WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Wyjazd Jasełowiczów do Chochołowa 30.03.2019
Wycieczka "pojasełkowa", która miała miejsce 30 marca 2019 - w ostatnią sobotę miesiąca, była wspaniałą nagrodą dla dzieci, młodzieży i rodziców za trud i pracę jaką włożyli w przygotowanie i wystawienie tegorocznych "Jasełek Salezjańskich" na scenie teatralnej przy naszej Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. I w tym roku za cel naszego wyjazdu wzięliśmy Chochołów. Aby tam dotrzeć, potrzebowaliśmy trzech autokarów. Zdecydowanie przeważająca część naszej grupy liczącej 164 osoby okupywała przez 4 godziny Chochołowskie Termy, zaś mała grupka udała się na tatrzańskie hale, by tam podziwiać sławne szafrany spiskie - czyli krokusy. Nasz wyjazd, który dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu Miasta Oświęcim i Pana Prezydenta za co serdecznie im dziękujemy!
ks. Ryszard Szymeczko SDB
Kiermasz 2018 - przygotowania.

Przygotowania do kiermaszu ozdób świątecznych - grudzień 2018r.

Dzień Papieski 2018

14 października 2018 przeżywaliśmy w Polsce 18 Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa". W tym dniu także młodzież naszej parafii prowadziła zbiórkę pieniężną na stypendia dla uzdolnionej i ubogiej młodzieży.

fot. ks. Ryszard Szymeczko sdb

Teofil - Gość nie tylko niedzielny.

Od początku roku katechetycznego na niedzielnej mszy św. o godz 11.30 gościmy misia Teofila. Na zakończenie dzieci które prawidłowo rozwiązały zadania z poprzedniej niedzieli losują "wizytę Miśka" w swoi domu, gdzie w tygodniu wraz z rodzicami czytają pismo św.

Zdjęcia ks. Ryszard Szymeczko sdb

Wyjazd Scholi i ministrantów do Żywca.

Rozpoczęcie roku formacyjnego

W sobotę  8 września schola oraz lektorzy i ministranci naszej parafii wzięli  udział w inauguracji roku formacyjnego w żywieckim amfiteatrze. Był to dzień szczególny, ponieważ  zostaliśmy zaproszeni na specjalne wydarzenie - urodziny Matki Bożej.

Głównym punktem naszego spotkania była Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Roman Pindel. Podczas homilii ksiądz biskup zachęcał nas, abyśmy w tym roku pełni młodzieńczego entuzjazmu i zaangażowania jeszcze bardziej dokładali starań,  by należeć do Mega Rodziny- Bożej!

Po wspólnej modlitwie nadszedł czas agapy,  a po nim odbył się koncert ewangelizacyjny.

Z radością i  pośród kropel deszczu przeszliśmy na rynek miasta na lody. Tam też zapisaliśmy ten wspaniały dzień na wspólnym zdjęciu.

Niech ten czas modlitwy  zaowocuje  w naszej posłudze dla dobra parafii.

S. Felicyta