WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

Opłatek Koła misyjnego i bractwa MBWW

W sobotnie popołudnie 20 grudnia członkowie Koła misyjnego i Bractwa Matki Bożej Wspomożenia Wiernych spotkani się na dorocznym spotkaniu opłatkowym.

Roraty, Mikołaj, Niepokalana - 2014

Rotary, spotkanie ze Św. Mikołajem i nowenna do Niepokalanej  - 6 grudnia 2014r.

Warsztaty scholi młodzieżowej - Kamesznica 2014

W dniach 21-23 listopada 2014 Młodzieżowa Schola Liturgiczna CANTICUM z naszej Parafii wzięła udział w wyjeździe warsztatowo ? integracyjnym w Kamesznicy. Integracyjnym ponieważ dzięki zaangażowaniu gimnazjalistów zostały wzmocnione szeregi Canticum i czas ten był możliwością wspólnego poznania siebie i swych możliwości głosowych, warsztatowy ponieważ naszym priorytetem było przygotowanie siebie pod względem muzycznym do Świąt Bożego Narodzenia i całego czasu kolędowania. Spróbowaliśmy także naszych sił w nauczeniu się od podstaw dawnej pieśni adwentowej i jeszcze przed Świętami zamierzamy wykonać ją w naszym Sanktuarium J  Wartościowymi zajęciami było spotkanie z panią prowadzącą zajęcia w Muzycznej Szkole braci Golców. Mogliśmy poznać kilka staropolskich kantyczek związanych z Bożym Narodzeniem, zapoznać się z gwarą w której są śpiewane i po prostu pośpiewać przy dźwiękach góralskiej muzyki wykonywanej przez nią na skrzypcach.

         Oczywiście nie brakło formy relaksu. Pospacerowaliśmy po górze zwanej Ochodzita, widoki co prawda przesłoniła nam mgła, ale pooddychanie świeżym powietrzem sprawiło, że po powrocie znów zabraliśmy się do pracy w cztero-głosie. Wielką radość przyniosło nam spotkanie z panem, który w humorystyczny sposób przekazał nam historie regionu Koniakowa, mówiąc, że tam wszystko jest na ?wysokim poziomie? (800 m n.p.m) oraz zaprezentował nam grę na trombitach i rogach pasterskich. Każdy z nas mógł oczywiście popróbować swoich zdolności i sił w tym wyczynie. Podziwialiśmy także misternie zrobione koronki koniakowskie, które są prawdziwymi dziełami sztuki.

s. Małgorzata

Święto Niepodległości 2014

11 listopada 2014

Fot. Tomasz Daczyński

Zakończenie Nabożeństw różańcowych 2014

Zakończenie nabożeństw różańcowych

Różaniec ze świętymi. 31 października 2014r.

?Będę z aniołami śpiewał Alleluja! Będę tańczył ze świętymi Alleluja!?

                Przez cały październik przeżywaliśmy nabożeństwa różańcowe modląc się za ?mamę, tatę i całą rodzinę? .  Codziennie towarzyszył tej modlitwie inny święty. Dzieci zaangażowane były w śpiew, czytanie rozważań, prowadzenie modlitw. Nie zabrakło także możliwości pisania własnych intencji . Można powiedzieć, że każdy mógł znaleźć  sposób, by czynnie uczestniczyć w codziennych spotkaniach różańcowych z Jezusem i Maryją. W ostatni dzień października oprócz wypełnionych plansz  kolorowymi naklejkami dzieci przyprowadziły swoich Świętych Patronów ? przebierając się za nich J Był św. Franciszek, św. Maksymilian, św. Karolina Kózkówna, św. Natalia, św. Elżbieta, św. Martyna ? patronka Rzymu,  św. Agnieszka, św. Szymon, św. Piotr, św. Mikołaj, św. Wiktor, św. Oskar, św. Kinga, św. Jadwiga, św. Mateusz, św. Michał Archanioł, św. Gabriel Archanioł, św. Julia i wielu, wielu innych?  Nie zabrakło procesji z relikwiami świętych, prośby o ich orędownictwo za nami oraz wspólnego zdjęcia pamiątkowego. Na koniec każdy dostał nagrodę ? pamiątkę za październikową wytrwałość. Mamy nadzieję, że modlitwa dzieci uprosiła wiele łask dla naszych rodzin. Na pewno wiemy, że ?każdy może być święty, jeśli tylko chce, mój Przyjaciel Jezus poprowadzi mnie ? bo dobrze wie gdzie!?.