21 lutego 2021 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.

2. Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 8.30, 17.00 lub 19.30. Od jutra rozpoczynamy dyżur spowiednika w konfesjonale od godz. 17.00 do 18.00 w dni powszednie tygodnia (pon.-sob.).

3. We wtorek (23.02.) po Mszy św. o godz. 18.00 zachęcamy do udziału w otwartym spotkaniu modlitewnym.

4. W środę (24.02.) zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P., o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo różańcowe.

5. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym podsumowano minione wydarzenia, zaplanowano nadchodzące oraz zdecydowano m. in. o zakupie kropielnic bezdotykowych do kościoła.

6. Tegoroczna Jałmużna Wielkopostna przeznaczona zostanie na misje salezjańskie w Bangladeszu w Indiach, gdzie pracuje ks. Paweł Kociołek. Skarbonka znajduje się przy chrzcielnicy. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy!

7. Wzorem pomyślnie przeprowadzonej adwentowej zbiórki „Paczuszka dla maluszka” organizujemy w naszej parafii zbiórkę dla osób bezdomnych – podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku- Białej. Przekazano nam informację, że potrzebne są: żywność o długim terminie przydatności do spożycia (makaron, ryż, kasza, konserwy), art. higieniczne (pasta do zębów, mydło, nowa bielizna – głównie męskie skarpety). Zbiórka potrwa przez najbliższe dwa tygodnie do piątku 5 marca włącznie. Przyniesione dary prosimy składać przy ołtarzu św. Józefa. Dodatkowo w piątki Apostolstwo Kobiet dyżurować będzie w salce koło kancelarii przed Drogą Krzyżową od godz. 16.45 i po jej zakończeniu do godz. 18.00.

8. W dniach 7-10 marca będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne pt.: „Oto czynię wszystko nowe”, które poprowadzi salezjanin ks. Tomasz Hawrylewicz posługujący we Wrocławiu. Postarajmy się o dobre zaplanowanie tego czasu. Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych naszej parafii będą w formie zdalnej.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę w czasie Gorzkich Żali.