WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Praemiera Jasełek salezjańskich 2017

Premia Jasełek salezjańskich 6 stycznia 2017r.

Finał POSZUKIWACZY SKARBÓW - Bielsko Biała 6 stycznia

Nagroda Bp. Ordynariusza dla " Zdobywców skarbów" - Diecezji Bielsko Żywieckiej.

Bielsko Biła 6 stycznia 2017.

Cały adwent 2016 roku dzieci Diecezji Bielsko-Żywieckiej poszukiwały Skarbów. Skarbów ukazujących bogactwo naszej diecezji. Okazją do poszukiwań jest zbliżający się jubileusz 25-lecia istnienia diecezji.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Ksiądz Biskup Piotr Greger wylosował 25 Szczęśliwców, którzy otrzymali Nagrodę Główną. Adwentowa wytrwałość dzieci, które uczestniczyły we wszystkich Mszach świętych roratnich, została nagrodzona Skrzyniami pełnymi skarbów. W środku Zwycięzcy znaleźli mnóstwo słodyczy, piękny dyplom podpisany przez Księdza Biskupa Romana Pindla, potwierdzający otrzymanie Nagrody Odkrywcy Skarbów Diecezji oraz voucher na wycieczkę do Niepokalanowa.

Wielobarwny Orszak Trzech Króli zwieńczył Uroczystość w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrowicach, przechodząc ulicami Bielska-Białej na Stary Rynek. Orszak stał się piękną okazją do dziękczynienia i uwielbienia Boga w radosnym kolędowaniu.

Młodym Zwycięzcom gratulujemy postawy, która jest odpowiedzią na słowa wypowiedziane przez Księdza Biskupa Piotra podczas homilii, o wytrwałości Mędrców w drodze za gwiazdą prowadzącą ich do Mesjasza.

Słowa wdzięczności dla wszystkich Organizatorów oraz Twórców rorat Odkrywcy Skarbów Diecezji, a także Orszaku Trzech Króli. Za włożony trud i serce gorące Bóg zapłać.

Zwycięzcy Finału Rorat w Roku 25-lecia Diecezji Bielsko-Żywieckiej
?Odkrywcy Skarbów Diecezji Bielsko-Żywieckiej?

Fotografie i teks ze strony internetowej Diecezji Bielsko Żywieckiej.

MZ

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

Oświęcimski Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2017r.

Odkrywcy skarbów - Roraty 2016

,,Tyle skarbów mam, ile tobie dam! ?

 

Tegoroczne oczekiwanie na narodziny Zbawiciela ubogaciło odkrywanie skarbów naszej diecezji, ponieważ w marcu przyszłego roku będziemy świętować 25 lat od jej erygowania przez papieża Jana Pawła II. Dlatego też tematyka rorat miała nas wprowadzić  w skarby naszego diecezjalnego kościoła.

W kolejnych dniach naszą świątynię  rozświetlały lampiony wielu młodych odkrywców skarbów, którzy wyruszyli na ich poszukiwanie. Był to czas poznawania wyjątkowych miejsc                i osób związanych z  naszą diecezją. Każdy otrzymał mapkę, aby po kolejnych roratach przyklejać do niej otrzymany obrazek ze skarbem. Codziennie na dzieci czekały pytania konkursowe. Dla najbardziej wytrwałych ksiądz proboszcz przygotował nagrody, które poszukiwacze skarbów otrzymali po ostatnich roratach.

Wszystkim odkrywcom skarbów naszej diecezji bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i gratulujemy tym najbardziej wytrwałym !

                                                                         

Prawdziwe skarby czekają na Ciebie w niebie!

 

s. Felicyta

MIKOŁAJ 2016

Spotkanie Św. Mikołaj z uczestnikami "RORAT" - 6 grudnia 2016