WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

JASEŁKA 2016 - premiera

Premiera Jasełek Salezjańskich - 27 grudnia 2015. Reż. P. Jolanta Zapała.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 6 grudnia 2015r.

Niedzielne popołudnie  6 grudnia 2015r. ... wielkie napięcie ! Co to będzie?

 

W oczekiwaniu na świętego Mikołaja aktorzy z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Oświęcimiu zaprezentowali swoje widowisko pt. Królowa śniegu, które sprawiło, że na buziach maluchów pojawił się uśmiech, radość i szczęście. Śledzenie i przeżywanie losów bohaterów, zabrało je na te kilka chwil do innego, baśniowego świata, w którym ... wszystko się może zdarzyć.

I w takiej radosnej atmosferze po spektaklu przywitaliśmy długo oczekiwanego Gościa.

Święty Mikołaj o nikim nie zapomniał, poczynając od  najmłodszych po nieco starsze dzieci. Wyrazy wielkiej wdzięczności kieruję do Rady Osiedla "Stare Miasto" i współbraci salezjanów za zorganizowanie tego spotkania.

 

Ks. Marek Głuch sdb

 

Orszak Wszystkich Świętych

Orszak Wszystkich Świętych i zakończenie nabożeństw różańcowych - piątek 30.10.2015.

 

Tournée chóru Auxilium po Polsce i Litwie - sierpień 2015

Tournée chóru Auxilium po Polsce i Litwie

 

Chór Byłych Wychowanków i Wychowanek Salezjańskich Inspektorii Krakowskiej "AUXILIUM" dzialający na codzień przy Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu w dniach 20-27 sierpniu  2015r. odbył szereg koncertów w Polsce i na litwie. 

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia było Miasto Oświęcim.

 

Chórzyści odwiedzili następujące miejscowości: Licheń, Rychwałd, Gietrzwałd, Święta Lipka, Kętrzyn, Augustów, Białystok, Sokółka i Wilno. Repertuar koncertów chórzystów z Auxilium obejmował utwory oświęcimskiego kompozytora Aleksnadra Orłowskiego promując tym samym nie tylko miasto Oświęcim ale rownież dorobek rodzimego tworcy.

Koncerty zostaly doskonale odebrane prze mieszkańców poszczegónych miast. Każdy koncert cieszył się dużym zainteresowaniem - nawet do 150 odbiorców. Kązdorazowo po spotkaniu w razmowach kuluarowych rozmawiano o mieście Oświęcim i aktywności mieszkanców.

Celem a jednocześnie rezultatem tournée było zapoznanie społeczności lokalnych z polską kulturą, programem muzycznym Chóru oraz propagowanie dobrego wizerunku Miasta Oświęcim.

I Komunia Św. 2015

Uroczystość I Komunii świętej. 17 maja 2015r.