25 kwietnia 2021 r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań.

2. Dziś w naszej parafii na Placu św. Jacka pod namiotami jest organizowany „Kiermasz ciast”, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc w odbudowie spalonego domu jednej z rodzin z Poręby Wielkiej. Jednym z poszkodowanych jest uczeń naszej szkoły salezjańskiej Proponujemy pyszne domowe ciasta za dowolną ofiarę. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy i hojność Waszych serc. W akcję zaangażowana jest młodzież Oratorium i wolontariusze ze Szkoły w Zaborzu.

3. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca dziś o godz. 17.30 różaniec, a o 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. We wtorek (27.04.) zapraszamy na spotkanie modlitewne po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W czwartek (29.04.) zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. na spotkanie formacyjne w kościele o godz. 16.45, a w piątek następnego dnia na próbę ceremonii.

6. Ubiegłorocznych kandydatów do bierzmowania informujemy, że Bierzmowanie zostało zaplanowane na 27 maja br.. W związku z tym zapraszamy ich na Mszę św. o godz. 17.00 w pierwszy piątek maja (7.05.), a po niej na spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek (29.04.) o godz. 19.00 w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków.

8. W ramach tegorocznej Jałmużny Wielkopostnej zebraliśmy w naszej parafii kwotę 10.660,- zł, a nasza Wspólnota Salezjanów ofiarowała ze swej strony sumę 600,- USD. Dar ten już został przekazany docelowo dla ks. Pawła Kociołka, salezjanina pracującego na misjach w Bangladeszu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania! „Bóg zapłać”!

9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dostępny jest nowy numer gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.