18 listopada 2018r. - 33 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie.

18 listopada 2018r. - 33 Niedziela Zwykła

 

 

1. Z okazji wspomnienia Św. Cecylii Parafia św. Józefa w Oświęcimiu zaprasza w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 na Koncert organowy.

 

2. We wtorek 20 listopada po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na spotkanie modlitewne.

 

3. W czwartek 22 listopada  obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki wszystkich ubogacających liturgię muzyką i śpiewem. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszym organistom za towarzyszenie grą w czasie nabożeństw. Życzymy także Chórowi „Auxilium”, scholi młodzieżowej „Canticum” i scholi dziecięcej wszelkich łask, potrzebnych darów i Bożego błogosławieństwa.

 

4.  W czwartek 22 listopada o godz. 19.00 w salce  parafialnej odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

5. W sobotę przypada 24 dzień miesiąca. W tym dniu zapraszamy na czuwanie przed  obrazem Oświęcimskiej Wspomożycielki. Rozpoczęcie o godz. 17.00 modlitwą różańcową za zmarłych członków grup parafialnych, dobrodziejów, ofiarodawców oraz współbraci Salezjanów. O godz.18.00 Msza święta z homilią.

 

6. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Taca z dzisiejszego dnia jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie jest na ukończeniu kolejny etap renowacji frontonu kościoła. Serdecznie dziękujemy za składane  na ten cel ofiary. Bóg zapłać.

 

 

 

11 listopada 2018r. - 32 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

11 listopada 2018r. – 32 Niedziela Zwykła

100 – lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

 

1. Dziś w naszym kościele różaniec za zmarłych o godz. 18.00. W tygodniu wypominki są odmawiane o godz. 17.30.

 

2. Jutro w poniedziałek 12 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy będzie można załatwić bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

3. We wtorek 13 listopada po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. W środę 14 listopada odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

5. W środę 14 listopada  Siostry Serafitki i młodzież klasy teatralnej z S.P. Nr 8 w Oświęcimiu zapraszają do OCK o godz. 10.00, 11.30 i 17.00 na spektakl pt. „U Pana Boga na warcie.” – poświęcony S. Eligii Staweckiej byłej legionistce i poruczniku Wojska Polskiego.

 

6. 16 listopada przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

7. Oratorium zaprasza dzieci na półkolonię w czasie ferii zimowych wyjazdy narciarskie i pielgrzymki. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium w godzinach urzędowania.

 

8. Parafia św. Józefa w Oświęcimiu zaprasza w przyszłą niedzielę 18 listopada o godz. 18.00 na Koncert organowy z okazji wspomnienia Św. Cecylii.

 

9. Za tydzień 18 listopada przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

4 listopada 2018r. - 31 Niedziela Zwykła

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4 listopada 2018 - 31 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś o godz. 14.00 w Brzezince droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych

i gułagów. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy „Bramie Śmierci”.

 

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

3. W dniach od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

 

4. W najbliższy wtorek 6 listopada zapraszamy po wieczornej mszy św. na kolejne spotkanie pod hasłem „Płomienie wiary”.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosko” przeznaczonego dla rodziców i wychowawców.

 

6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w Jasełkach Salezjańskich.

W środę, 7 listopada o godzinie 19.00 w sali teatralnej przy kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym zostaną przydzielone role, oraz wybrane osoby do śpiewów i tańców.

 

7. W następną niedzielę 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła o godz. 9.30 na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, i o godz. 10.00  na Uroczystą Mszę Świętą  dziękczynno – błagalną w intencji naszej Ojczyzny.

 

8. W dniach od 16-18 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę i obecność we wspólnocie Kościoła. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

9. Oratorium św. Jana Bosko prowadzi w godzinach urzędowania zapisy dzieci na półkolonie w czasie ferii zimowych, wyjazdy narciarskie oraz pielgrzymki do Ziemi Świętej,  Włoch i Meksyku.

 

10. W ostatnimi miesiącu swoją ziemska pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Stefania Kozaczek, + Danuta Młynarsa, + Czesława Czarnik, + Daniela Chowaniec

i  + Monika Osiewicz.

 

 

 

28 października 2018r. - 30 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

28 października 2018 - 30 Niedziela Zwykła.

1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe, o 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

3. W środę 31 października serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Korowód  Świętych” połączony z nabożeństwem różańcowym. Rozpoczęcie w Kościele Sióstr Serafitek przy Placu Kościuszki o godz. 16.45, po czym ulicami miasta przejdziemy do naszego Sanktuarium.

