20 maja 2018r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

20 maja 2018 r. –  Uroczystość Zasłania Ducha Świętego.

 

1. Jutro w poniedziałek 21 maja będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00. 7.30, 8.00 i 18.00.

 

2. We wtorek 22 maja  po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy  do naszego sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. W czwartek 24 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. O godz. 18.00 mszę św. jubileuszową z okazji 25-lecia kapłaństwa będzie celebrował ks. Grzegorz Klaja – pochodzący z naszej parafii.

 

4. W następną niedziele w naszej parafii będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 11.30 sumę odpustową poprowadzi ks. Marek Rusek – obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa, a homilię w tym dniu będzie głosił ks. Jacek Ryłko salezjanin. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie także możliwość wsparcia budowy świątyni w Krakowie - Pychowicach.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką. Na stojaku przy kracie jest dostępny także bezpłatny magazyn „Don Bosko” i „Boska troska” skierowany w sposób szczególny do rodziców, wychowawców i nauczycieli.

 

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie została wyremontowana łazienka w korytarzu przy placu św. Jacka. Obecnie są kontynuowane prace związane z modernizacją instalacji elektrycznej i oczekujemy na decyzję zatwierdzającą dotację pozwalającą prowadzić dalsze etapy renowacji elewacji naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

 

13 maja 2018r. - Uroczystość Wniebostąpienia Pańskigo

Ogłoszenia duszpasterskie

13 maja 2017 r. –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 

1. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę  o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie także zapraszamy na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

 

2. We wtorek o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia”.

O godz. 18.00 Eucharystia celebrowana przez ks. Przemysława Sawę, a po mszy nabożeństwo z modlitwą i uzdrowienie.

 

3. Od wtorku 15 maja  podczas nabożeństwa majowego rozpoczynamy w naszej parafii. uroczystą nowennę przed Uroczystością M.B. Wspomożenia Wiernych.

 

4. 18 maja przypada III piątek miesiąca – po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

5. W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź dzieci przystępujących I komunii św., a w przyszłą niedzielę 20 maja w naszej parafii na mszy o godz. 10.00 i 11.30 będziemy przeżywać uroczystość pierwszej Komunii św.

 

6. Rodzice i uczniowie Szkoły Salezjańskiej zapraszają  w sobotę 19 maja na Salezjański Piknik Rodzinny pod hasłem: „Rodzina Największą Wartością”. Rozpoczęcie na boiskach szkolnych o godz. 14.00, a szczegółowy program znajduje się na plakatach.

 

7. Parafia Wniebowzięcia NMP w sobotę 19 maja o godz. 18.00 maja zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Wyrażając naszą  wdzięczności w modlitwie serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne czy grupowe i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

6 maja 2018r. - 6 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

6 maja 2018 r. – 6 Niedziela Wielkanocna.

 

1. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach  przy kapliczkach na terenie parafii.

 

2.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje w czasie których Kościół się modli o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy.

 

3. We wtorek 8 maja - Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. W piątek 11 maja w naszej parafii przypada dyżur w ramach „Wieczystej adoracji” Najświętszego Sakramentu naszej diecezji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00, zakończenie nabożeństwem majowym o godz. 17.30 – serdeczne zachęcamy wszystkich parafian i poszczególne grupy do adoracji.

 

5. W piątek na wieczornej mszy św. tak rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

 

6. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu uczniowie klas 4 na mszy św. o godz. 11.30 będą świętować rocznicę I komunii św. ( Stałych uczestników mszy św. o godz. 11.30 prosimy o wybranie innej godziny niedzielnej Eucharystii).

Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w sobotę 12 maja od godz. 16.30.

 

7. Zapraszamy młodzież klas 7, klas gimnazjalnych i starszych z naszej parafii do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy do końca maja. Wszelkie informacje oraz karty zgłoszeniowe są do odbioru dziś w zakrystii po każdej mszy św.

 

8. Parafia Wniebowzięcia NMP w sobotę 19 maja o godz. 18.00 maja zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

9. Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i LO im. Ks. Stanisława Konarskiego zaprasza 9 czerwca na „Bieg trzeźwości na stulecie wolności” – Szczegóły są dostępne na plakacie i stronie internetowej, a zapisy trwają do 1 czerwca br.

29 kwietnia 2018r. - 5 Niedziela Wielkanocna.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

29 kwietnia 2018 r. - 5 Niedziela Wielkanocna.

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec i o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Suma odpustowa w parafii św. Józefa na Zasolu o godz. 11.00.

3. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach przy kapliczkach na terenie parafii.

 

4. W czwartek 3 maja - Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane wg. porządku niedzielnego.

W tym dniu także przypada kolejna rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 maja .

O godz. 9.30 w Sanktuarium odbędzie się  koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru BWS Auxilium i o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta  Msza święta  w intencji  Ojczyzny.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 4 maja w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii. Po południu możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 15.00; o 17.00 Msza św.

 

6. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza dzieci na Kolonię na Śnieżnicę w dniach 19-25 sierpnia 2018r.  oraz na Półkolonie Salezjańskie w czasie wakacji. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium. 

