15 lipca 2018r. - 15 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

15 lipca 2018 r. –  15 Niedziela Zwykła

 

1. Zapaszmy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. Jutro w poniedziałek 16 lipca przypada liturgiczne wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel.

  • Msza św. odpustowa w Parafii Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 12.00
  • Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej kaplicy o godz.17.00 na uroczystą Mszę odpustową pod przewodnictwem ks. Bp. Piotra Gregera.

 

3. We wtorek 17 lipca po wieczornej mszy św. zapraszamy do Sanktuarium otwarte spotkanie modlitewne.

 

4. 20 lipca przypada  trzeci piątek miesiąca. Po wieczornej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

5. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

6. Rada Sołecka w Zaborzu zaprasza wszystkich mieszkańców powyżej 60 roku życia w dniu 19 lipca 2018 r. na „Biesiadę dla Seniora”. Rozpoczęcie przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu o godz. 17.00.

 

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie jest prowadzony kolejny etap modernizacji instalacji elektrycznej. A z końcem sierpnia planowane są dalsze prace związane z renowacją frontonu świątyni. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać! 

 

 

8 lipca 2018r. - 14 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

8 lipca 2018 r. –  14 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 10 lipca po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-16 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel.  

 

4. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

 

1 lipca 2018r. - 13 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1 lipca 2018r. –  13 Niedziela Zwykła

 

1. Serdecznie witamy w naszej parafii Pana Artura Thomasa który zaprezentuje nam po mszy jeszcze kilka utworów na „fletni Pana”. Przy wyjściu z kościoła  w cenie 25,- zł. można nabyć płytę „Ave Maryja” z utworami wykonywanymi przez naszego Gościa.

 

2. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na nieszpory niedzielne o godz.18.00.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  piątek 6 lipca w godzinach porannych odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 15.00 i o godz.17.00 Msza św.

 

4. W  związku  z  rozpoczętym czasem  wakacyjnym informujemy że w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 7.30.  Rozkład Mszy świętych w niedziele i święta  pozostaje bez zmian.

 

5. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

6. Fundacja KOLPING zaprasza osoby po 60 roku życia na bezpłatne porady prawne które są prowadzone w siedzibie Akademii Językowej przy ul. 11 listopada 3G/1. Terminy dyżurów są podane w gablotce przed kościołem.

 

 

24 czerwca 2018r. - Uroczystość Narodzin Jana Chrzciciela.

Ogłoszenia duszpasterskie  

Niedziela  - 24 czerwca 2018 r.   

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

 

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe dziś o godz.18.00, a o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. W najbliższy wtorek 26 czerwca zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem w naszym kościele będą sprawowane  w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Świętopietrze – czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

4. Zachęcamy do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i magazyn Don Bosco przeznaczony w sposób szczególny dla rodziców

i wychowawców.

 

5. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

6. Fundacja KOPLING zaprasza osoby po 60 roku życia na bezpłatne porady prawne które są prowadzone w siedzibie Akademii Językowej przy ul. 11 listopada 3G/1. Terminy dyżurów są podane w gablotce przed kościołem.

 

7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku, ale też przypominamy że nie ma czasu wolnego od Pana Boga i Jego przykazań.

 

8. W miesiącu czerwcu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Czesława Zaborowska,  + Jan Cibor, i  + Anna Clarke.

 

 

 

 

 

17 czerwca 2018r. - 11 Niedziela Zwykła

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XI ZWYKŁA  NIEDZIELA - 17 czerwca 2018 r.

 

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godz. 18.00 a w dni zwykłe, po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

 

2. Dziś, na terenie przedszkola w Zaborzu, o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji patrona Zaborza, św. Antoniego. Po Mszy św. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na biesiadę zatytułowaną ŚWIĘTO STROJU NARODOWEGO I LUDOWEGO oraz na szereg różnych atrakcji.

 

3. W  czwartek, 21 czerwca, wspominamy św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

4. W piątek, 22 czerwca,  zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie Roku pracy i nauki w szkole, dla Szkoły Podst i Gimnazjum w Zaborzu o godz. 8.00 w budynku szkoły. Natomiast w naszym sanktuarium, dla Szkoły Podstawowej Nr. 1 o godz.9.15. Zapraszamy wszystkie  dzieci, młodzież oraz nauczycieli i rodziców do udziału w dziękczynnej Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. już w czwartek.  

 

5. Szkoła Ewangelizacji, Cyryl i Metody,  dniach, 22-24 czerwca, organizuje dla mężczyzn tzw. „kurs” pod hasłem „Cichy Bohater”, Informacje szczegółowe i zapisy na naszej stronie internetowej i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

 

6. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza do Kawiarenki Oratoryjnej ( wejście od ul. św. Jana Bosko)  na pyszną kawę, zimną lemoniadę i coś pysznego w każdą niedzielę po Mszach Świętych o godzinie 10:00 i 11:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe. 

