17 września 2017r. 24 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

17 września 2017 r. 24 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2.  Jutro  w poniedziałek 18 września będziemy obchodzić Święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 2 i 3 gimnazjalnych na spotkanie formacyjne które rozpoczniemy kościele mszą św. o godz. 18.00. (Obecność obowiązkowa).

 

3. We wtorek 19 września zapraszamy na „Wieczór miłosierdzia” prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Rozpoczęcie mszą św. o 18.00 po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

4. W przyszłą sobotę 23 września Oratorium zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania. Rozpoczęcie konferencją ks. Zbigniewa Zachorka  w „Nowym Kościele” o godzinie 18.00.

 

5. W następną niedzielę 24 września w naszej parafii będziemy świętować Jubileusz 20-lecia konsekracji naszej świątyni i ogłoszenia jej Sanktuarium. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi J.E. Ks. Bp. Tadeusz Rakoczy.

 

6. Parafia św. Maksymiliana na Osiedlu Chemików organizuje katechezy dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Szczegółowe informację są dostępne na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona  na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie trwają prace przygotowawcze do renowacji kolejnego fragmentu frontonu świątyni. Kosztorys kolejnego etapu wynosi 62 tyś zł. z czego 29 tyś. to dotacja z Ministerstwa Kultury i 33 tyś. wkład własny naszej Parafii. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

8. Zapraszamy na kurs Nowe Życie który odbędzie się w naszej parafii w dniach 29 września - 1 października. Informacje i zapisy za pośrednictwem formularza na stronie internetowej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

10 września 2017r. 23 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

10 września 2017 r. 23 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 12 września bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym odbędzie się w najbliższą środę 13 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Sanktuarium.

 

4. W czwartek  14 września św. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

5. W piątek 15 września przypada Wspomnienie N.M.P. Bolesnej i III piątek miesiąca. Po mszy św.

o godz. 18.00 – „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

6. W sobotę 16 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program dostępny jest na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

7. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

8. W  przyszłą niedzielę 17 września po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.

Spotkanie  formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 2 i 3 gimnazjalnych w  poniedziałek 18 września (Święto św. Stanisława Kostki).  Rozpoczęcie o godz. 18.00 mszą św.

 

9. W ubiegły czwartek 7 września odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której zostały podsumowane wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Została także poddana propozycja błogosławieństwa dzieci w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30 i organizacji parafialnego Jubileuszu Małżeństw który jest planowany na niedzielę Świętej Rodziny.

Radcy zapoznali się także ze stanem wykonanych i planowanych remontów.

 

10. W dniach 29 września - 1 października odbędzie się w naszej parafii kurs Nowe Życie  jako kolejna forma wzrostu i umacniania swojej wiary. Więcej informacji jest dostępnych na plakatach w gablotkach i stronie internetowej. Zapisy za pośrednictwem formularza  na stronie internetowej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 

 

3 września 2017r. 22 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

3 września 2017 r. 22 Niedziela zwykła

 

1.  Serdecznie dzieję wszystkim darczyńcom, i osobą zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki pieniężnej w ubiegłą niedzielę dla poszkodowanych w nawałnicach na Pomorzu. W czasie kwesty została zebrana i przekazana za pośrednictwem „Caritas” Polska pomoc w wysokości 9.226,- zł. Bóg zapłać.

 

2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

3. Jutro 4 września w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. o godz. 8.00, a dla uczniów ZSZTS o godz. 9.15.

 

4. W czwartek 7 września o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w salce przy placu św. Jacka.

 

5. W najbliższy piątek, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w łączności z całym Kościołem w Polsce, po mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00, ponowimy akt zawierzenia  Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

 

6. W następną niedzielę 10 września na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

 

7. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

8. W niedzielę 17 września po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Spotkanie  formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 2 i 3 gimnazjalnych w  poniedziałek 18 września (Święto św. Stanisława Kostki).  Rozpoczęcie o godz. 18.00 mszą św.

 

9. Centrum Wsparcia „Kolping” w Oświęcimiu zaprasza na  bezpłatne szkolenia zawodowe i staże dla osób po 50 roku życia z powiatu oświęcimskiego.

