13 października 2019r. - 28 Niedziela Zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

13 października 2018 r. 28 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś w Polsce obchodzimy 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu prowadzą zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

2. We wtorek, 15 października po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne w Kaplicy Św. Jacka – prowadzone przez SECIM.

 

3. W najbliższą środę 16 października zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

4. W najbliższą sobotę 19 października po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia M.B. Wspomożycielki.

 

5. W sobotę 19 października mszą św. o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się kolejne Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania którego go gościem będzie ks. Paweł Krężołek – salwatorianin.

 

6. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę świętą do kościoła świętego Maksymiliana w Oświęcimiu w niedzielę 20 października 2019 r. Rozpoczęcie  na o godz. 15:00 w dolnym kościele.

 

7. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza  wyjazd do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie w terminie 14-24 listopad br. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Oratorium i pod numerem telefonu 607-099-753.

 

8. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na renowację frontonu naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

6 października 2019r. - 27 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

6 października 2019 r. – 27 Niedziela zwykła.

 

1. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za otwartość, a grupom parafialnym za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę kwesty pod hasłem „CIASTKO DLA MISJI”. Dzięki waszej hojności zebrana kwota w wysokości 5.720,- zł  została przekazana na misje w Sudanie.

 

2. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

3. We wtorek 8 października wraz ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody zapraszamy na "Wieczory u św. Jacka". W programie modlitwa, konferencja, świadectwo, dzielenie się wiarą. Rozpoczęcie o godz. 18.45. Temat najbliższego wtorku brzmi : Jak udowodnić istnienie Boga? Zachęcamy do udziału.

 

4. W następną niedzielę 13 października będziemy obchodzić w Polsce 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. W tym dniu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu będą prowadzić zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży.

 

5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych  zmarłych. Czytelnie wypełnione  kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki znajdują się na stojaku przy kracie, oraz można je także pobrać z naszej strony internetowej.

 

6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosko” przeznaczony dla nauczycieli i rodziców wychowujących dzieci.

 

22 września 2019r. - 25 Niedziela zwykła.

1. W dziś o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

2. We wtorek 24 września przypada Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku Białej i 22 rocznica konsekracji  i ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów którą poprowadzi ks. Adam Parszywka. Po mszy św. spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

3. W sobotę 28 września zapraszamy na pielgrzymkę rodzin i Wspólnot Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program pielgrzymki jest dostępny na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

4. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Koło Misyjne, Stowarzyszenie Czcicieli Wspomożycielki i Róże Różańcowe z naszej parafii organizują akcję pod nazwą „Ciastko dla misji”. W przyszłą niedzielę 29 września b.r. przy wyjściu z kościoła będzie można poczęstować się ciastem i złożyć ofiarę na misje.

 

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

6. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

 

15 września 2019r. - 24 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 września 2019 r. 24 Niedziela Zwykła.

 

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 17 września po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy św. Jacka na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 szkoły podstawowej ,przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę

18 września w święto św. Stanisława Kostki. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.50.

 

4. W piątek 20 września przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00  „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

6. W ubiegły czwartek 12 września odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, na której między innymi przedstawiono nowych pracowników parafii, podsumowano wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Został także zaprezentowany harmonogram planowanych w najbliższym czasie działań duszpasterskich i prac remontowych przy naszym kościele.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. W trakcie wakacji została przeprowadzona modernizacja ogrzewania w kancelarii i salkach parafialnych. Obecnie przy wsparciu finansowym U.M. Oświęcim prowadzony jest ostatni etap renowacji frontonu świątyni. Kosztorys tego zadania to kwota 120 tyś zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

8 września 2019r. - 23 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

8 września 2019 r. 23 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2. W najbliższy wtorek 10 września zapraszamy o godz. 18.00 na „Wieczór Miłosierdzia”, prowadzony przez ks. Przemysława Sawę – Misjonarza Miłosierdzia i SECIM. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

3. Najbliższe spotkanie Duszpasterskiej  Rady Parafialnej odbędzie się  w czwartek 12 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

4. W sobotę  14 września będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża.

W ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” o godz. 11.00 odbędzie się w kaplicy św. Jacka na czuwanie modlitewne. Zapraszamy także do uczestnictwa w spotkaniach organizowanych na terenie naszej diecezji. Szczegółowe informacje są dostępne w gablotce i na naszej stronie internetowej.

