28 lutego 2021 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Zapraszamy w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 8.30, 17.00 lub 19.30.

3. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynencji i wpisywania ich do księgi leżącej na ołtarzu św. Józefa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek (5.03.) przed południem odwiedzimy chorych naszej parafii po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym. Prosimy o zatroszczenie się o osoby, które nie mają dostępu do tych informacji, a chciałyby skorzystać z sakramentów. W piątek w naszym Sanktuarium okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Poza tym ze spowiedzi św. można skorzystać w pozostałe dni powszednie tygodnia podczas dyżuru spowiednika od godz. 17.00 do 18.00.

5. Przypominamy, że tegoroczna Jałmużna Wielkopostna przeznaczona będzie na misje salezjańskie w Bangladeszu, gdzie pracuje ks. Paweł Kociołek. Za wszelkie ofiary składane do skarbonki przy chrzcielnicy serdecznie dziękujemy!

6. Do najbliższego piątku (5.03.) trwa w naszej parafii zbiórka dla osób bezdomnych – podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej. Więcej informacji znajduje się na plakatach w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Przyniesione dary prosimy składać przy ołtarzu św. Józefa, a w piątek dodatkowo w salce koło kancelarii od godz. 16.45 do godz. 18.00 poza czasem trwania Mszy św.

7. W dniach 7-10 marca będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne pt.: „Ożywia nas nadziej: Oto czynię wszystko nowe”, które poprowadzi ks. Tomasz Hawrylewicz, salezjanin posługujący we Wrocławiu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę (7.03.) podczas każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00 i dodatkowo o 20.00. Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych naszej parafii będą w formie zdalnej.

8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę w czasie Gorzkich Żali.

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dostępny jest nowy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

10. Od dziś w zakrystii są do nabycia świece „Paschaliki” oraz „Baranki wielkanocne” Caritasu.