1 grudnia 2019r. – I Niedziela Adwentu.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego. Wzorem lat ubiegłych opłatki, kalendarze, świece wilijnego dzieła pomocy dzieciom ”Caritas” można nabyć od dzisiejszej niedzieli w przedsionku kancelarii parafialnej po każdej mszy św. oraz w dni powszednie po roratach w zakrystii.

Dziś o godz. 18.00 nieszpory i nowenna do przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

2. Roraty w naszym Sanktuarium będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz.17.00, a w soboty o godz. 8.00. Jednoczenie informujemy że w dni powszednie adwentu (także soboty!) nie będzie mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę 4 grudnia będziemy obchodzić wspomnienie Św. Barbary. Msza święta w intencji górników i ich rodzin będzie celebrowana w tym dniu o godzinie 10.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych naszej parafii, od godz. 15.00 w naszym kościele dyżur spowiedników, o godz. 17.00 roraty.

5. W następną niedzielę 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

W następną niedzielę  przy wyjściu z kościoła młodzież będzie prowadziła kwestę na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

6. Już teraz pragniemy zaprosić wszystkie małżeństwa z naszej parafii przeżywające w tym roku kalendarzowym jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa na „Parafialny jubileusz małżeństw” połączony z odnowieniem przyrzeczeń, który odbędzie się w niedzielę  Świętej Rodziny – 29 grudnia na mszy św. o godz. 10.00.

7. W listopadzie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Joanna Sordyl zd. Kucharska, + Marcin Nowak, + Kazimierz Janik i + Jan Okalski.