5 stycznia 2020r. – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

1. Zapraszamy dziś  do Sali teatralnej w „Nowym Kościele” o godz. 16.00 na premierowe przedstawienie Jasełek Salezjańskich. Kolejne spektakle będą prezentowane w niedziele 12, 19 i 26 stycznia również o godz. 16.00.

Dziś także w Sanktuarium o godz. 18.00 nieszpory kolędowe.

2. Serdecznie zapraszamy dziś do Oświęcimskiego Centrum Kultury na Galę wręczenia  diecezjalnej Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego, za zaangażowanie na polu duszpasterskim.

Rozpoczęcie o godzinie 17:00 wykładem Pani Teresy Wontor – Cichy pt. : „Życie religijne więźniów chrześcijańskich w obozie Auschwitz”. Galę zakończy projekcja filmu: „Miłość i Miłosierdzie”.

3. Jutro 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienie Pańskiego. Rozkład mszy św. według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane.

4. W dniu jutrzejszym także serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na  Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie w naszym kościele mszą św. o godz. 11.30, a później przemarsz ulicami naszego miasta do kościoła św. Józefa na Zasolu.  Osoby rozpoczynające orszak w naszym kościele proszone są o ubranie się na kolor niebieski.

5. Dziś na stojaku z prasą  jest dostępny kolejny numer bezpłatnego magazynu Don Bosko – przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci i nauczycieli.

6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Szczegółowy rozkład „kolędy”  znajduje się w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

7. W miesiącu grudniu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Władysława Kubica, + Karol Neuman, + Józef Urbańczyk, + Halina Skrzypczyk, + Domicela Grzywa i + ks. Bolesław Rozmus sdb. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….