WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Czuwanie 24 lutego 2017

Czuwanie przed obliczem Wspomożycielki. 24 lutego 2017 poprowadził ks. Andrzej Gołębiowski sdb.

Pogrzeb św. Pamięci Pana Jana Krzeszowiaka

10 lutego 2017r.

Ferie zimowe w Szczyrku.

 

 

 

Zimowe szaleństwo w Szczyrku

W dniach 1-4.02.2017 schola parafialna, a także ministranci wyjechali na swój zimowy wypoczynek do Szczyrku, gdzie przywitała nas cudowna zimowa pogoda. Aby dotrzeć do naszego ośrodka musieliśmy pokonać pieszą wędrówkę przez cudownie ośnieżony las, gdyż nasz ośrodek zbudowany był na zboczu Małego Skrzycznego. Na miejscu czekał już na nas kierownik szczyrkowskiego Domu Miłości- Caritas - ks. Włodzimierz.

Pierwszego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Żywca, gdzie zwiedziliśmy żywiecki zamek Habsburgów i uczestniczyliśmy w warsztatach z ceramiki. Następnie przeszliśmy na krótką modlitwę do kościoła konkatedralnego pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny skarbu naszej diecezji. Jednak to, co najbardziej lubimy, było dopiero przed nami. W drodze do autokaru zobaczyliśmy jeszcze żywiecki rynek, a następnie przejechaliśmy do Aquaparku w Leśnej na wodne szaleństwo. Tam czas minął bardzo radośnie, ale dość szybko.

Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, by podziękować za wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

W piątek ruszyliśmy na narty, łyżwy, a także śniegoloty. Każdy z nas wybrał dla siebie to, co lubi i zaczęło się prawdziwe białe szaleństwo . Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Po obiedzie i regeneracji sił wyszliśmy przed dom, aby tam wspólnie poszaleć na śniegu. Na zakończenie dnia uczestniczyliśmy w dziękczynnej Eucharystii w naszej domowej kaplicy. Następnie przyszedł czas na pogodny wieczór - pełen radości i twórczej rywalizacji, którą zapewniły nam poszczególne konkurencje: ,, Jaka to melodia??, ,, Język polski inaczej ?, , Kto pierwszy ten lepszy ?, ,, Świat spod lupy ?, a także ,,Co to za smak ? ?.

W sobotę przyszła pora na pożegnanie ze Szczyrkiem, lecz na zakończenie naszych wspólnych chwil udaliśmy się jeszcze na wspaniałą pizzę.

Z całego serca dziękujemy ks. proboszczowi Markowi i ks. Marianowi, który razem z nami przeżywał ten zimowy wypoczynek, a także naszym wspaniałym wychowawczyniom: pani Magdalenie, Jolancie i Marcie.

Już czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

s. Felicyta i dzieciaki.

 

 

 

Praemiera Jasełek salezjańskich 2017

Premia Jasełek salezjańskich 6 stycznia 2017r.

Finał POSZUKIWACZY SKARBÓW - Bielsko Biała 6 stycznia

Nagroda Bp. Ordynariusza dla " Zdobywców skarbów" - Diecezji Bielsko Żywieckiej.

Bielsko Biła 6 stycznia 2017.

Cały adwent 2016 roku dzieci Diecezji Bielsko-Żywieckiej poszukiwały Skarbów. Skarbów ukazujących bogactwo naszej diecezji. Okazją do poszukiwań jest zbliżający się jubileusz 25-lecia istnienia diecezji.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Ksiądz Biskup Piotr Greger wylosował 25 Szczęśliwców, którzy otrzymali Nagrodę Główną. Adwentowa wytrwałość dzieci, które uczestniczyły we wszystkich Mszach świętych roratnich, została nagrodzona Skrzyniami pełnymi skarbów. W środku Zwycięzcy znaleźli mnóstwo słodyczy, piękny dyplom podpisany przez Księdza Biskupa Romana Pindla, potwierdzający otrzymanie Nagrody Odkrywcy Skarbów Diecezji oraz voucher na wycieczkę do Niepokalanowa.

Wielobarwny Orszak Trzech Króli zwieńczył Uroczystość w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrowicach, przechodząc ulicami Bielska-Białej na Stary Rynek. Orszak stał się piękną okazją do dziękczynienia i uwielbienia Boga w radosnym kolędowaniu.

Młodym Zwycięzcom gratulujemy postawy, która jest odpowiedzią na słowa wypowiedziane przez Księdza Biskupa Piotra podczas homilii, o wytrwałości Mędrców w drodze za gwiazdą prowadzącą ich do Mesjasza.

Słowa wdzięczności dla wszystkich Organizatorów oraz Twórców rorat Odkrywcy Skarbów Diecezji, a także Orszaku Trzech Króli. Za włożony trud i serce gorące Bóg zapłać.

Zwycięzcy Finału Rorat w Roku 25-lecia Diecezji Bielsko-Żywieckiej
?Odkrywcy Skarbów Diecezji Bielsko-Żywieckiej?

Fotografie i teks ze strony internetowej Diecezji Bielsko Żywieckiej.

MZ