17 marca 2019r. - 2 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

17 marca 2019r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. W piątki Wielkiego Postu w naszym Sanktuarium droga krzyżowa o godz. 8.30 i 17.00.

 

2. We wtorek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.  Po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

3. W sobotę 23 marca zapraszamy na drogę krzyżową w intencji trzeźwości Narodu Polskiego. Rozpoczęcie w Brzezince o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci. Zakończenie mszą św. o godz. 13.00 w kościele Św. Maksymiliana Kolbe.

 

4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i kolejny dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Druki deklaracji znajdują się na stojaku przy kracie. Wypełnione deklaracje będzie można złożyć w czasie uroczystej mszy św. o godz. 17.00 celebrowanej przez ks. Bp. Romana Pindla w Kościele św. Maksymiliana.

 

5. W dniach od 26-28 kwietnia br. przy naszej parafii będzie prowadzony kurs dla mężczyzn „Józef Cichy Bohater”. Więcej informacji znajduje się na plakatach. Zapisy są prowadzone za pośrednictwem strony internetowej lub w kancelarii parafialnej w godz. urzędowania.

 

6. W dniach od 10-12 maja br. nasza parafia organizuje wyjazd na ogólnopolskie spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Różanegostoku połączone z pielgrzymką do Sanktuarium M.B. Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, Polskiego Loretto i Sokółki. Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach i stronie internetowej.

Zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godz. urzędowania.

 

7. Zespół Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu, ogłasza nabór do klas pierwszych. W piątek 29 marca 2019 roku w godzinach od 12.00 do 16.00 serdecznie zapraszamy na „Dzień otwarty” w czasie którego można będzie zwiedzić szkołę oraz zasięgnąć dodatkowych informacji.

 

8. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na planowane prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

10 marca 2019r. - 1 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

10 marca 2019r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Franciszkanie z Harmęż serdecznie dziękują za wsparcie budowy sali konferencyjnej udzielone w ubiegłą niedzielę przez zbiórkę do puszek. Dzięki Waszej życzliwości została zebrana i przekazana na ten cel kwota 5.840,- zł. Bóg zapłać!

 

2. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

 

3. W najbliższy wtorek 12 marca zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

4. 15 marca droga krzyżowa w naszym sanktuarium o godz. 8.30 i  17.00, a z  racji 3 piątku miesiąca po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

5. Nasza parafia  w sobotę 6 kwietnia organizuje wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu alumnów seminarium salezjańskiego. Informacja i zapisy dziś po mszach św. w zakrystii lub jutro w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

6. Przez okres Wielkiego Postu na ołtarzu św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” do której można wpisywać dobrowolne zobowiązania trzeźwości, oraz skarbonka na jałmużnę wielkopostną która zostanie przekazana na dożywianie dzieci w salezjańskim ośrodku w Gambii w Afryce.

 

7. Za tydzień w 3 niedziele miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na planowane w tym roku prace remontowe przy naszym sanktuarium.

 

 

 

 

 

 

3 marca 2019r. - 8 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

03 marca 2019r. – 8 Niedziela zwykła.

 

1. Serdecznie witamy w naszej parafii O. Piotra Cubera franciszkanina. Dziękujemy skierowane do nas słowo. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieło franciszkańskie w Harmężach.

 

2. Gorąco zapraszam dziś o godz. 15.00 do Sali teatralnej w „Nowym kościele” na spektakl pt. Józef Błogosławiony – na podstawie opracowań ks. Jana Krawca sdb, w wykonaniu Teatru Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wejście od ul. Św. Jana Bosko.

 

3. Dziś o godzinie 17.00 zapraszamy do kościoła Św. Józefa na mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

4. W najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. od 8.30 do 18.00 w ramach nabożeństwa 40 godzinnego zapraszamy do naszego sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu.

Szczegółowy  rozkład adoracji dla poszczególnych ulic jest dostępny w gazetce parafialnej,

w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

 

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym Kościele połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli ilościowy.

 

6. W piątki Wielkiego Postu w naszym Sanktuarium droga krzyżowa o godz. 8.30 i 17.00. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele wielkiego postu o godz. 17.30.

 

7. W najbliższy piątek 8 marca uczestniczki programu urzekajaca.pl zapraszają  o godz. 18.00 na mszę w i intencji kobiet, a po mszy na spotkanie w kawiarence.

 

8. W dniach od 10-12 maja br. nasza parafia organizuje wyjazd na ogólnopolskie spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Różanegostoku połączone z pielgrzymką do Sanktuarium M.B. Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, Polskiego Loretto i Sokółki. Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach i stronie internetowej. Zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godz. urzędowania.

9. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką.

Dziś dostępny jest między innymi kolejny numer bezpłatnego magazynu Don Bosko – przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci i nauczycieli.

 

10. W miesiącu lutym swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Adam Czarnota, + Franciszek Noworyta, i + Grażyna Małota.

 

 

 

24 lutego 2019r. - 7 Niedziela Zwykła.

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. We wtorek 26 lutego zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 28 lutego o godz. 19.00 w świetlicy parafialnej.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek 1 marca w godzinach porannych odwiedzimy chorych. Od godz. 15.00 dyżur spowiedników, o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

5. W najbliższą sobotę 2 marca spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia Czcicieli Wspomożycielki Wiernych po mszy św. o godz. 8.00.

