26 kwietnia 2020r. – 3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w kościele obchodzimy „Niedzielę Biblijną” rozpoczynającą tydzień biblijny. Zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanych przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wszystkie informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

3. Dziś o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa planowane na dzień 5 maja br. bierzmowanie w naszej parafii zostaje przełożone. Kolejny termin zostanie ustalony i podany dopiero po wznowieniu zajęć szkolnych.

Także w odpowiedzi na decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych do 24 maja 2020r. jesteśmy zobligowani do zmiany terminu Uroczystości I komunii św. w naszej parafii, planowanej na niedzielę 17 maja 2020r. i rocznicy I komunii planowaną na dzień 24 maja. Nowe terminy tych uroczystości będą  podane po konsultacji z katechetami i przedstawicielami rodziców.

5. W  tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek ze względu na stan epidemii nie będzie odwiedzin chorych. Możliwość przystąpienia do spowiedzi od godz. 15.00. dodatkowa msza św. o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe.

6. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00 i będą transmitowane na żywo na naszym kanale You Tube.

7. W sobotę 2 maja – będziemy przeżywać Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

8. W następną niedzielę 3 maja przypada kolejna rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 maja. O godz. 10.00 będzie celebrowana msza św. w intencji Ojczyzny.