17 stycznia 2021 r. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszym parafianom i uczęszczającym do naszego sanktuarium za wszelkie ofiary na ogrzewanie kościoła złożone dziś na tacę lub przelane na konto bankowe parafii.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o godz. 18.00.

3. We wtorek (19.01.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z medytacją Słowa Bożego, modlitwą i śpiewem, którą poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody.

4. Od najbliższego piątku (22.01.) rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Św. Jana Bosko.

5. Przypominamy o zaproszeniu na „Wieczór kolęd” w naszym Sanktuarium 24 stycznia o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie obostrzeń i zaleceń sanitarnych wynikających z panującego stanu epidemii!

6. Przyszła niedziela (24.01.) będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. W tym dniu będziemy się modlić za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, a po każdej Mszy św. w ramach pomocy materialnej przeprowadzimy zbiórkę do puszek.

7. Zachęcamy naszych parafian do udziału w katechezach prowadzonych w Bazylice Hałcnowskiej. Można w nich uczestniczyć również dzięki transmisji internetowej. Cykl katechez zatytułowany jest „Odbuduj Mój Kościół, … Odbuduj swoją wiarę” i rozpocznie się we wtorek (19.01.). Więcej szczegółów w gablotce parafialnej.

8. W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Więcej informacji w gablotce.

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.