23 września 2018r. - 25 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie.

23 września 2018 – 25 Niedziela Zwykła

 

1. Zapraszamy dziś  na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. W poniedziałek 24 września przypada Święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku Białej oraz 21 rocznica konsekracji  i ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium. W dniu jutrzejszym zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów którą poprowadzi ks. Jan Dubas – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu. Po mszy św. procesja różnicowa na placu św. Jacka.

 

3. We wtorek  25 września Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne.

 

4. W sobotę 29 września będziemy obchodzić święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

5. Przedszkole Samorządowe w Zaborzu zaprasza w sobotę 29 września w godz. o 13.00 - 18.00 na Piknik rodzinny w trakcie którego będzie między innymi prowadzona kwesta na leczenia chorego Frania.

 

6. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

7. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

16 września 2018r. - 24 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

16 września 2018 r. 24 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2.  W najbliższy wtorek 18 września będziemy obchodzić Święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 na spotkanie formacyjne które rozpoczniemy kościele mszą św. o godz. 18.00. (Obecność obowiązkowa).

Po mszy św. spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę

19 września. Rozpoczęcie w Kościele o godz. 17.50.

 

4. 21 września przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00  „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. W sobotę 22 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program dostępny jest na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

6. W ubiegły czwartek 13 września odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której między innymi podsumowano wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Zostały przedyskutowane propozycje związane z treścią i formą naszej gazetki parafialnej, i organizacją rekolekcji wielkopostnych. Radcy poddali także kilka propozycji związanych z funkcjonowaniem naszego Sanktuarium. Został także przedstawiony harmonogram planowanych prac remontowych naszego Kościoła.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona  na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie trwają prace przygotowawcze do renowacji kolejnego fragmentu frontonu świątyni. Kosztorys kolejnego etapu to kwota ok. 130 tyś zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

9 września 2018r. - 23 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

9 września 2018 r. 23 Niedziela zwykła

 

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 11 września po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się  w czwartek 13 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

5. W piątek  14 września będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża, a w sobotę 15 września przypada Wspomnienie N.M.P Bolesnej.

 

6. Siostry Serafitki serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę 16 września o godz. 11.00 na Mszę św. jubileuszową z okazji 125-lecia posługi Zgromadzenia w Oświęcimiu.

 

 

7. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii.

 

9. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

2 wześnia 2018r. - 22 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

2 września 2018 r. 22 Niedziela zwykła

 

 

1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. Jutro 3 września w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. o godz. 8.00, a dla uczniów ZSZTS o godz. 9.15.

 

3. W następną niedzielę 9 września na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

 

4. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i miesiąca.

W piątek 7 września w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii.

Od godz. 15.00  dyżur spowiedników  i godz. 17.00 msza św.

Po mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca w szczególny sposób zapraszamy dzieci klas IV na spowiedź i Msze Świętą, która rozpocznie ich pierwsze piątki miesiąca .

 

6. Spotkanie dla rodziców  kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 9 września po mszy o 10.00.

 

7.  Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer magazynu Don Bosko

 

8. W minionym miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Irena Płodowska + Leon Ślusarczyk, + Leon Miłoń, + Aleksander Liber, + Ryszard Burman, + Ryszard Czerwik.

 

26 sierpnia 2018r. - Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - 26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych

w wypominkach rocznych.

 

2. W dniach od 31 sierpnia do 2 września serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na kurs „Estera” prowadzony przy naszej parafii przez Szkołę Ewangelizacji Cyrl

i Metody. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

3. W trakcie wakacji nastąpiły zmiany personalne w naszej parafii wspólnocie salezjańskiej:

Ks. Leszek Leś został posłany do wspólnoty w Wiśle, ks. Zenon Latawiec – dyrektor szkoły do pracy przy Inspektoracie w Krakowie, Ks. Marek Rusek do zadań duszpasterskich w Przemyślu, ks. Andrzej Urbańczyk został mianowany Dyrektorem szkoły i wspólnoty w Świętochłowicach. Siostra zakrystianka Róża została mianowana przełożoną wspólnoty Sióstr Serafitek w Jaworznie.

Natomiast posługę na naszej wspólnocie salezjańskiej rozpoczęli:

Ks. Bogusław Zawada który podjął obowiązki Dyrektora administracyjnego,

Ks. Mirosław Gajda przejął obowiązki Dyrektora Szkoły i koadiutor Pan Sebastian Wiśniewski został przydzielony do funkcji ekonoma.

Praktykę pedagogiczną zakończyli klerycy: Łukasz, Michał i Krzysztof, a do pracy wychowawczej w internacie zostali przysłani klerycy Paweł i Dominik.

Kończącym pracę w Oświęcimiu wyrażamy swoją wdzięczność za wieloletnią  pracę i zaangażowanie, a rozpoczynającym posługę życzymy dużo sił i gorliwego wypełniania powierzonych im obowiązków.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca 7 września po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w naszej parafii.

Natomiast  spotkanie dla rodziców  kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 9 września po mszy o 10.00.

