3 stycznia 2021 r. – II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 w kościele zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o godz. 18.00.

3. We wtorek nie ma spotkania modlitewnego po Mszy św. wieczornej. Przepraszamy za pomyłkę w ogłoszeniach!

4. W środę (6.01.) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego, a o godz. 18.00 nieszpory kolędowe. Ponieważ ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną nie może odbyć się w tym roku Orszak Trzech Króli już dziś pragniemy zaprosić naszych parafian na „Wieczór kolęd” 24 stycznia na godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnych modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. Nowy rok, który rozpoczęliśmy, jest rokiem św. Józefa, a związany jest z nim dar specjalnych Odpustów – tak ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.

7. Serdecznie dziękujemy parafianom i uczęszczającym do naszego sanktuarium za udział w obchodach Świąt Bożego Narodzenia, za wspólną modlitwę oraz za ofiary złożone na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. „Bóg zapłać!”

8. Przypominamy o wciąż obowiązujących przepisach sanitarnych dotyczących także naszego kościoła. Obowiązuje w nim limit 90 osób, posiadanie maseczki zakrywającej nos i usta oraz zachowanie bezpiecznej odległości względem innych osób.