6 stycznia 2019r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

6 stycznia 2019r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

 

 

1. Zapraszamy dziś  do Sali teatralnej w „Nowym Kościele” o godz. 16.00 na spektakl Jasełek Salezjańskich.

Dziś także w Sanktuarium nieszpory kolędowe o godz. 18.00.

 

2. W najbliższy wtorek 8 stycznia po mszy św. wieczornej  zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską.

Szczegółowy rozkład „kolędy”  znajduje się w gablotce przed kościołem, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

 

4. W najbliższą niedzielę 13 stycznia będzie zbierana taca na ogrzewanie naszej świątyni w okresie zimowym.

 

 

 

 

30 grudnia 2018r. - Niedziela Świętej Rodziny.

Ogłoszenia duszpasterskie.

30 grudnia 2018r.  – Niedziela Świętej Rodziny.

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. Jutro w poniedziałek 31 grudnia o godz. 9.00 msza św. w i zmarłych parafian w 2018r. na którą w sposób szczególny zapraszamy rodziny i bliskich zmarłych.

W dniu jutrzejszym także o godz. 18.00. msza św. w intencji parafian i uczęszczających do naszego Sanktuarium, a po mszy nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

 

3. We wtorek w pierwszy dzień Nowego Roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane, msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek spowiedź od godz. 15.00 i o godz. 17.00 dodatkowa msza św.

 

5. Szkoła Podstawowa w Zaborzu zaprasza w sobotę 5 stycznia o godzinie 16.00 na doroczne Jasełka.

 

6. Zapraszamy także na kolejne spektakle Jasełek Salezjańskich które będą prezentowane 5, 6 i 27 stycznia 2019r. o godz. 16.00 w sali teatralnej w „Nowym kościele”.

 

7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystości Objawienia Pańskiego.

W tym dniu serdecznie zapraszamy  dzieci i rodziców na Orszak Trzech Króli.  Rozpoczęcie w naszym Sanktuarium mszą o godz. 11.30. Po mszy uroczysty przemarsz ulicami miasta do Kościoła Św. Maksymiliana. Poprosimy aby uczestnicy rozpoczynający orszak w naszym kościele ubrali się na kolor niebieski.

 

8. Od środy 2 stycznia będziemy kontynuować  wizytę duszpasterską w naszej parafii. Szczegółowy rozkład kolędy znajduje się w gablotce przed kościołem, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

 

9.  Zachęcamy do nabywania dostępnej w naszej parafii prasy katolickiej.  Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosco” przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci, nauczycieli i wychowawców.

 

23 grudnia 2018r. - IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

23 grudnia 2018r. – IV Niedziela Adwentu.

 

 

1. Dziś przy wyjściu z kościoła dziewczęta z naszej scholi i ministranci zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu dzieci z naszej parafii do Szczyrku w czasie ferii zimowych.

 

2. Zapraszamy dziś o godz. 18.00 na Nowennę przed Uroczystości B. Narodzenia.

 

3. Jutro wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

- O godzinie 8.00 odbędzie się zakończenie tegorocznych rorat.

- Spowiedź w naszym kościele od godz. 7.00 do 12.00.

- O godz. 23.30 zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus,

a o północy na „Pasterką” rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

4. W drugi dzień świąt 26 grudnia rozkład mszy św. według porządku świątecznego.

W tym dniu serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi o godz. 16.00 na premierę Jasełek salezjańskich do Sali teatralnej w „Nowym Kościele” – wyjście od ul. Św. Jana Bosko.

 

5. Sołectwo Zaborze zaprasza na ognisko bożonarodzeniowe przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu w czwartek 27 grudnia o godz. 17.00.

 

6. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii przeżywające w tym roku kalendarzowym jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa w niedzielę Świętej Rodziny - 30 grudnia o godz. 10.00 na „Parafialny Jubileusz małżeństw” połączony z odnowieniem przyrzeczeń.

