WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Kiermasz 2018 - przygotowania.

Przygotowania do kiermaszu ozdób świątecznych - grudzień 2018r.

Dzień Papieski 2018

14 października 2018 przeżywaliśmy w Polsce 18 Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa". W tym dniu także młodzież naszej parafii prowadziła zbiórkę pieniężną na stypendia dla uzdolnionej i ubogiej młodzieży.

fot. ks. Ryszard Szymeczko sdb

Teofil - Gość nie tylko niedzielny.

Od początku roku katechetycznego na niedzielnej mszy św. o godz 11.30 gościmy misia Teofila. Na zakończenie dzieci które prawidłowo rozwiązały zadania z poprzedniej niedzieli losują "wizytę Miśka" w swoi domu, gdzie w tygodniu wraz z rodzicami czytają pismo św.

Zdjęcia ks. Ryszard Szymeczko sdb

Wyjazd Scholi i ministrantów do Żywca.

Rozpoczęcie roku formacyjnego

W sobotę  8 września schola oraz lektorzy i ministranci naszej parafii wzięli  udział w inauguracji roku formacyjnego w żywieckim amfiteatrze. Był to dzień szczególny, ponieważ  zostaliśmy zaproszeni na specjalne wydarzenie - urodziny Matki Bożej.

Głównym punktem naszego spotkania była Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Roman Pindel. Podczas homilii ksiądz biskup zachęcał nas, abyśmy w tym roku pełni młodzieńczego entuzjazmu i zaangażowania jeszcze bardziej dokładali starań,  by należeć do Mega Rodziny- Bożej!

Po wspólnej modlitwie nadszedł czas agapy,  a po nim odbył się koncert ewangelizacyjny.

Z radością i  pośród kropel deszczu przeszliśmy na rynek miasta na lody. Tam też zapisaliśmy ten wspaniały dzień na wspólnym zdjęciu.

Niech ten czas modlitwy  zaowocuje  w naszej posłudze dla dobra parafii.

S. Felicyta

Odpust Św. Jacka 2018r.

Uroczysta Suma odpustowa ku czci Św. Jacka Odrowąża pod przewodnictwem O. Pawła Laska. Oświęcim niedziela19 sierpnia 2018r.

Fot.: Ks. Paweł Gacek i P. Tomasz Daczyński.