21 czerwca 2020r. – 12 Niedziela Zwykła.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu po wieczornej mszy św.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za modlitwę i wyznanie wiary w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Szczególną wdzięczność chciałem wyrazić dzieciom i młodzieży, ministrantom, lektorom, osobą niosącym feretrony, świece, sztandary i baldachim. Bóg zapłać.

3. W  środę 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Jak w każdy 24 dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie przed obrazem oświęcimskiej Wspomożycielki. Nabożeństwo czerwcowe (wyjątkowo) o godz. 17.30. O godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i dobrodziejów którą poprowadzi ks. Adam Starzyk salezjanin pracujący w Świętochłowicach, a po mszy św. procesja różańcowa na placu św. Jacka.

4. W piątek 26 czerwca o godz. 8.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego, z prośbą o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży.

5. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Radcy zostali zapoznani z działalnością w okresie epidemii, wykonanymi remontami i stanem finansów parafii. Zostały także przedstawione i doprecyzowane najbliższe zbliżające się wydarzenia i uroczystości w parafii.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym sanktuarium. W ostatnim miesiącu została wymieniona instalacja elektryczna na klatce schodowej na chór, naprawiony dach nad przedsionkiem zakrystii i oczyszczona elewacja południowa z narostów. Koszt wykonanych prac to kwota blisko 18 tys. zł. W najbliższym czasie czeka nas uregulowanie ostatniej raty za system osuszania kapilarnego w kwocie 14 tyś zł. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na tacę, ofiary indywidualne i grupowe, oraz wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.