AL-ANON

Informujemy, że od środy 4 marca 2015 roku przy naszej parafii Matki
Bożej Wspomożenia Wiernych rozpoczęła pracę  grupa  Al-Anon  "Poranek".
Miejscem spotkań jest salka po lewej stronie wejścia z Placu Św. Jacka do kościoła.
Spotkania odbywają się  w środy  od godz 9.00

W ostatnią środę każdego miesiąca mityng jest otwarty tzn. może przyjść każdy zainteresowany. Pozostałe mityngi są zamknięte, czyli mogą na nie przyjść wszyscy ci, którzy mają w rodzinie lub wśród przyjaciół kogoś  chorującego na alkoholizm.

Jeżeli masz bliską osobę, której picie powoduje poważne problemy,
będziesz serdecznie witany na naszych spotkaniach.

Jeżeli picie bliskiej osoby przeszkadza Ci normalnie żyć?
Jeżeli wydaje Ci się, że gdyby on lub ona przestali pić, to Twoje życie byłoby lepsze?
Jeżeli często zadajesz sobie pytanie: dlaczego, on lub ona piją i szukasz winy także w sobie?
Zaufaj nam. My też kiedyś szukaliśmy pomocy?
We wspólnocie Al-Anon dzielimy się doświadczeniem, siłą i nadzieją.
Uczymy się, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z piciem naszych bliskich.
Nie bój się! Jeżeli nie będziesz chciał, nie musisz nic mówić.
Nikt nie będzie Cię też o nic pytał.
Przyjdź tylko i bądź z nami.
Główną zasadą naszych spotkań,zwanych mityngami jest całkowita dyskrecja i anonimowość.
Przyjdź do nas! Czekamy na Ciebie
tak, jak czekano na nas!

Kim są członkowie grupy i po co się spotykają ?

W naszej grupie spotkasz najróżniejszych ludzi: żony, mężów, przyjaciół, siostry, braci, dzieci i rodziców alkoholików. Niezależnie od stopnia pokrewieństwa i zażyłości z osobą mającą problem alkoholowy, łączy nas wszystkich jedna wspólna sprawa - czujemy, że pijaństwo bliskich nam ludzi wywarło głęboki wpływ na nasze życie. Spotykamy się po to, by dzielić się naszym doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Preambuła Al-anon

Grupy Rodzinne Al-Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązać wspólnie problemy poprzez dzielenie się swoim doświadczaniem, siłą i nadzieją.

Wierzymy, że alkoholizm jest chorobą rodzinną i że zmiana naszego nastawienia może przyczynić się do jej wyleczenia. Al-Anon nie jest związane z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją lub jakąkolwiek instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W sprawach nie dotyczących wspólnoty Al-Anon nie zajmuje żadnego stanowiska, nie popiera ich ani nie odrzuca.

W Al-Anon nie ma składek członkowskich. Al-Anon jest samowystarczalna dzięki dobrowolnym datkom uczestników spotkań. Jedynym motywem działania w Al-Anon jest nie­sienie pomocy rodzinom alkoholików, które realizujemy przez praktykowanie Dwunastu Stopni, przez serdeczne przyjmowanie i dodawanie otuchy rodzinom alkoholików i przez rozumienie i dodawanie odwagi samemu alkoholikowi.