 

 

 

 

10 czerwca 2018r. - 10 Niedziela Zwykła

 

 

 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   7 ZWYKŁA  NIEDZIELA - 10 czerwca 2018 r.

 

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś

o godz. 18.00 a w dni zwykłe, po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

2. Dziś, w Oświęcimiu, po raz siódmy odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. „Marsz” rozpocznie się Msza św. o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romana Pindla. Po niej uczestnicy przejdą w pochodzie ulicami Oświęcimia. Marsz zakończy się piknikiem na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9.

3. W liturgii wspominamy;

-         w poniedziałek, 11 czerwca,  św. Barnaby, apostoła

-         w środę,13 czerwca, św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00,  aby przez jego wstawiennictwo prosić Boga o potrzebne błogosławieństwo, a szczególnie o dobre zbiory.

-         w czwartek, 14 czerwca, bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

4. W piątek, 15 czerwca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Dlatego na nabożeństwie czerwcowym odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za udział, zaangażowanie się i organizację eucharystycznej procesji  na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić dyrekcji Przedszkola samorządowego w Zaborzu,za umożliwienie celebracji liturgicznej na terenie przedszkola i osobom przygotowującym ołtarz. Dziękujemy dzieciom wraz z rodzicami, siostrom Serafitkom, Liturgicznej Służbie, kapłanom, chórowi młodzieżowemu, osobom niosącym feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym, osobom które podjęły się przygotowania ołtarzy przy ul. Grobla Tatarska i Witaminka, mieszkańcom za udekorowanie domów, Policji i wszystkim uczestnikom. Wszystkim składamy staropolskie - Bóg zapłać!

6. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, na terenie przedszkola w Zaborzu, o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji patrona Zaborza, św. Antoniego. Po Mszy św. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na biesiadę zatytułowaną ŚWIĘTO STROJU NARODOWEGO I LUDOWEGO oraz na szereg różnych atrakcji.

7. W dniach, 22-24 czerwca, w naszej parafii odbędzie się tzw. „kurs” dla mężczyzn pod hasłem „Cichy Bohater”, który przeprowadzi Szkoła Ewangelizacji,  Cyryl i Metody. Informacje szczegółowe i zapisy na naszej stronie internetowej i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, w czwartek, 14 czerwca,
o godz. 18.00 celebrowana będzieMsza św. połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej wieloletniej katechetki Pani ANTONINY MAŁYSIAK, na którą serdecznie zapraszają organizatorzy. 

 

 

                                                                                   

 

 

 

 

3 czerwca 2018r. - 9 Niedziela Zwykła

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

3 czerwca 2018 r. – 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją po placu św. Jacka o godz. 18.00, a w tygodniu w po mszy św. o godz. 18.00.

 

2. Siostry Serafitki zapraszają  we wtorek 5 czerwca o godz. 11.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji 5 rocznicy beatyfikacji Siostry Małgorzaty Szewczyk. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył J.E. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

3. Serdecznie zapraszamy procesję eucharystyczną na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 7 czerwca. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu, następnie udamy się do ołtarzy obok kapliczki na Grobli Tatarskiej, i na ulicę Witaminka. Wspólną modlitwę zakończymy błogosławieństwem przy przedszkolu.

Prosimy mieszkańców o udekorowanie  okien i balkonów  emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicy pierwszej komunii świętej, dzieci do sypania kwiatów.

W czwartek 7 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna po południu do godz. 17.30.

 

4. Parafia N.S.P.J. w Krakowie – Pychowicach serdecznie dziękuje za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kościoła. Dzięki Waszej ofiarności została zebrana na ten cel kwota 3.797,- zł. Bóg zapłać.

 

5. W piątek 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Serca Pana Jezusa, a w sobotę 9 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tych dniach o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

6. W następną niedzielę 10 czerwca zapraszamy po raz siódmy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romana Pindla o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. Marsz zakończy się piknikiem na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9.

 

7. W dniach 22-24 czerwca w naszej parafii Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody  będzie prowadzić kurs dla mężczyzn „Cichy Bohater”. Informacje szczegółowe i zapisy  na naszej stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

8. W miesiącu maju swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Jerzy Wanat, + Tadeusz Czernik, + Władysław Borowski  i + Lucyna Pająk.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

 

 

27 maja 2018r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie

27 maja 2018 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odpust - Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dr Jacka Ryłko i dziękujemy za głoszone „Słowo”. O godz. 11.30 sumę odpustową poprowadzi ks. Marek Rusek obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na budowę świątyni w Krakowie – Pychowicach.

