Korowód Wszystkich Świętych 31 października 2017r.

We wtorkowy wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym sanktuarium odbył się po raz kolejny Korowód świętych,  w którym swoją pomysłowość                    i kreatywność wyraziły najmłodsze dzieci przygotowując stroje swoich ulubionych świętych. Na twarzach dzieci wypisana była niezwykła radość z tego wydarzenia, w  jakim mogły uczestniczyć.

W radosnej procesji z relikwiami świętych przeszliśmy przez plac św. Jacka do kościoła, gdzie wspólnie zakończyliśmy nabożeństwo różańcowe, które poprowadziły dzieci przygotowujące się w tym roku  do I Komunii Świętej.

Po zakończonej modlitwie różańcowej nastąpiła prezentacja świętych, pośród których znalazły się osoby świętych takie jak: Maryja,  św. Anna, św. Mikołaj, św. Katarzyna, św. Jan Paweł II,   św. Klara  św. Albert,  św. Michał Archanioł, Estera, św. Filip Apostoł, św. Antoni, św. Paulina, św. Joanna d? Arc, św. Natalia,  św. Jan Bosko,  św. Alicja i inni.

Radość i twórczość dzieci została słodko nagrodzona za ich trud włożony w przygotowanie do tego wspaniałego święta, które każdemu z nas daje nadzieję, że i my kiedyś będziemy razem ze świętymi przebywać w niebie .

Papież Franciszek zachęca do tego, aby w zamian za Halloween, organizować święto Holyween. Tym sposobem możemy pokazywać ludziom, że Święci to radość, miłość i wspólna droga  do nieba.

Niech święci nasi patronowie nieustannie otaczają nas swoja opieką z nieba,  a my uczmy się od nich miłości do Boga i bliźniego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

Tekst: Siostra Felicyta

Zdjęcia: Wojciech Kościelniak