WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Wizytacja ks. Inspektora Adama Parszywki.

W ramach wizytacji Ks.Inspektora Adama Parszywki uczestniczyliśmy w Eucharystii i spotkaniu z grup: Chóru Auxilium, ADMA, Koła Misyjnego i Róż Różańcowych.

Czwartek 2 lutego 2017r.

Spotkanie imieninowe ks. Aleksndra Karkoszki.

25 lutego 2017r.

Czuwanie 24 lutego 2017

Czuwanie przed obliczem Wspomożycielki. 24 lutego 2017 poprowadził ks. Andrzej Gołębiowski sdb.

Pogrzeb św. Pamięci Pana Jana Krzeszowiaka

10 lutego 2017r.

Ferie zimowe w Szczyrku.

 

 

 

Zimowe szaleństwo w Szczyrku

W dniach 1-4.02.2017 schola parafialna, a także ministranci wyjechali na swój zimowy wypoczynek do Szczyrku, gdzie przywitała nas cudowna zimowa pogoda. Aby dotrzeć do naszego ośrodka musieliśmy pokonać pieszą wędrówkę przez cudownie ośnieżony las, gdyż nasz ośrodek zbudowany był na zboczu Małego Skrzycznego. Na miejscu czekał już na nas kierownik szczyrkowskiego Domu Miłości- Caritas - ks. Włodzimierz.

Pierwszego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Żywca, gdzie zwiedziliśmy żywiecki zamek Habsburgów i uczestniczyliśmy w warsztatach z ceramiki. Następnie przeszliśmy na krótką modlitwę do kościoła konkatedralnego pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny skarbu naszej diecezji. Jednak to, co najbardziej lubimy, było dopiero przed nami. W drodze do autokaru zobaczyliśmy jeszcze żywiecki rynek, a następnie przejechaliśmy do Aquaparku w Leśnej na wodne szaleństwo. Tam czas minął bardzo radośnie, ale dość szybko.

Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, by podziękować za wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

W piątek ruszyliśmy na narty, łyżwy, a także śniegoloty. Każdy z nas wybrał dla siebie to, co lubi i zaczęło się prawdziwe białe szaleństwo . Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Po obiedzie i regeneracji sił wyszliśmy przed dom, aby tam wspólnie poszaleć na śniegu. Na zakończenie dnia uczestniczyliśmy w dziękczynnej Eucharystii w naszej domowej kaplicy. Następnie przyszedł czas na pogodny wieczór - pełen radości i twórczej rywalizacji, którą zapewniły nam poszczególne konkurencje: ,, Jaka to melodia??, ,, Język polski inaczej ?, , Kto pierwszy ten lepszy ?, ,, Świat spod lupy ?, a także ,,Co to za smak ? ?.

W sobotę przyszła pora na pożegnanie ze Szczyrkiem, lecz na zakończenie naszych wspólnych chwil udaliśmy się jeszcze na wspaniałą pizzę.

Z całego serca dziękujemy ks. proboszczowi Markowi i ks. Marianowi, który razem z nami przeżywał ten zimowy wypoczynek, a także naszym wspaniałym wychowawczyniom: pani Magdalenie, Jolancie i Marcie.

Już czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

s. Felicyta i dzieciaki.