Szczegółowe informacji w Domu osiedlowym przy ulicy Zagrodowej 1 (Stare Stawy).

 

10. W dniach 29 września - 1 października planujemy przeprowadzić kurs Nowe Życie  jako pogłębienie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych i umocnienie naszych doświadczeń duchowych. Więcej informacji jest dostępnych na plakatach w gablotkach i stronie internetowej.

 

 

 

27 sierpnia 2017r. 21 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

27 sierpnia 2017 r. 21 Niedziela zwykła

 

1. Dziś przy wyjściu z kościoła  do skarbony na stoliku przy kracie można złożyć dobrowolne datki na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic na Pomorzu.

 

2. W dniu dzisiejszym godz. 17.30 różaniec, a do godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. Dziś także jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek 1 września w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii, spowiedź od godz. 15.00 i o godz. 17.00 dodatkowa msza św.

W sobotę 2 września po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Koła Misyjnego.

 

5. Parafia M.B. Królowej Polski w Brzezince zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej  w dn. 12-19 lutego 2018r. Szczegółowe informację są dostępne w gablotce przed Kościołem.

 

6. W ostatnich miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Józef Skoczek, i + Aleksander Krzysiaca.

Polecajmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu

 

 

 

20 sierpnia 2017r. 20 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

20 sierpnia 2017 r. 20 Niedziela zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

 

1.  W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość odpustową  ku czci św. Jacka Odrowąża, któremu w sposób szczególny zawierzamy Inspektorię Krakowską, dzieło Salezjańskie w Oświęcimiu i naszą parafię.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Jana, Jacka Skłodowskiego dominikanina, któremu jesteśmy wdzięczni za głoszone Słowo Boże

i przewodniczenie sumie odpustowej.

 

2. Dziś  nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

3. W czwartek 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja. W tym dniu także zapraszamy na czuwanie modlitewne przed obrazem M.B. Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 „Godzinki”, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, parafian, ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium którą poprowadzi ks. Paweł Centnar sdb. Po mszy św. procesja różańcowa na placu św. Jacka.

 

4. W sobotę 26 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość M.M.P. Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00

i 18.00.

 

5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. W najbliższych dniach planujemy rozpocząć kolejny etap renowacji frontonu naszej świątyni, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

 

6. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona kwesta  na pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic na Pomorzu.

 

 

 

 

13 sierpnia 2017r. 19 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

13 sierpnia 2017 r. –  19 Niedziela Zwykła

 

1. Dziś o godz. 18.00 nieszpory niedzielne.

 

2. W ramach Festiwalu „Jackowe granie” i święta patrona naszego miasta Św. Jana Bosko w dniu dzisiejszym o godzinie 20.00 zapraszamy na koncert „W blasku barokowej trąbki” w wykonaniu P. Karola Gołębiowskiego i Tomasza Ślusarczyka. Szczegółowy program festiwalu i obchodów święta Patrona Miasta  jest dostępny na plakatach.

 

3. W dniu jutrzejszym w poniedziałek 14 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Maksymiliana Kolbe. Główne uroczystości rozpoczną się w Parafii św. Maksymiliana o godz. 8:30,  skąd wyruszy piesza pielgrzymka do byłego obozu KL Auschwitz, gdzie o godz. 10:30, przy Bloku Śmierci, będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera.

 

4. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. W trakcie każdej Mszy będzie poświęcenie kwiatów, ziół i zbóż. Suma odpustowa w parafii Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 12.00

 

5. We środę 16 sierpnia będziemy czcili patrona naszego Miasta – Św. Jana Bosko.

O godz.11.00 zapraszamy  na uroczystą Mszę św.

 

6. W czwartek 17 sierpnia wspominamy w liturgii Św. Jacka. Msze św. tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 12.00 parafian i członków Rodziny Salezjańskiej której będzie przewodniczył ks. Inspektor Adam Parszywka. W trakcie tej celebracji ks. Marcin Kaznowski obejmie urząd wikariusza inspektora.