 

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej dostępnej w parafii. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

7. W następną niedzielę 3 marca zapraszamy na spektakl pt. „Józef Błogosławiony”, na podstawie opracowania ks. Jana Krawca sdb, w wykonaniu Teatru Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rozpoczęcie w sali teatralnej w „Nowym Kościele” o godz.15.00.

 

8. Zapraszamy wszystkich na karnawałowy koncert naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w Sali teatralnej po mszy świętej o godz. 10.00.

 

17 luty 2019r. - 6 Niedziela Zwykła.

 Ogłoszenia duszpasterskie

17 lutego 2019r. – 6 Niedziela Zwykła.

 

1. W najbliższy wtorek 19 lutego po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez szkołę ewangelizacji.

 

2. W środę 20 lutego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcie I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00.

 

3. Szkoła podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu zaprasza na dzień otwarty  jutro w poniedziałek 18 lutego o godz. 17.00.

 

4. Szkoła podstawowa w Zaborzu zaprasza na dzień otwarty w środę 20 lutego w godz. 16.00 – 18.00.

 

5. Chór męski Auxilium ogłasza nabór nowych kandydatów. Zgłoszenia i próby we wtorki i piątki o godz. 17.00.

 

6. W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się kolejne Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00

 

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy z składane na ten cel ofiary w III niedzielę miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

10 luty 2019r. - 5 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

10 lutego 2019r. – 5 Niedziela Zwykła.

 

 

1. Jutro w poniedziałek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes zapraszamy na mszą św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Romana Pindla która będzie sprawowana w kaplicy szpitala powiatowego w Oświęcimiu o godz. 14.00

 

2. W najbliższy wtorek 12 lutego zapraszamy do naszego kościoła na „Wieczór miłosierdzia”. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00. a potem nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie prowadzone przez ks. Przemysława Sawę.

 

3. 15 lutego przypada III piątek miesiąca. Po wieczornej mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

4. Za tydzień w niedzielę 17 lutego po mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

5. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

 

3 luty 2019r. - 4 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

3 lutego 2019r. – 4 Niedziela Zwykła

 

 

 

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godzinie 18.00.

 

2. W związku z zbliżającym się Światowym Dniem Chorego w sobotę 9 lutego o godz. 9.00 zapraszamy na mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych. Po mszy św. Koło Misyjne zaprasza na tradycyjny poczęstunek.

 

3. Zachęcamy do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny bezpłatny magazyn Don Bosko – przeznaczony dla nauczycieli wychowawców i rodziców wychowujących dzieci.

 

4. W miesiącu styczniu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Leon Gandurski, + Danuta Bielska, + Renata Bernaś,

+ Genowefa Skoczek, + Marek Kula i ks. Ryszard Urbański salezjanin.

27 stycznia 2019r. - 3 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

27 stycznia 2019r. – Uroczystość Świętego Jana Bosko

 

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość ku czci Św. Jana Bosko.

 

2. Serdecznie zapraszamy dziś dzieci wraz z rodzicami na ostatni w tym sezonie spektakl Jasełek Salezjańskich. Rozpoczęcie w sali teatralnej w „Nowym Kościele”

o godz. 16.00.

 

3. Dziś o godzinie 17.30 różaniec, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

4. We wtorek 29 stycznia po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

5. W czwartek w naszym mieście będziemy obchodzić liturgiczną Uroczystość Św. Jana Bosko. Msze św. z homilią  w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

6. W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

 

7. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 3 lutego na Mszy Świętej o godzinie 11.30.

 

8. 1 lutego w pierwszy piątek miesiąca w godzinach porannych odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 15.00. O godz. 17.00 msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramenty bierzmowania.

 

9. Administracja szkoły salezjańskiej służy pomocą w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT. Chętnych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

10.  Biuro Oratorium do 3 lutego w godz. urzędowania prowadzi zapisy osób chętnych do udziału w tegorocznym Misterium Męki Pańskiej.

 

11. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

 

20 stycznia 2019r. - 2 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

20 stycznia 2019r. – 2 Niedziela Zwykła.

 

 

1. Zapraszamy dziś o godz. 18.00 na nieszpory kolędowe.

 

2. W najbliższy wtorek 22 stycznia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę  Ewangelizacji.

 

3. W czwartek 24 stycznia zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P.  o godz. 18.00. msza św. celebrowana przez ks. Stanisława Oskwarka kustosza szczyrkowskiego Sanktuarium. Po mszy nabożeństwo maryjne.

 

4. W następną niedzielę  27 stycznia będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość odpustową św. Jana Bosko. W tym dniu zapraszamy także o godz. 16.00 do sali teatralnej w „Nowym Kościele” na ostatni w tym sezonie spektakl Jasełek Salezjańskich.

 

5. Administracja szkoły salezjańskiej służy pomocą w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT. Chętnych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

 

6. Dzisiejsza taca z III niedzieli miesiąca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

 

 

 

6 stycznia 2019r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

6 stycznia 2019r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

 

 

1. Zapraszamy dziś  do Sali teatralnej w „Nowym Kościele” o godz. 16.00 na spektakl Jasełek Salezjańskich.

Dziś także w Sanktuarium nieszpory kolędowe o godz. 18.00.

 

2. W najbliższy wtorek 8 stycznia po mszy św. wieczornej  zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską.

Szczegółowy rozkład „kolędy”  znajduje się w gablotce przed kościołem, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

 

4. W najbliższą niedzielę 13 stycznia będzie zbierana taca na ogrzewanie naszej świątyni w okresie zimowym.