WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Spotkanie z ks. Antonello Cadeddu - 02.10.2016r.

Spotkanie z ks. Antonello Cadeddu 2 października 2016

Zdjęcia udostępnione dzięki stronie Diecezji Bielsko Żywieckiej ( fot. Robert Karp)

i  fb - Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Wyjazd chóru AUXILIUM do Szczawnicy

14-18 września 2016

PIELGRZYMKA ROWEROWA - SZCZYRK

Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium w Szczyrku 10 - 11 września 2016

WIĘCEJ FOTEK W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

Wakacje - Kacwin 2016

 

 

 

W drodze do prawdziwej przyjaźni - Kacwin 2016

W dniach od 25.06do  4.07. br. schola dziecięca wybrała się na swój wakacyjny wypoczynek do otoczonej górami wioski - Kacwin.

W drogę wyruszyliśmy około godziny 9:00 w sobotę 25.06. Po drodze nie ominęliśmy smakowitej okazji, która czekała na nas                  w Nowym Targu- najpyszniejsze lody:)

Po przyjeździe na miejsce zapoznaliśmy się z budynkiem, w którym mieliśmy spędzić kolejne dni naszego wypoczynku.                     Każdy został przydzielony do grupy i udał się do wyznaczonego pokoju, aby rozpakować swoje rzeczy. Do wieczora zostało nam niewiele czasu, ale dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy radośnie spędzić kolejne godziny na pogodnym wieczorze, gdzie nie zabrakło ulubionych tańców integracyjnych.

                Następnym dniem była  niedziela. Po śniadaniu każda grupa udała się na spotkanie formacyjne wraz ze swoim wychowawcą. Na spotkaniach podejmowaliśmy tematykę przyjaźni w oparciu o książkę ,, Mały Książę? . Następnie udaliśmy się na Eucharystię do pobliskiego kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych, a następnie na wspaniały obiad. Po krótkiej sjeście spakowaliśmy plecaki i pojechaliśmy zanurzyć się  w chłodnej wodzie na basenie w Szaflarach.  To popołudnie było pełne radości  i niezapomnianych mokrych wrażeń.  Wieczorem wspólnie  w ramach wakacyjnego kina oglądnęliśmy bajkę  ,, Król Lew?.

                Każdego poranka budziła nas muzyka, w rytm której każdy wyciągał swoje nogi z łóżka. Jedni robili to szybciej, inni zaś trochę wolniej. Dlatego też w poniedziałkowy poranek zgromadziliśmy się na krótkiej rozgrzewce, aby w trakcie dnia wziąć udział                 w rozgrywkach sportowych na boisku przy naszym ośrodku. Do południa każdy z nas wybrał sobie rodzaj kółka zainteresowań,                   w którym chciał w tym czasie uczestniczyć. Wieczorem około godziny 21 spotkaliśmy się na modlitwie, którą zakończyliśmy kolejny dzień naszego wypoczynku.

                Następny  dzień,  wtorek rozpoczął się od porannej gimnastyki, aby przygotować  nasze nogi na spacer po Niedzicy, gdzie nasz czas umilił nam rejs po jeziorze Czorsztyńskim, podczas którego mogliśmy zobaczyć ruiny zamku w Czorsztynie.                        Dalszym celem naszej wycieczki było zwiedzenie zamku w Niedzicy, o którym opowiada wiele ciekawych legend. Następnie udaliśmy się na zaporę , z której roztaczają się piękne widoki. Tam tez mogliśmy zobaczyć obraz 3D pt: Moc żywiołów. Po powrocie do ośrodka  zjedliśmy smaczny obiad i każdy z nas udał się na odpoczynek. Popołudnie spędziliśmy na pracy w grupach, gdzie wspólnie zastanawialiśmy się nad tematem hierarchii wartości. Następnie jako wspólnota Kościoła uczestniczyliśmy w Eucharystii, która była centralnym wydarzeniem każdego dnia naszej kolonii. Wieczorem nie zabrakło dobrej zabawy połączonej z tańcami.

