21 marca2021 r. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie czy te wpłacane na konto parafialne.

2. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Nabożeństwo to jest również transmitowane w Internecie na YouTube.

3. We wtorek (23.03.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne.

4. W środę (24.03.), jak w każdy 24 dzień miesiąca, odbędzie się czuwanie przed obrazem Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P., o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek (25.03.) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Składka w tym dniu jest przeznaczona na diecezjalny Dom Matki i Dziecka.

6. W piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w naszym sanktuarium.

7. Przyszła Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym dniu, zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, poświęcenie palm będzie miało miejsce wewnątrz kościoła. W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych bardzo prosimy o przestrzeganiu limitu wiernych, który w naszym kościele wynosi 90 osób. Zachęcamy do udziału we Mszy św. za pośrednictwem transmisji internetowej.

8. Pomyślmy już wcześniej o przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych przez spowiedź sakramentalną. Dyżur spowiedników w tygodniu od godz. 7.00 do 8.30 i po południu od godz. 17.00 do 18.30, a w niedziele już 15 minut przed każdą Mszą św.

9. Ubiegłorocznych kandydatów do bierzmowania pragniemy poinformować, że ich uroczystość bierzmowania wstępnie jest planowana na maj br.. Bliższe informacje będą podawane na bieżąco na stronie internetowej parafii.

10. W zakrystii są do nabycia świece „Paschaliki” i baranki Wielkanocnego Dzieła Pomocy CARITAS.