17 listopada 2019r. - 33 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziś w kościele Św. Józefa w Oświęcimiu odbędzie o godz. 17.00 msza św. na  zakończenie  dekanalnej peregrynacji relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego. Serdecznie zapraszamy. 

 

2. W naszym kościele różaniec za zmarłych dziś o godz. 18.00.

W tygodniu wypominki są odmawiane o godz. 17.30.

 

3. We wtorek 19 listopada zapraszamy do kaplicy Św. Jacka o godz. 18.45  na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

4. W dniach od 22-24 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek 21 listopada o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

6. W piątek 22 listopada  obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki wszystkich ubogacających liturgię muzyką i śpiewem. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Panu organiście za towarzyszenie grą w czasie nabożeństw. Życzymy także Chórowi „Auxilium”, scholi młodzieżowej „Canticum” i scholi dziecięcej wszelkich łask, potrzebnych darów i Bożego błogosławieństwa.

 

5. W sobotę 30 listopada przy naszej parafii będą prowadzone warsztaty podczas których każdy z uczestników będzie przygotowywał swój własny lampion na tegoroczne roraty. Zapisy są prowadzone w zakrystii po mszach św.

 

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym sanktuarium. Obecnie prowadzony jest remont schodów przy wejściu głównym. Z wszelkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 

 

10 listopada 2019r. - 32 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

10 listopada 2019 r. 32 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś w naszym kościele różaniec za zmarłych o godz. 18.00.

W tygodniu wypominki są odmawiane o godz. 17.30.

 

2. Jutro w poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Ze względu na święto w dniu jutrzejszym nie będzie dyżuru w ramach „stałego konfesjonału” i zamknięta będzie kancelaria parafialna.

Serdecznie zapraszamy jutro do naszego kościoła o godz. 9.30 na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, i o godz. 10.00  na Uroczystą Mszę Świętą  dziękczynno – błagalną w intencji naszej Ojczyzny.

 

3. W kolejne poniedziałki i czwartki zapraszamy do naszego sanktuarium o godz. 18.45 na katechezy prowadzone przez wspólnotę neokatechumenalną.

 

4. We wtorek 12 listopada zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia” prowadzony przez ks. Przemysława Sawę i SECIM. Rozpoczęcie mszą św. w sanktuarium o godz. 18.00.

Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

5. W środę 13 listopada zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do

I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

6. W dniach od 15-17 listopada br. w kościele Św. Józefa w Oświęcim będziemy przeżywać dekanalną peregrynację relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego. Szczegółowy program spotkań

i mszy św. dla poszczególnych grup i stanów jest dostępny na plakatach w gablotkach.

 

7. W dniach od 22-24 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić

i umocnić swoją wiarę.

Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

8. Oratorium zaprasza dzieci na półkolonię w czasie ferii zimowych. Szczegółowe informacje

i zapisy w biurze Oratorium w godzinach urzędowania.

 

9. Za tydzień 17 listopada przypada III niedziela miesiąca.

Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

3 listopada 2019r. - 31 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

3 listopada 2019 - 31 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś w Brzezince droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy „Bramie Śmierci”.

 

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

3. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

 

4. Serdecznie zapraszamy w najbliższe poniedziałki i czwartki na katechezy Nowej Ewangelizacji prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Rozpoczęcie w Sanktuarium o godz. 18.45.

 

5. W najbliższy wtorek 5 listopada zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM. Rozpoczęcie w kaplicy św. Jacka o godz. 18.45.

 

6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosko” przeznaczonego dla rodziców i wychowawców.

 

7. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w Jasełkach Salezjańskich.

W środę, 6 listopada o godzinie 17.00 w sali teatralnej przy kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym zostaną przydzielone role, oraz wybrane osoby do śpiewów i tańców.