 

7. Zewnętrzną uroczystość ku czci Św. Jacka będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę 20 sierpnia. Uroczysta suma odpustowa i nabożeństwo dziękczynne o godz. 11.30, kazania w tym dniu będzie głosił Ojciec Jan - Dominikanin z Korbielowa.

 

 

 

 

8. W dniach 26 i 27 sierpnia br. wspólnota neokatchumenalna zaprasza na pielgrzymkę rowerową do Czernej koło Krzeszowic. Szczegółowe informacje dostępne są w gablotce i  na  naszej stronie internetowej, a zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 

6 sierpnia 2017r. Święto Przemienienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

6 sierpnia 2017 r. –  Święto Przemienienia Pańskiego

 

 

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy Żółtej” są prowadzone jeszcze

w dniu dzisiejszym po mszach św. w biurze Oratorium.

 

3. Zakład Salezjański im. Ks. Bosko w Oświęcimiu organizuje konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Temat konkursu: - "Bosko w Oświęcimiu" format

i technika dowolna. Pracę można jeszcze składać do 11 sierpnia w zakrystii. Wyłonienie zwycięzcy i rozdanie nagród nastąpi 15 sierpnia o godzinie 19:00 na Rynku w Oświęcimiu.

 

4. W tym roku przypada 75. rocznica śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera będzie sprawowana w oświęcimskim klasztorze sióstr karmelitanek w środę, 9 sierpnia br., o godzinie 17:00 na którą serdecznie zapraszamy.

 

5. W dniach 26-27 sierpnia br. wspólnota neokatchumenalna zaprasza pielgrzymkę rowerową do Czernej koło Krzeszowic. Szczegółowe informacje dostępne są na  naszej stronie internetowej, a zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. w zakrystii.

 

30 lipca 2017r. 17 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

30 lipca 2017 r. –  17 Niedziela Zwykła

 

 

1. W ubiegły piątek w nastąpiła zmiana na stanowisku przełożonego naszej Wspólnoty zakonnej. Funkcję Dyrektora objął Ks. Dariusz Bartocha któremu w imieniu naszej Wspólnoty parafialnej życzymy gorliwej i owocnej pracy w Oświęcimu.

 

2. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. We wtorek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” - do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

 

4. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy Żółtej” będą prowadzone w biurze Oratorium od 1 sierpnia w godz. od 8.00-16.00.

 

5. Zakład Salezjański im. Ks. Bosko w Oświęcimiu organizuje konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Temat konkursu: - "Bosko w Oświęcimiu" technika i format dowolny. Pracę można osobiście składać w Biurze Oratorium bądź wysyłać pocztą do 7 sierpnia. Wyłonienie zwycięzcy i rozdanie nagród nastąpi 15 sierpnia o godzinie 19:00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu. Regulamin i szczegóły dotyczące konkursu  są dostępne w Biurze Oratorium.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek 4 sierpnia w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii.

Od godz. 15.00  dyżur spowiedników i godz. 17.00 dodatkowa msza św.

23 lipca 2017r. 16 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

23 lipca 2017 r. –  16 Niedziela Zwykła

 

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. Jutro w poniedziałek 24 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki i „Wieczór miłosierdzia”. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P.  o godz. 18.00. msza św. celebrowana przez ks. Przemysława Sawę – „Misjonarza Miłosierdzia”. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

3. We wtorek 25 lipca będziemy obchodzić święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i kierowców odbędzie się  w tym dniu bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 na placu św. Jacka.

 

4. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką. Od dzisiejszej niedzieli jest dostępny „przy kracie”  kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

16 lipca 2017r. 15 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

16 lipca 2017 r. –  16 Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. 21 lipca przypada 3 piątek miesiąca. Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej mszy św.

 

3. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu został ukończony kolejny etap renowacji frontonu naszej Świątyni. Obecnie oczekujemy na odbiór konserwatorski i ostateczne rozliczenie z wykonawcą. Kosztorys tego zadania wynosi 79 tyś zł. z czego 20 tyś. to dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, natomiast wkład z funduszy parafialnych to kwota 59 tyś. zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel którymi jest taca z III niedzieli miesiąca, wpłaty na konto parafialne i ofiary indywidualne. Bóg zapłać.