W środę  29.06 wyruszyliśmy na górski szlak, którego celem były Trzy Korony. Po drodze słuchaliśmy naszego przewodnika, który bardzo ciekawie  opowiadała nam o faunie i florze Pienińskiego Parku Narodowego. Choć droga była długa to widoki, które zobaczyliśmy były wspaniałe i każdy z nas miał czas na rozmowę czy refleksję nad pięknej otaczającego nas świata. W tej pięknej, leśnej scenerii uczestniczyliśmy także w Eucharystii, którą sprawował obecny wśród nas ks. Marian Gruszczyk Sdb.                         Po powrocie do ośrodka każdy z nas marzył tylko o jednym: aby udać się na odpoczynek. Wieczór tego dnia spędziliśmy przy ognisku i dobrej zabawie, po której zawierzyliśmy się opiece Matki Bożej we wspólnej modlitwie i udaliśmy się do swoich pokoi.

Następnego dnia pośród rytmów muzyki przywitaliśmy się z uśmiechem na twarzy, aby kolejne godziny spędzić w radosnej atmosferze podczas wyjazdu do Szczawnicy.

Piątek był  dniem sportowym. Każda grupa wzięła udział w wieloboju, w której każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi.  Gra okazała się świetną zabawą w której uczestnicy wykazali się wielkim sprytem i pomysłowością, a wieczorem zawitała do nas Kapela góralska, która przeprowadziła dla nas warsztaty muzyczne.

W sobotę po śniadaniu znowu wyruszyliśmy na basen, ale tym razem do Białki Tatrzańskiej, gdzie do woli mogliśmy zjeżdżać na zakręconych zjeżdżalniach. Popołudniu wspólnie przygotowaliśmy śpiew na Mszę Świętą, która rozpoczęła się o godzinie 17:00. Wspólne zabawy zgromadziły nas po kolacji na boisku, gdzie razem zatańczyliśmy nasze ulubione tańce. Dzień zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo ks. Mariana.

Ostatni dzień, którym była niedziela był czasem podsumowania naszego wypoczynku, zabaw i gier, w których uczestniczyły wszystkie dzieci. Przed południem ostatni raz spotkaliśmy się   w naszych grupach, gdzie każde pracowaliśmy nad prezentacją grupy, która miała odbyć się na wieczornej Agapie. Była także wspólna Eucharystia, podczas, której dziękowaliśmy Panu Bogu za czas spędzony razem. Po obiedzie i krótkim odpoczynku, rozpoczęliśmy Agapę, na której wybrzmiały słowa podziękowania dla wychowawców, którzy cały czas czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a także umilali nam czas różnymi zabawami. W drugiej części Agapy usiedliśmy do stołu, gdzie czekały na nas różne owocowe smakołyki. Po wspólnym świętowaniu wszyscy razem przeszliśmy na salę, gdzie prawie jak w kinie obejrzeliśmy film.

W poniedziałek rano każdy z nas myślał już tylko o jednym- pakowanie i powrót do domu. Tak więc po śniadaniu i wspólnej Eucharystii zaczęliśmy porządkowanie ośrodka i pakowanie naszych bagaży. Przed wyjazdem do domu pojechaliśmy jeszcze raz do Szczawnicy by zakupić sobie pamiątki z tego wakacyjnego wypoczynku. Po powrocie zjedliśmy obiad i o godzinie 15:00 wyjechaliśmy do Oświęcimia.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, a szczególnie pani Marcie i panu Michałowi, którzy dbali o to, by niczego nam nie brakowało.                      Także  bardzo serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi za życzliwość i okazaną pomoc oraz naszym wspaniałym wychowawcom: pani Monice, Magdalenie i panu Irkowi oraz ks. Marianowi.

A co będzie za rok? Czyżby Bałtyk?

                                                                                                                                                                               S. Felicyta i dzieciaki

 

 

 

SPOTKANIE ADMA - 14 maja 2016

Oświęcim 14 maja 2016