 

4. W czwartek 1  listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte w naszym kościele według rozkładu niedzielnego. O godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym i komunalnym msza św. i procesja różańcowa w intencji zmarłych. W tym dniu na cmentarzu parafialnym będzie prowadzona kwesta na renowację ogrodzenia cmentarza. Szczegółowy rozkład nabożeństw na oświęcimskich cmentarzach jest dostępny w gablotce i w gazetce parafialnej.

 

5. W piątek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 7.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Także w tym dniu przypada I piątek miesiąca. W godzinach porannych odwiedzimy chorych naszej parafii, a od godz. 15.00 dyżur spowiedników. Po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania.

 

6. W dniach od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

 

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

8. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcieliby wziąć udział w Jasełkach Salezjańskich. W środę, 7 listopada o godzinie 19.00 w sali teatralnej przy kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym zostaną przydzielone role, oraz wybrane osoby do śpiewów i tańców.

 

9. W dniach od 16-18 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę i obecność we wspólnocie Kościoła. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

10. W przyszłą niedzielę 4 listopada zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na terenie obozu Auschwitz – Birkenau. Początek przy „Bramie Śmierci” o godz. 14.00.

 

 

 

21 październik 2018r. - 29 Niedziela Zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 21 października 2018 r. –  29 Niedziela Zwykła

 

1. Serdecznie dziękujemy  wszystkim darczyńcom oraz młodzieży za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki na fundusz stypendialny - „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki waszej ofiarności została zebrana na ten cel kwota 4.951,- zł.

 

2. Jutro 22 października będziemy obchodzić wspomnienie Św. Jana Pawła II.

 

3. We wtorek 23 października po mszy w  o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Płomienie wiary” prowadzone przez SECIM.

 

4. W środę 24 października zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a następnie o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów.

 

5. W najbliższą sobotę 27 października zapraszamy do naszego Sanktuarium na kolejne „Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania”. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00. A następnie konferencja: „Małżeństwo, świadectwo, piosenka” którą poprowadzi P. Magda Anioł i P. Adam Szewczyk. Zakończenie spotkania Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

6. Już teraz zapraszamy  w środę 31 października dzieci z rodzicami na Korowód Świętych. Rozpoczęcie w Kościele Sióstr Serafitek o godz. 16.45 potem przejście ulicami miasta do naszego Sanktuarium.

 

7. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można  składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w ostatnią niedzielę miesiąca jest odmawiany różanieci sprawowana msza św. o godz. 18.30.

 

8. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie prowadzony jest kolejny etap renowacji frontonu naszej świątyni którego koszt jest szacowany na kwotę 130 tyś zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

14 październik 2018r. - 28 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

14 października 2018 r. –  28 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś w Polsce obchodzimy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przy wyjściu z kościoła młodzież przygotowująca się do bierzmowania prowadzi zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży.

 

2. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

3. We wtorek, 16 października po wieczornej mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie ewangelizacyjne pt. „Płomienie Wiary”.

 

4. W najbliższą środę 17 października odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

 

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do Izraela w terminie 8 -14 marca 2019. Trwają również zapisy na wyjazdy narciarskie w czasie ferii zimowych.

Szczegółowe informacje w Biurze Oratorium i pod numerem telefonu 607-099-753.

 

 

6. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki znajdują się na stojaku przy kracie, oraz można je także pobrać z naszej strony internetowej.

 

7. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na renowację frontonu naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

7 października 2018r. - 27 Niedziela Zwykła

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

7 października 2018 r. –  27 Niedziela Zwykła

 

 

1. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

2. We wtorek, 9 października w naszym Kościele, rozpoczniemy cykl 5 spotkań ewangelizacyjnych pt. „Płomienie Wiary”, prowadzone przez naszych duszpasterzy i Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. W programie poczęstunek, modlitwa, wykład o podstawach wiary i życia. Będzie też możliwość wysłuchania świadectw oraz rozmowy w grupach. Zapraszamy do licznego udziału. Rozpoczęcie po wieczornej mszy św. o godz. 18.45.

 

3. W następną niedzielę będziemy obchodzić 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. W tym dniu  młodzież przygotowująca się do bierzmowanie w naszej parafii będzie prowadziła zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży.

 

4. Od 8 października br. w parafiach oświęcimskich nastąpi zmiana zasad zgłaszania pogrzebów. Od dnia jutrzejszego po otrzymaniu aktu zgony najpierw należy się zgłosić do kancelarii parafialnej

i tam uzgodnić termin pogrzebu w porozumieniu z administracją cmentarzy.

 

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do Izraela w terminie 8 -14 marca 2019. Trwają również zapisy na wyjazdy narciarskie w czasie ferii zimowych.

Szczegółowe informacje w Biurze Oratorium i pod numerem telefonu 607-099-753.

