15 listopada 2020 r. – 33 Niedziela Zwykła

1. Zgodnie z dekretem naszego Biskupa Romana Pindla z dniem 4 listopada br. ks. Ryszard Szymeczko został mianowany administratorem parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu do czasu ustanowienia nowego proboszcza. Wikariuszem parafii mianowany został ks. Marian Gruszczyk.

2. Przez cały listopad zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Wypominki w sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu o 17.30.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne.

4. W najbliższy III piątek miesiąca (20.11.) na końcu Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostatnia niedziela Roku Kościelnego. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu P. Jezusa i wypełniając zwykłe warunki odpustu. Przypominamy również, że do końca listopada w wybrane dni można zyskać odpust zupełny za zmarłych.

6. Od następnej niedzieli w kancelarii parafialnej będzie można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. W dni powszednie będą one do nabycia w zakrystii.

7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które niesie pomoc uchodźcom i prześladowanym chrześcijanom. Akcja trwa do 31 stycznia przyszłego roku. Aby pomóc naszym braciom i siostrom wystarczy wysłać jeden SMS. Więcej informacji na ulotkach i na plakacie w gablotce.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. „Bóg zapłać!”.

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.