13 grudnia 2020 r. – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na nieszpory adwentowe o godz. 18.00.

2. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni robocze o godz. 17.00,
a w soboty o 8.00. Od środy (16.12.) połączone one będą z nowenną do Dzieciątka Jezus. W te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Roraty są również transmitowane przez Internet. Serdecznie zapraszamy!

3. Dziś po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki, świece „Caritas” oraz kalendarz parafialny na 2021 r.. W tygodniu można je nabyć w zakrystii po mszach albo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. Wciąż trwa akcja „Paczuszka dla maluszka”, do której dołączyła się nasza parafia. Z choinki przy ołtarzu św. Józefa każdy może zabrać ze sobą bombkę, a w zamian złożyć pod nią swój dar dla potrzebujących. Zbieramy artykuły higieniczne i środki czystości dla samotnych matek z dziećmi z diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Bielsku. W najbliższy piątek (18.12.) będą one także zbierane przez panie z Apostolstwa Kobiet w salce obok kancelarii, 20 minut przed i po Roratach.

5. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami Bożego Narodzenia. W naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty dyżuruje spowiednik od godz. 16.00 do 17.00. Możliwość spowiedzi także podczas Mszy porannych, a w niedzielę już 15 minut przed każdą Mszą św..

6. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

7. W naszej wspólnocie zakonnej od ubiegłej środy trwa wizytacja naszego przełożonego Księdza Inspektora Marcina Kaznowskiego. W minionym tygodniu odbyło się m. in. spotkanie z Radą Parafialną i członkami grup parafialnych.

8. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy w naszej parafii zbiórkę pieniężną na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Udało nam zebrać kwotę 6.200,- zł. Wszystkim Ofiarodawcom oraz zaangażowanym młodym Wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania! „Bóg zapłać!”

9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

10. Oratorium św. Jana Bosko organizuje półkolonie w okresie ferii zimowych od 4 stycznia. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci z klas 1-4 podstawówki. Szczegóły na plakatach oraz na FB oratorium a także w biurze oratorium.