 

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

6. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

7. Biuro oratorium w godz. urzędowania prowadzi zapisy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 20-29 września bieżącego roku.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii.

 

9. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

 

 

1 września 2019r. - 22 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1 września 2019 r. 22 Niedziela zwykła

 

1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. Jutro 2 września w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. o godz. 8.00, a dla uczniów ZSZTS o godz. 9.15.

 

3. W następną niedzielę 8 września na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek 6 września w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii.

Od godz. 15.00  dyżur spowiedników  i godz. 17.00 msza św.

Po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. (obecność obowiązkowa).

 

5. W sobotę 7 września po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Koła misyjnego i Zarządu Stowarzyszeni Czcicieli Wspomożycielki.

 

6. Spotkanie dla rodziców  kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 września po mszy o 10.00.

 

7. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer bezpłatnego magazynu „ DON BOSKO” przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci i nauczycieli.

 

8. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona  kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera  pt.:”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł - dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły podane są na plakacie.

 

9. W minionym miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Władysława Jarosz, + Helena Zając, + Krzysztof Gibaszek,

+ Stanisław Warchał, + Zbigniew Sporysz, + Michalina Iskierka, + Marek Cupiał

i + ks. Jan Urbańczyk – salezjanin.

 

 

 

 

 

25 sierpnia 2019r. - 21 Niedziela zwykła.

..

18 sierpnia 2019r. - 20 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

18 sierpnia 2019 r. - 20 Niedziela zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

 

1.  W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość odpustową  ku czci św. Jacka Odrowąża.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Wilhelma Lapelisa  dominikanina, któremu jesteśmy wdzięczni za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej.

 

2. Dziś  nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

3. W sobotę 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja.

W tym dniu także zapraszamy na czuwanie modlitewne przed obrazem M.B. Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, parafian, ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium.

 

4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

 

 

 

4 sierpnia 2019r. - 18 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

4 sierpnia 2019 r. –  18 NIEDZIELA ZWYKŁA.

 

 

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. We wtorek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Msze św. w naszym sanktuarium i godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

3. Siostry karmelitanki w kolejną rocznica śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) zapraszają na mszę święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Clemensa Pickela z Rosji w piątek, 9 sierpnia br. o godz. 17:00.

 

4. Oratorium prowadzi zapis na rodzinną grę miejską pod nazwą „Skarby Starego Miasta”, która odbędzie się 15 sierpnia w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje znajdują śię na plakacie. Zapisy w biurze Oratorium.

(zapisywać można się osobiście, telefonicznie lub przez fb oratorium).

 

5. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” w biurze Oratorium w godz. od 8.00 -16.00.

 

5. W ostatnim czasie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Marian Kozak, + Emilia Kierońska, + Anna Guzińska, + Stefania Płonka i + Stanisława Kudzia.

 

 

28 lipca 2019r. - 17 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

28 lipca 2019 r. –  17 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. W najbliższy wtorek, 30 lipca, serdecznie zapraszamy na wieczór muzyki i modlitwy który odbędzie się na placu przy domu osiedlowym na Starych Stawach. Rozpoczęcie o 19.00, a zakończenie ok. 21.00. W programie muzyka chrześcijańska, świadectwa życia, modlitwa o uzdrowienie, możliwość porozmawiania z księdzem czy przygotowanymi świeckimi. Również członkowie diakonii wstawienniczej będą modlić się za osoby, które powierzą im swoje intencje. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i ewangelizacji.

 

3. W czwartek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” - do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

 

4. Od najbliższego poniedziałku Oratorium prowadzi zapis na rodzinną grę miejską, która odbędzie się 15 sierpnia w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium.

(zapisywać można się osobiście, telefonicznie lub przez fb oratorium).

 

5. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” będą prowadzone w biurze Oratorium od 1 sierpnia w godz. od 8.00 -16.00.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 2 sierpnia w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii. Od godz. 15.00  dyżur spowiedników i godz. 17.00 dodatkowa msza św.