 

6. Siostry Serafitki zapraszają w niedzielę 14 października byłych wychowanków szkoły gospodarczej, przedszkola i ochronki na spotkanie z okazji Jubileuszu posługi Zgromadzenia w Oświęcimiu. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 16.30.

 

7. W dniach od 16 -18 listopada przy naszej parafii będzie prowadzony kurs „Nowe Życie”. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

8. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych  zmarłych. Czytelnie wypełnione  kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki znajdują się na stojaku przy kracie, oraz można je także pobrać z naszej strony internetowej.

 

 

 

 

 

 

 

30 września 2018r. - 26 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

30 września 2018 r. 26 Niedziela Zwykła

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, a o 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

3. W środę 3 października w Kościele św. Maksymiliana odbędzie się Dekanalne Czuwanie w intencji Synodu Biskupów poświęconemu młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 19.30 zakończenie jest planowane na godz. 21.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek  i pierwsza sobota miesiąca.

 

W piątek 5 października w godzinach porannych odwiedzimy chorych, od godz. 15.00 spowiedź, a o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe. Jednoczenie pragniemy przypomnieć że istotą odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca jest nie tylko dobrze przeżyta spowiedź, ale przyjęcie w tym dniu Komunii św.

 

5. W sobotę 6 października spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Czcicieli Wspomożycielki  po mszy św. o godz. 8.00.

 

6.W najbliższą sobotę 6 październik przygotowani i wiarygodni ewangelizatorzy będą na ulicach naszej parafii będą dawać świadectwo wiary oraz zapraszać na spotkania ewangelizacyjne i zaplanowany w listopadzie kurs Nowe Życie.

 

7. We wtorek, 9 października w naszym Kościele, rozpoczniemy cykl 5 spotkań ewangelizacyjnych pt. „Płomienie Wiary”, prowadzone przez naszych duszpasterzy i Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. W programie poczęstunek, modlitwa, wykład o podstawach wiary i życia. Będzie też możliwość wysłuchania świadectw oraz rozmowy w grupach. Zapraszamy do licznego udziału. Początek o godz. 18:45.

 

8. Ochotniczki Księdza Bosko zapraszają w dniach 6 i 7 października na dzień skupienia kobiety w wieku 20-40 lat który odbędzie się w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie.

 

9. Pan Starosta  zaprasza na spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Ziemi Oświęcimskiej które odbędzie się przed O.C.K . w czwartek 4 października o godz. 17.00.

 

10. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i magazynu „Don Bosko”.

 

11. W ostatnich miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

 + Lidia Łyczek, + Jerzy Lubiak, + Jacek Szewczuk, + Józefa Miłoń, + Jolanta Bogdanowska, + Krzysztof Kostuś.

 

Polecajmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu

 

 

 

23 września 2018r. - 25 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie.

23 września 2018 – 25 Niedziela Zwykła

 

1. Zapraszamy dziś  na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. W poniedziałek 24 września przypada Święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku Białej oraz 21 rocznica konsekracji  i ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium. W dniu jutrzejszym zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów którą poprowadzi ks. Jan Dubas – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu. Po mszy św. procesja różnicowa na placu św. Jacka.

 

3. We wtorek  25 września Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne.

 

4. W sobotę 29 września będziemy obchodzić święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

5. Przedszkole Samorządowe w Zaborzu zaprasza w sobotę 29 września w godz. o 13.00 - 18.00 na Piknik rodzinny w trakcie którego będzie między innymi prowadzona kwesta na leczenia chorego Frania.

 

6. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

7. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

16 września 2018r. - 24 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

16 września 2018 r. 24 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2.  W najbliższy wtorek 18 września będziemy obchodzić Święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 na spotkanie formacyjne które rozpoczniemy kościele mszą św. o godz. 18.00. (Obecność obowiązkowa).

Po mszy św. spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę

19 września. Rozpoczęcie w Kościele o godz. 17.50.

 

4. 21 września przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00  „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. W sobotę 22 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program dostępny jest na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

6. W ubiegły czwartek 13 września odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której między innymi podsumowano wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Zostały przedyskutowane propozycje związane z treścią i formą naszej gazetki parafialnej, i organizacją rekolekcji wielkopostnych. Radcy poddali także kilka propozycji związanych z funkcjonowaniem naszego Sanktuarium. Został także przedstawiony harmonogram planowanych prac remontowych naszego Kościoła.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona  na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie trwają prace przygotowawcze do renowacji kolejnego fragmentu frontonu świątyni. Kosztorys kolejnego etapu to kwota ok. 130 tyś zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.