22 listopada 2020 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, świętujemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Z tej racji po każdej Mszy św. ponawiamy nasze poświęcenie się Jezusowi – Królowi przez odmówienie „Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego”. Przez odmówienie tego aktu w tą niedzielę można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W najbliższe niedziele, począwszy od dzisiejszej, po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii parafialnej można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. W dni powszednie będzie można je nabyć także w zakrystii po Mszy św.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Wypominki w naszym sanktuarium dziś o godz. 18.00, a w tygodniu o 17.30. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. We wtorek, w 24-ty dzień miesiąca, zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 godzinki ku czci N.M.P., o godz. 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i dobrodziejów, a po niej nabożeństwo maryjne. Po czuwaniu zachęcamy do udziału w otwartym spotkaniu modlitewnym prowadzonym przez Szkołę Ewangelizacji.

5. W czwartek (26.11.) o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który jest czasem oczekiwania i przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym dniu o godz. 18.00 nieszpory maryjne i nowenna do Niepokalanego Poczęcia N.M.P., którą będziemy kontynuować na Mszach wieczornych do 7-go grudnia. Roraty w naszym sanktuarium będą odprawiane o godz. 17.00. a w soboty o godz. 8.00.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

8. Obecnie trwają prace przy ogrodzeniu Cmentarza Parafialnego w Oświęcimiu. Prosimy o bezpieczne zachowanie, cierpliwość i stosowanie się do ostrzeżeń! W imieniu wykonawców dziękujemy!