WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO ŁAGIEWNIK

Pielgrzymka młodzieży do Łagiewnik 4 listopada 2017

fot. Ks. Ryszard Szymeczko

KOROWÓD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 31.10.2017

Korowód Wszystkich Świętych 31 października 2017r.

We wtorkowy wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym sanktuarium odbył się po raz kolejny Korowód świętych,  w którym swoją pomysłowość                    i kreatywność wyraziły najmłodsze dzieci przygotowując stroje swoich ulubionych świętych. Na twarzach dzieci wypisana była niezwykła radość z tego wydarzenia, w  jakim mogły uczestniczyć.

W radosnej procesji z relikwiami świętych przeszliśmy przez plac św. Jacka do kościoła, gdzie wspólnie zakończyliśmy nabożeństwo różańcowe, które poprowadziły dzieci przygotowujące się w tym roku  do I Komunii Świętej.

Po zakończonej modlitwie różańcowej nastąpiła prezentacja świętych, pośród których znalazły się osoby świętych takie jak: Maryja,  św. Anna, św. Mikołaj, św. Katarzyna, św. Jan Paweł II,   św. Klara  św. Albert,  św. Michał Archanioł, Estera, św. Filip Apostoł, św. Antoni, św. Paulina, św. Joanna d? Arc, św. Natalia,  św. Jan Bosko,  św. Alicja i inni.

Radość i twórczość dzieci została słodko nagrodzona za ich trud włożony w przygotowanie do tego wspaniałego święta, które każdemu z nas daje nadzieję, że i my kiedyś będziemy razem ze świętymi przebywać w niebie .

Papież Franciszek zachęca do tego, aby w zamian za Halloween, organizować święto Holyween. Tym sposobem możemy pokazywać ludziom, że Święci to radość, miłość i wspólna droga  do nieba.

Niech święci nasi patronowie nieustannie otaczają nas swoja opieką z nieba,  a my uczmy się od nich miłości do Boga i bliźniego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

Tekst: Siostra Felicyta

Zdjęcia: Wojciech Kościelniak

Wizytacja nadzwyczajna ks. Radcy

Wizytacja nadzwyczajna Radcy Europy środkowej i północnej ks. Tadeusza Rozmusa sdb.

Spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych 26 października 2017.

zdjęcia ks. Marek Głuch sdb

35 lecie chóru AUXILIUM

35 lecie CHÓRU AUXILIUM. 15 października 2017r.

Zdjęcia: P. Tomasz Daczyński.

20 ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

Msza św.  pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Tadeusza Rakoczego w 20 rocznicę konsekracji naszej świątyni i ogłoszenie jej Sanktuarium. Niedziela 24 września 2017r. godz. 11.30.

Zdjęcia ks. Paweł Gacek sdb