 

7. Wizytę duszpasterską w naszej Parafii rozpoczniemy od czwartku 27 grudnia 2018r. Kolędę  w dniach 27, 28 i 29 grudnia będziemy rozpoczynać od godz. 10.00. Szczegółowy rozkład kolędy na najbliższe dni (…) znajduje się w gablotce przed kościołem, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

 

16 grudnia 2018r. - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

16 grudnia 2018r. – III Niedziela Adwentu.

 

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie, a młodzieży za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki pieniężnej na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”. W czasie kwesty została zebrana kwota 5.640,- zł. Bóg zapłać.

 

2. Stowarzyszenie Oświęcimianie - Oświęcimianom zaprasza dziś o godz. 16.00 mieszkańców na spotkanie wigilijne w Rynku Starego Miasta. W programie wigilii oświęcimskiej m.in. wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, i będzie także przekazywane betlejemskie światełko pokoju.

Dziś także zapraszamy do naszego Sanktuarium o godz.18.00 na uroczystą nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy  do naszego kościoła o godz. 17.00 na Roraty połączone z nowenną do Dzieciątka Jezus.

 

4. Świece wigilijnego dzieła pomocy „Caritas”, opłatki i kalendarze można nabyć dziś w  kancelarii parafialnej po każdej mszy św., a w tygodniu w zakrystii po roratach.

 

5. Spowiedź w naszym Sanktuarium – dziś podczas każdej mszy św.

Od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do11.00 i od 15.00 do godz. 17.00, 

w sobotę 22 grudnia od godz. 7.00 do 17.00.

6. We wtorek 18 grudnia zapraszamy po roratach na spotkanie modlitewne.

 

7. Do Świąt Bożego Narodzenia można zwiedzać wystawę przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej zatytułowaną:  Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu. Wystawa prezentowana jest w holu przed portiernią.

 

8. W następną niedzielę 23 grudnia przy wyjściu z kościoła dziewczęta z naszej scholi zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu dzieci z naszej parafii do Szczyrku w czasie ferii zimowych.

 

9. Wizytę duszpasterską w naszej Parafii rozpoczniemy od czwartku 27 grudnia 2018 r. Kolędę  w dniach 27, 28 i 29 grudnia będziemy zaczynać od godz. 10.00. Szczegółowy rozkład kolędy na najbliższe dni znajduje się w gablotce przed kościołem, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

 

10. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Dzięki Waszemu wsparciu i ofiarności jest na ukończeniu kolejny etap renowacji frontonu Sanktuarium. Szacunkowy koszt wykonanych prac to kwota 130.000,- zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel którymi są: taca z 3 niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

9 grudnia 2018r. - II Niedziela Adwentu

 

Ogłoszenia duszpasterskie

9 grudnia 2018 r. – II Niedziela Adwentu.

 

1. Dziś przy wyjściu z kościoła młodzież przygotowująca się do bierzmowania prowadzi kwestę przeznaczoną na pomoc dla „Kościoła na Wschodzie”. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

2. Opłatki, świece wilijnego dzieła pomocy dzieciom ”Caritas” i kalendarze można nabyć w  kancelarii parafialnej w niedziele po każdej mszy św., a w dni powszednie po roratach w zakrystii.

 

3. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium o godz. 18.00.

 

4. We wtorek zapraszamy o godz. 18.30 na spotkanie modlitewne prowadzone przez SECiM.

 

5. Serdecznie zapraszamy na Roraty które są doprawiane o godz. 17.00. Przypominamy także że dni powszednie Adwentu nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 18.00.

 

6. Oratorium zaprasza na kolejne Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania, które odbędzie się 15 grudnia o godzinie 18:00. W trakcie spotkania opowie swoje świadectwo gość z Guadalupe.

 

7. Zapraszamy również do wzięcia udziału w rodzinnym  konkursie na najdłuższy choinkowy łańcuch, który odbędzie się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Głównym. Zgłoszenia w Biurze Oratorium.

 

8. Stowarzyszenie Oświęcimianie- Oświęcimianom zaprasza mieszkańców miasta w przyszła niedzielę 16 grudnia  o godz. 16.00 na Rynek miasta na XI tradycyjne spotkanie wigilijne.