 

7. W ubiegły czwartek odbyło się  spotkanie Rady Parafialnej na której  były poruszone tematy związane z przygotowaniem zbliżających się świąt i uroczystości. Radcy także przedstawili swoje propozycje odnoszące się między innymi do spraw porządkowych przy naszej świątyni. Rada została także zapoznana z prowadzonymi i planowanymi remontami w parafii.

 

8. Zapraszamy  do udziału w Domowej Szkole Wiary. Jest to przygotowana przez ks. Przemysława Sawę oraz Szkołę Ewangelizacji forma 8-tygodniowych ćwiczeń duchowych przeżywanych indywidualnie przez każdego w domu, z udziałem w 2 spotkaniach w grupie. Szczegóły na plakacie w gablotce, a zapisy na stronie www.secim.pl.

 

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii. Dziś jest także dostępna bezpłatna gazetka ewangelizacyjna „DOBRE NOWINY”.

 

10. W miesiącu kwietniu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Marian Krupa, + Stanisław Piętka, + Elżbieta Bagazińska, + Stanisława Radwan, + Emilia Gregorczyk i + Władysława Czyż.

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia 2018r. - 4 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

22 kwietnia 2018r. –  4 Niedziela Wielkanocna

 

1. Serdecznie dziękuję Paniom z Koła misyjnego i Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim darczyńcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wsparcie działalności duszpasterskiej na Ukrainie. Dzięki waszej hojności udało zebrać na ten cel kwotę 12.013,-  zł.

 

2. Dziś z racji „Niedzieli Dobrego Pasterza” witamy w naszej parafii ks. Adama Paszka i kleryków z WSDTS z Krakowa, dziękujemy za głoszona Słowo i podzielenie się świadectwem.

W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

3. We wtorek 24 kwietnia czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci M.N.P. O godz. 18.00 msza św., i Różaniec.

 

4. Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia zaprasza  w środę 25 kwietnia na uroczystość upamiętniającą 78 Rocznicę zbrodni na polskich jeńcach wojennych. Rozpoczęcie  o godz. 9.15 przy tablicy w przedsionku kościoła Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, następnie odsłonięcie wizerunku ks. Leona Musielaka i o godz. 10.00 msza św. w naszym Sanktuarium. Szczegóły program znajduje się na plakacie w gablotce.

 

5. W najbliższy poniedziałek 23 kwietnia przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i męczennika - głównego patrona Polski, a w środę 25 kwietnia Święto św. Marka Ewangelisty.

 

6. W najbliższy czwartek 26 kwietnia odbędzie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Rozpoczęcie w świetlicy parafialnej o godz. 19.00.

 

 

 

15 kwietnia 2018r. - 3 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 kwietnia 2018r. –  3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś jest obchodzona w Kościele Niedziela biblijna. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Piotra Smolkę – założyciela koła misyjnego które świętuje w tym roku 35 rocznicę powstania. Dziękujemy za głoszone słowo i świadectwo pracy apostolskiej. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na wsparcie pracy duszpasterskiej na Ukrainie.

 

2. We wtorek 17 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

3. 20 kwietnia przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

4. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

5. Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie obchodzona w niedzielę 13 maja na mszy świętej o godz.11.30. Szczegółowe informacje, terminy spotkań i prób dla dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej parafii.

 

6.Franiszkanie z Harmęż w dniach 20-22 kwietnia zapraszają na XVII Dni Kolbiańskie. Szczegółowy program i informacje znajdują się na plakatach w gablotce przed kościołem.

 

7. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką.

 

 

8 kwietnia 2018r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie

8 kwietnia 2018r. –  Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 

1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory i koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Jurto w poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona w tym roku z dn. 25 marca. Na mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będzie  można złożyć dobrowolną deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje znajdują się na klęczniku k. kraty.

Jutro nie będzie mszy św. o godz. 7.30.

3. We wtorek 10 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne.

 

4. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy.  Koszt pielgrzymki to 160,- zł obejmuje: przejazd, 1 nocleg, ubezpieczenie i częściowe wyżywienie. Więcej informacji jest dostępne na plakatach w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

5. Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w godz. pracy kancelarii parafialnej prowadzi zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Wpisowe wynosi 50,- zł. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W następną niedzielę w naszej parafii  Koło Misyjne na mszy św. o godz. 10.00 będzie obchodzić 35 rocznicę powstania. W tym dniu w naszej parafii kazania będzie gościć ks. Piotra Smolka – założyciel koła obecnie pracujący na Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na wsparcie duszpasterstwa na Ukrainie.

 

7. Rocznicę I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 13 maja na mszy świętej o godz.11.30. Szczegółowe informacje i terminy prób dostępne są na stronie internetowej naszje parafii.

 

8. Od dzisiejszej niedzieli przed każdą Mszą Św. o 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą uczyć się pieśni na tą uroczystość . Próba rozpoczynać się będzie o godz. 11.10. Dzieci z pozostałych szkół proszone są o podejście do s. Felicyty po teksty pieśni po  zakończeniu Mszy Św.

Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o

godz. 10:45 -  tylko dziewczynki, a o godz.12:00 - tylko chłopcy.

 

9. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką.

 

 

1 kwietnia 2018r. - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

 1 kwietnia 2018r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

 

1. Wraz  z całym Kościołem w trwamy radosnej oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i przygotowaniu do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro nowenna Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, a w kolejne dni tygodnia na zakończenie wieczornej mszy św.

 

2. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoją pracą i poświeceniem przyczynili się do przeżycia Triduum Paschalnego i tegorocznych Świąt Wielkanocnych.  W sposób szczególny kapłanom na ręce przełożonego naszej Wspólnoty zakonnej za posługę w konfesjonale. Księżom, siostrom Serfitkom,  służbie liturgicznej, scholi Canticum, chórowi Auxilium za przygotowanie liturgii.

Składamy serdeczne podziękowanie siostrze zakrystiance i paniom za dekorację świątyni, prace porządkowe, przygotowanie Ciemnicy i wspólnocie Neokatechumenalnej za wykonanie „Grobu Pańskiego”. Grupom parafialnym za  prowadzenie wspólnych adoracji i drogi krzyżowej. Bóg zapłać.

 

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielę. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych naszej parafii. Od godz. 15.00 w naszym kościele możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i o godz. 17.00 msza św.

 

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza w najbliższy czwartek do Sali kameralnej godz. 19.00 na koncert niemieckich, wielodzietnych grup rodzinnych "Żyj nadzieją" („Hope Alive”).

Natomiast od wtorku 3 kwietnia biuro oratorium rozpoczyna zapisy dzieci na półkolonie letnie.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. W parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30.

 

 

 

 

25 marca 2018r. - Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie

25 marca 2018r. – Niedziela Palmowa

 

1. Dziś dziewczęta z naszej scholii organizują kiermasz ozdób świątecznych z którego dochód będzie przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z naszej parafii .

 

2. Dziś zapraszamy na spektakl  Misterium Męki Pańskiej – „Krew przelana” Rozpoczęcie na scenie w „Nowym Kościele” o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a o godz. 18.30 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. Od jutra uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 będą przeżywać doroczne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku będzie ks. Zbigniew Wójcik sdb i klerycy z naszego salezjańskiego seminarium w Krakowie.

4.  W WIELKI CZWARTEK

O godz. 18.00   celebrowana będzie Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Adoracja w tym dniu do godz. 23.30.

5. W WIELKI PIĄTEK  obowiązuje post ścisły.

O godz. 15.00 - Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.          

O godz. 17.15 - Droga Krzyżowa

O godz. 18.00 rozpoczęcie liturgii wielkopiątkowej, i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.30.

                                           

6. WIELKA  SOBOTA jest dniem adoracji  Najświętszego sakramentu w Grobie Pańskim. Poświecenie pokarmów wielkanocnych w godzinach od 9.00 – 13.00.

W tym roku nie będzie prowadzonej zbiórki żywności w czasie święcenia pokarmów.

O godz. 18.00  na placu św. Jacka rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. Na liturgię prosimy przynieść świece.

 

7. Plan Adoracji przy Grobie Pańskimi dla poszczególnych ulic i grup naszej parafii  jest  dostępny w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

 

8. REZUREKCJA – W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

O godz. 6.00.  Procesja  Rezurekcyjna  przejdzie ulicami: Jagiełły, Rynek Miasta i Jagiełły.  Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów. Informujemy także że w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.00.

 

9. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy.  Koszt pielgrzymki to 160,- zł obejmuje: przejazd, 1 nocleg, ubezpieczenie i częściowe wyżywienie. Więcej informacji jest dostępne na plakatach w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

 

18 marca 2018r. - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

18 marca 2018r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30.

2. Jutro w poniedziałek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00. 8.00 i 18.00.

 

3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00. Zapraszamy także do wzięcia udziału w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej która rozpocznie się w naszym Sanktuarium w najbliższy piątek 23 marca mszą św. o godz. 20.00. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej.

 

4. Zapraszamy  dziś o godz. 16.00 do „Nowego kościoła” na Misterium Męki Pańskiej  pt. "Krew Przelana”. Kolejny spektakl będzie prezentowany w niedzielę 25 marca o godz. 16.00.

 

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświecenie palm o godz. 11.30 na placu św. Jacka. W przyszłą niedzielę zapraszamy także na kiermasz wielkanocny przygotowany przez dziewczęta z naszej scholi. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z naszej parafii.

 

6. Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w godz. pracy kancelarii parafialnej prowadzi zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja.

 

7. Dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu zapraszają na „Dzień Otwarty” we wtorek 20 marca o godz. 17.00.

 

8. Fundacja ”Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zaprasza  do OCK w przyszłą niedzielę  od godz. 9.30 na Charytatywny Kiermasz Rękodzieła z którego  środki zostaną przekazane na koszt leczenia dzieci. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablotce.

 

9. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 21-29 maja 2018. Informacje i zapisy w Biurze Oratorium.

 

10. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.