 

5. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

 

 

19 sierpnia 2018r. - Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

Ogłoszenia duszpasterskie

19 sierpnia 2018 r. 20 Niedziela zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

 

 

1.  W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość odpustową  ku czci św. Jacka Odrowąża, któremu w sposób szczególny zawierzamy Inspektorię Krakowską, dzieło Salezjańskie w Oświęcimiu i naszą parafię.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Pawła Laska dominikanina, któremu jesteśmy wdzięczni za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej.

 

2. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. będzie możliwość indywidualnego zwiedzania odnowionej kaplicy Św. Jacka i przygotowanej na tę okoliczność wystawy.

 

3. Dziś  nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

4. W piątek 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja. W tym dniu także zapraszamy na czuwanie modlitewne przed obrazem M.B. Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 „Godzinki”, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, parafian, ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium.  

Po mszy św. procesja różańcowa na placu św. Jacka.

 

5. W dniach od 31 sierpnia do 2 września serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na kurs „Estera” prowadzony przy naszej parafii przez Szkołę Ewangelizacji Cyrl i Metody. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.  Bóg zapłać.

 

12 sierpnia 2018r. - 19 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 SIERPNIA 2018 r. –  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 18.00.

 

2. We wtorek,14 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Maksymiliana Kolbe. Główne uroczystości rozpoczną się w parafii św. Maksymiliana o godz. 8:30,  skąd wyruszy piesza pielgrzymka do byłego obozu KL Auschwitz, gdzie o godz. 10:30, przy Bloku Śmierci, będzie sprawowana Msza święta. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach
w gablotce.

 

3. W dniach, 15 - 17 sierpnia, odbędzie się XI Małopolski Festiwal tzw. „Jackowe Granie”.  Szczegółowy program znajduje się na plakatach. Zapraszamy i zachęcamy do skorzystania

 

4. W środę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. W trakcie każdej Mszy będzie poświęcenie kwiatów, ziół i zbóż.

 

5. We czwartek, 16 sierpnia, będziemy czcili patrona naszego Miasta – Św. Jana Bosko.

O godz.18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. połączoną z ślubami wieczystymi kleryków: Krzysztofa Papierza i Patryka Chmielewskiego.

 

6. W piątek, 17 sierpnia, w liturgii wspominamy Św. Jacka. W tym dniu, po gruntownej renowacji, zostanie udostępniana do kultu i zwiedzania kaplica św. Jacka. Inauguracyjna Msza św. zostanie odprawiona  w kaplicy o godz. 11.30.

Natomiast zwiedzanie kaplicy z przewodnikiem odbędzie się  bezpośrednio po Mszy św. do godz. 17.00.

Z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Boże Miłosierdzie.

 

7. W przyszłą niedzielę,19 sierpnia, będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość ku czci św. Jacka. Suma odpustowa, z procesją po placu św. Jacka, zostanie odprawiona o godz. 11.30.

 

8. W dniach od 31 sierpnia do 2 września serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na tzw. kurs „Estera” prowadzony przy naszej parafii przez Szkołę Ewangelizacji Cyrl i Metody. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

5 sierpnia 2018r. - 18 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

5 sierpnia 2018 r. –  18 NIEDZIELA ZWYKŁA.

 

 

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. Jutro w poniedziałek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Msze św. z kazaniem w naszym sanktuarium i godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

3. Siostry karmelitanki w kolejną rocznica śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) zapraszają na mszę święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla w czwartek, 9 sierpnia o godz. 17.00.

 

4. W ostatnim czasie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Andrzej Handzlik, + Wojciech Andryszak, + Janusz Grabowski,

+ Jerzy Hernyt, + Irena Chacuś i + Irena Płodowska.

 

 

 

29 lipca 2018r. - 17 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

29 lipca 2018 r. –  17 Niedziela Zwykła

 
 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. We wtorek 31 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium  o godz. 18.00 na mszę świętą z „modlitwą o uzdrowienie” prowadzoną przez ks. Przemysława Sawę – „Misjonarza Miłosierdzia” naszej diecezji.

 

3. W środę 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” - do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

 

4. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” będą prowadzone w biurze Oratorium od 31 lipca w godz. od 8.00-16.00.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek 3 sierpnia w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii.

Od godz. 15.00  dyżur spowiedników i godz. 17.00 dodatkowa msza św.

22 lipca 2018r. - 16 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

22 lipca 2018 r. –  16 Niedziela Zwykła

 

 

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 24 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P. 

o godz. 18.00. msza św. celebrowana przez ks. Tadeusza Mietłę sdb, a po mszy św. nabożeństwo prowadzone przez prenowicjuszy salezjańskich.

 

3. W środę 25 lipca będziemy obchodzić święto św. Jakuba apostoła

i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i kierowców odbędzie się  w tym dniu bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 na placu św. Jacka.

 

4. W czwartek będziemy obchodzili wspomnienie Świętych Joachima

i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny.

 

5. Zapisy na Oświęcimską  pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy żółtej  będą prowadzone od  31 lipca w biurze oratorium w godz.

od 8.00 – 16.00.

 

6. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.