 

9. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii przeżywające w tym roku kalendarzowym jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa na „Parafialny Jubileusz małżeństw” z odnowieniem przyrzeczeń,  który odbędzie się w niedzielę  Świętej Rodziny - 30 grudnia o godz. 10.00.

 

10. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona renowację frontonu naszej świątyni.

 

 

 

2 grudnia 2018r. - I Niedziela Adwentu

 

Ogłoszenia duszpasterskie

2 grudnia 2018r. – I Niedziela Adwentu.

 

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego. Wzorem lat ubiegłych opłatki, kalendarze, świece wilijnego dzieła pomocy dzieciom ”Caritas” można nabyć od dzisiejszej niedzieli w przedsionku kancelarii parafialnej po każdej mszy św. oraz w dni powszednie po roratach w zakrystii. Dziś o godz. 18.00 nieszpory i nowenna do przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

 

2. W dni powszednie adwentu roraty w naszym Sanktuarium będą odprawiane

o godz.17.00, na które serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci przygotowujące się do

I komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W dni powszednie adwentu (także soboty) nie będzie mszy św. o godz. 18.00.

 

3. We wtorek 4 grudnia będziemy obchodzić wspomnienie Św. Barbary. Msza święta w intencji górników i ich rodzin będzie celebrowana w tym dniu o godzinie 10.00.

Po wspólnej modlitwie brać górnicza zaprasza na okolicznościowe spotkanie. Szczegóły i dane kontaktowe odnośnie zapisów na spotkanie znajdują się na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych naszej parafii,

od godz. 15.00 w naszym kościele dyżur spowiedników, o godz. 17.00 roraty i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

5. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 17.00, a od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy do naszego sanktuarium na „Godzinę łaski”.

 

6. W następną niedzielę 9 grudnia przy wyjściu z kościoła młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie prowadziła kwestę na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

 

7. Już teraz pragniemy zaprosić wszystkie małżeństwa z naszej parafii przeżywające w tym roku kalendarzowym jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa na „Parafialny Jubileusz małżeństw” połączony z odnowieniem przyrzeczeń, który odbędzie się w niedzielę  Świętej Rodziny - 30 grudnia na mszy św. o godz. 10.00.

 

8. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę – 6, 7 i 8 grudnia na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Nojego 2b odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod hasłem „Podaruj Komuś Życie na Święta”. Rejestracja chętnych pełnoletnich osób w wieku do 55 roku życia będzie prowadzona od godz. 9.00-15.00.

 

9. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny bezpłatny magazyn „Don Bosco” – przeznaczony dla rodziców i wychowawców.

 

10. W ostatnim miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Anna Gwizdoń, + Stanisław Garbus, i + Jan Radwan.

 

 

 

25 listopada 2018r. - Uroczystość Chrystusa Króla.

Ogłoszenia duszpasterskie.

25 listopada 2018r.

Uroczystość Chrystusa Króla.

 

1. Dziś w Niedzielę Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

2. Różaniec za zmarłych dziś w naszym kościele o godz. 18.00, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. We wtorek 27 listopada serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

4. Od czwartku 29 listopada rozpoczynamy nowennę do Niepokalanej która będzie prowadzona do piątku 7 grudnia w czasie wieczornych mszy św.

 

5. W piątek 30 listopada przypada Święto św. Andrzeja Apostoła.

 

6. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

7. W ubiegły czwartek odbyło się kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w trakcie którego zostały omówione przygotowania do zbliżających się świąt oraz kwestie związaną z organizacją innych wydarzeń parafialnych. Radcy przedstawili kilka sugestii duszpastersko-organizacyjnych i zostali zapoznani ze stanem prowadzonych prac remontowych. Został także przedstawiony plan inwestycji i remontów planowanych w 2019 roku.

 

8. Za tydzień w niedzielę 2 grudnia rozpoczynamy adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Roraty w naszym sanktuarium będą odprawiane o godz. 17.00. Wzorem lat ubiegłych opłatki, świece „Caritas” i kalendarze będzie się można nabyć po niedzielnych mszach św. w przedsionku kancelarii parafialnej.

 

 

18 listopada 2018r. - 33 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie.

