A. D. M. A.

STOWARZYSZENIE MARYI WSPOMOŻYCIELKI

Ks. Bosko wiedziony przez Ducha Świętego, odpowiadając na potrzeby i znaki czasu, powołał do życia liczne grupy apostolskie oraz szerokie rzesze osób, które na różne sposoby działają dla dobra młodzieży i warstw ludu Bożego.

Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki zostało założone przez Księdza Bosko jako uprzywilejowany instrument dla wzbudzania czci do Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa do Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Zostało ono kanonicznie erygowane w Sanktuarium Maryi Wspomożycielki w Turynie, 18 kwietnia 1869 roku i ?było przez niego uznane za integralną część Towarzystwa Salezjańskiego.

Pius IX brewem z dnia 5 kwietnia 1870 roku erygował Arcykonfraternię z prawem dołączania do siebie Stowarzyszeń o tym samym celu i tej samej nazwie, powstałych w każdej innej części świata.

5 lipca 1989 roku Przełożony Generalny, ks. Egidio Vigano, ze swoją Radą uznał oficjalnie przynależność Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki do Rodziny Salezjańskiej.

REGULAMINKLIKNIJ

REKOLEKCJE DLA CZCICIELI MARYI WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH (ADMA) W KOPCU, KOŁO CZĘSTOCHOWY

Wysyłam informacje dot. propozycji rekolekcji dla Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych (ADMA)

TEMAT PRZEWODNI: „Dam tobie Mistrzynię” – sen z 9 roku życia.
MIEJSCE: Kopiec – w budynkach nowicjatu salezjańskiego k. Częstochowy
TERMIN: 1-3 marca 2024
REKOLEKCJONISTA: ks. Jerzy Mikuła sdb
KOORDYNATORZY – delegaci inspektora ds. Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych (ADMA):

ks. Tomasz Hawrylewicz sdb, ks.  Łukasz Krysmalski sdb, ks. Henryk Kaszycki sdb, ks. Wtulich Adam
KOSZT: 320 zł

——————-

W programie oprócz wspólnej modlitwy, Eucharystii, konferencji, dzielenia się, czasu skupienia również wyjazd do Matki Bożej na Jasną Górę.
——————-

Przyjmując stawkę dla dorosłych 110 zł za cały dzień z noclegiem

1. Nocleg 50 zł
2. Obiad 30 zł
3. Śniadanie i kolacja po 15 zł.
2. Przejazd do Częstochowy, prelegent, inne…

ŚWIATOWY KONGRES ADMA W FATIMIE – zapisy u duszpasterza

FOTORELACJA Z KONGRESU MARYJNEGO W RUMII – 6.05.2023