WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Boży Grób - 2016

W tym roku Grób Pański - wykonała wspólnota neokatechumenalna.

Rekolekcje 2016 Szkoła Podstawowa Nr 1

21-23 marca 2016r. Rekolekcje prowadził O. Hieronim - franciszkanin z Harmęż i klerycy salezjańscy z Krakowa.

Rekolekcje 2016 Gimnazium Nr 2 w Zaborzu

10 -14 marca 2016r. Rekolekcje prowadził ks. Vitalis Krzywicki - salezjanin z Odessy.

BIERZMOWANIE 2016

 

 

 

W niedzielę 13 marca 2016 roku w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia wiernych odbyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętej siostry Faustyny oraz świętego Jana Pawła II, które odwiedzają wszystkie parafie naszej diecezji. W trakcie tej uroczystości Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Greger udzielił uczniom klas trzecich gimnazjum sakramentu bierzmowania.

Sześćdziesięciu młodych ludzi z powagą zajęło miejsca w pierwszych ławkach. Długo przygotowywaliśmy się na przyjęcie Ducha Świętego, więc zależało nam na godnym przeżyciu tej uroczystości. W tym szczególnym dniu mieliśmy okazję złożyć nasze prośby, obietnice i podziękowania przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Jako kandydaci uczestniczyliśmy czynnie we mszy świętej poprzez niesienie darów, wśród których znalazły się deklaracje o abstynencji do osiemnastego roku życia, poprzez śpiew, czytania i modlitwę wiernych. Pod koniec uroczystości dziękowaliśmy Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi, Rodzicom oraz Księżom i Katechetom, którzy przygotowywali nas do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

                Zanim jednak ksiądz biskup jako szafarz sakramentu położył na naszych głowach rękę, udzielając nam darów Ducha Świętego, wysłuchaliśmy homilii nawiązującej do niedzielnej Ewangelii. Jego Ekscelencja objaśniał wymowę spotkania Jezusa z jawnogrzesznicą, którą lud przywiódł do Zbawiciela z zamiarem ukamienowania, gdyż tego wymagało żydowskie prawo. Jezus jednak, nie łamiąc prawa, okazał kobiecie miłosierdzie i sprawił, że jej oskarżyciele odeszli w milczeniu. Słowa Pana: ?Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień? uświadamiają nam, jak surowi potrafimy być dla cudzych słabości i jak nieszczerzy wobec siebie i Boga. Każdy jednak zasługuje na miłosierdzie. W każdej chwili można się nawrócić, a nasze grzechy znikną jak słowa pisane przez Jezusa na ziemi.

                Na koniec umocnieni Duchem Świętym, wzbogaceni Słowem Bożym, odnowieni duchowo i pełni radości odebraliśmy z rąk księży pamiątkowy obraz Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz krzyż, który będzie nam przypominał, że do końca życia mamy być świadkami Jezusa, bronić naszej chrześcijańskiej wiary, czynić dobro i okazywać miłosierdzie.

 Alicja Stężowska

 

 

 

 

 

 

 

Peregrynacja Obrazu Chrystusa Miłosiernego

13-14 marca 2016