 

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach  przy kapliczkach na terenie parafii.

 

3. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu msze św. o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

Nie będzie mszy św. o godz. 10.00.

Procesję eucharystyczną rozpoczniemy mszą św. w naszym kościele o godz. 9.00, a następnie wyruszymy ulicami Jagiełły, Zaborską, przez Plac Kościuszki i ul. Dąbrowskiego do Parafii Wniebowzięcia N.M.P.

Prosimy mieszkańców o udekorowanie  okien i balkonów  emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicy I komunii świętej, dzieci do sypania kwiatów, grupy apostolskie. Prosimy o  przygotowanie feretronów i pocztów sztandarowych.

 

4. W czasie oktawy Bożego Ciała po wieczornej mszy św. procesja Eucharystyczna po placu św. Jacka.

 

5. 1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. W godzinach porannych odwiedzimy chorych. Od godz. 15.00 spowiedź a o 17.00 msza św. Po mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas 7 i starszych rozpoczynających przygotowanie się do sakramentu bierzmowania.

 

6. W sobotę 2 czerwca zapraszamy na ostatnie w tym roku Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania. Rozpoczęcie msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00 z modlitwą o „dobrego męża i dobrą żonę”. Po mszy konferencja Pana Jacka Pulikowskiego autora wielu książek o tematyce rodzinnej i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na doroczne Spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich. Rozpoczęcie o godz. 9.00. O godz. 10.00 w Sanktuarium Jubileuszowa msza św. z racji 60 lecia kapłaństwa ks. Aleksandra Karkoszki i ks. Stanisława Urbańczyka. Szczegółowy program spotkania dostępny jest na plakatach.

 

8. Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera, zaprasza na szkolenie dotyczące pozyskanie  dofinansowania na panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, oraz inne ekologiczne systemy grzewcze. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 maja, o godzinie 18.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

9. Zachęcamy do zainteresowania się dostępna w naszej parafii prasą katolicka. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i Magazyn Don Bosco.

 

 

 

20 maja 2018r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

20 maja 2018 r. –  Uroczystość Zasłania Ducha Świętego.

 

1. Jutro w poniedziałek 21 maja będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00. 7.30, 8.00 i 18.00.

 

2. We wtorek 22 maja  po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy  do naszego sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. W czwartek 24 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. O godz. 18.00 mszę św. jubileuszową z okazji 25-lecia kapłaństwa będzie celebrował ks. Grzegorz Klaja – pochodzący z naszej parafii.

 

4. W następną niedziele w naszej parafii będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 11.30 sumę odpustową poprowadzi ks. Marek Rusek – obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa, a homilię w tym dniu będzie głosił ks. Jacek Ryłko salezjanin. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie także możliwość wsparcia budowy świątyni w Krakowie - Pychowicach.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką. Na stojaku przy kracie jest dostępny także bezpłatny magazyn „Don Bosko” i „Boska troska” skierowany w sposób szczególny do rodziców, wychowawców i nauczycieli.

 

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie została wyremontowana łazienka w korytarzu przy placu św. Jacka. Obecnie są kontynuowane prace związane z modernizacją instalacji elektrycznej i oczekujemy na decyzję zatwierdzającą dotację pozwalającą prowadzić dalsze etapy renowacji elewacji naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

 

13 maja 2018r. - Uroczystość Wniebostąpienia Pańskigo

Ogłoszenia duszpasterskie

13 maja 2017 r. –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 

1. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę  o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie także zapraszamy na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

 

2. We wtorek o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia”.

O godz. 18.00 Eucharystia celebrowana przez ks. Przemysława Sawę, a po mszy nabożeństwo z modlitwą i uzdrowienie.

 

3. Od wtorku 15 maja  podczas nabożeństwa majowego rozpoczynamy w naszej parafii. uroczystą nowennę przed Uroczystością M.B. Wspomożenia Wiernych.

 

4. 18 maja przypada III piątek miesiąca – po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

5. W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź dzieci przystępujących I komunii św., a w przyszłą niedzielę 20 maja w naszej parafii na mszy o godz. 10.00 i 11.30 będziemy przeżywać uroczystość pierwszej Komunii św.

 

6. Rodzice i uczniowie Szkoły Salezjańskiej zapraszają  w sobotę 19 maja na Salezjański Piknik Rodzinny pod hasłem: „Rodzina Największą Wartością”. Rozpoczęcie na boiskach szkolnych o godz. 14.00, a szczegółowy program znajduje się na plakatach.

 

7. Parafia Wniebowzięcia NMP w sobotę 19 maja o godz. 18.00 maja zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Wyrażając naszą  wdzięczności w modlitwie serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne czy grupowe i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.