18 listopada 2018r. - 33 Niedziela Zwykła

 

 

1. Z okazji wspomnienia Św. Cecylii Parafia św. Józefa w Oświęcimiu zaprasza w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 na Koncert organowy.

 

2. We wtorek 20 listopada po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na spotkanie modlitewne.

 

3. W czwartek 22 listopada  obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki wszystkich ubogacających liturgię muzyką i śpiewem. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszym organistom za towarzyszenie grą w czasie nabożeństw. Życzymy także Chórowi „Auxilium”, scholi młodzieżowej „Canticum” i scholi dziecięcej wszelkich łask, potrzebnych darów i Bożego błogosławieństwa.

 

4.  W czwartek 22 listopada o godz. 19.00 w salce  parafialnej odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

5. W sobotę przypada 24 dzień miesiąca. W tym dniu zapraszamy na czuwanie przed  obrazem Oświęcimskiej Wspomożycielki. Rozpoczęcie o godz. 17.00 modlitwą różańcową za zmarłych członków grup parafialnych, dobrodziejów, ofiarodawców oraz współbraci Salezjanów. O godz.18.00 Msza święta z homilią.

 

6. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Taca z dzisiejszego dnia jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie jest na ukończeniu kolejny etap renowacji frontonu kościoła. Serdecznie dziękujemy za składane  na ten cel ofiary. Bóg zapłać.

 

 

 

11 listopada 2018r. - 32 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

11 listopada 2018r. – 32 Niedziela Zwykła

100 – lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

 

1. Dziś w naszym kościele różaniec za zmarłych o godz. 18.00. W tygodniu wypominki są odmawiane o godz. 17.30.

 

2. Jutro w poniedziałek 12 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy będzie można załatwić bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

3. We wtorek 13 listopada po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. W środę 14 listopada odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

5. W środę 14 listopada  Siostry Serafitki i młodzież klasy teatralnej z S.P. Nr 8 w Oświęcimiu zapraszają do OCK o godz. 10.00, 11.30 i 17.00 na spektakl pt. „U Pana Boga na warcie.” – poświęcony S. Eligii Staweckiej byłej legionistce i poruczniku Wojska Polskiego.

 

6. 16 listopada przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

7. Oratorium zaprasza dzieci na półkolonię w czasie ferii zimowych wyjazdy narciarskie i pielgrzymki. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium w godzinach urzędowania.

 

8. Parafia św. Józefa w Oświęcimiu zaprasza w przyszłą niedzielę 18 listopada o godz. 18.00 na Koncert organowy z okazji wspomnienia Św. Cecylii.

 

9. Za tydzień 18 listopada przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

4 listopada 2018r. - 31 Niedziela Zwykła

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4 listopada 2018 - 31 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś o godz. 14.00 w Brzezince droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych

i gułagów. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy „Bramie Śmierci”.

 

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

3. W dniach od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

 

4. W najbliższy wtorek 6 listopada zapraszamy po wieczornej mszy św. na kolejne spotkanie pod hasłem „Płomienie wiary”.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosko” przeznaczonego dla rodziców i wychowawców.

 

6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w Jasełkach Salezjańskich.

W środę, 7 listopada o godzinie 19.00 w sali teatralnej przy kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym zostaną przydzielone role, oraz wybrane osoby do śpiewów i tańców.

 

7. W następną niedzielę 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła o godz. 9.30 na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, i o godz. 10.00  na Uroczystą Mszę Świętą  dziękczynno – błagalną w intencji naszej Ojczyzny.

 

8. W dniach od 16-18 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę i obecność we wspólnocie Kościoła. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

9. Oratorium św. Jana Bosko prowadzi w godzinach urzędowania zapisy dzieci na półkolonie w czasie ferii zimowych, wyjazdy narciarskie oraz pielgrzymki do Ziemi Świętej,  Włoch i Meksyku.

 

10. W ostatnimi miesiącu swoją ziemska pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Stefania Kozaczek, + Danuta Młynarsa, + Czesława Czarnik, + Daniela Chowaniec

i  + Monika Osiewicz.