 

8. W ostatnimi miesiącu swoją ziemska pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Władysław Zając, + Helena Heród, + Barbara Katańska, + Genowefa Paszek, + Małgorzata Marchewka, + Wanda Kozina, + Janina Sulik i + Jan Bartula

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

27 października 2019r. - 30 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

27 października 2019 - 30 Niedziela Zwykła.

1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

3. W najbliższy poniedziałek i czwartek zapraszamy na katechezy prowadzone przez Neokatechumenat. Rozpoczęcie w kościele o godz. 18.45.

 

4. W środę 30 października serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Korowód  Świętych” połączony z nabożeństwem różańcowym. Rozpoczęcie w Kościele Sióstr Serafitek przy Placu Kościuszki o godz. 16.30, po czym ulicami miasta przejdziemy do naszego Sanktuarium. Zachęcamy dzieci do przebrania się w postać ulubionego świętego i prosimy o zabranie ze sobą latarek.

 

5. W piątek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte w naszym kościele według rozkładu niedzielnego. O godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym i komunalnym msza św. i procesja różańcowa w intencji zmarłych. Szczegółowy rozkład nabożeństw na oświęcimskich cmentarzach jest dostępny w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Ze względu na to że pierwszy piątek miesiąca listopada wypada w tym roku w Uroczystość Wszystkich Św. do zgłoszonych chorych udamy się w piątek 8 listopada w godzinach porannych.

 

6. W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

7. W dniach od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

 

8. Przyjmujemy zgłoszenia dzieci, młodzież i dorosłych – wszystkich, którzy chcą zagrać w tegorocznych „Jasełkach Salezjańskich”. Zapisy u Pani Jolanty Zapały i ks. Ryszarda. Pierwsze spotkanie i próba odbędzie się w środę, 6 listopada, o godz. 17.00 w sali teatralnej przy kościele.  Obecność jest obowiązkowa, gdyż na spotkaniu przydzielimy role oraz wybierzemy osoby śpiewające i tańczące. Dalsze informacje zamieszczane będą na Facebooku – profil „Jasełka – aktorzy”. Zapraszamy!

 

10. W przyszłą niedzielę 3 listopada zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na terenie obozu Auschwitz – Birkenau. Początek przy „Bramie Śmierci” o godz. 14.00.

 

 

20 października 2019r. - 29 Niedziela Zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

20 października 2019 r. –  29 Niedziela Zwykła.

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz młodzieży za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki na fundusz stypendialny - „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki waszej ofiarności została zebrana i przekazana na ten cel kwota 6.437,- zł.

 

2. We wtorek 22 października będziemy obchodzić wspomnienie Św. Jana Pawła II. Po mszy w  o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy św. Jacka na spotkanie modlitewne  prowadzone przez SECIM.

 

3. W czwartek 24 października zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo różańcowe w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, a następnie o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i dobrodziejów.

 

4. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można  składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w ostatnią niedzielę miesiąca jest odmawiany różaniec

i sprawowana msza św. o godz. 18.30.

 

5. W   środę 30 października zapraszamy na Korowód Świętych.

 

Rozpoczęcie w  kościele Sióstr Serafitek o godzinie 16:30.  Następnie przejście ulicami miasta do naszego Sanktuarium. W trakcie korowodu będziemy rozważać tajemnice różańca i chwalić Boga radosnym śpiewem dając świadectwo naszej wiary w świętych obcowanie. Zachęcamy, aby dzieci przebrały się za swojego ulubionego świętego  i zabrały ze sobą latarkę.

 

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie prowadzony jest kolejny etap renowacji frontonu naszej świątyni którego koszt jest szacowany na kwotę ok. 130 tyś zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

13 października 2019r. - 28 Niedziela Zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

13 października 2018 r. 28 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś w Polsce obchodzimy 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu prowadzą zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

2. We wtorek, 15 października po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne w Kaplicy Św. Jacka – prowadzone przez SECIM.

 

3. W najbliższą środę 16 października zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

4. W najbliższą sobotę 19 października po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia M.B. Wspomożycielki.

 

5. W sobotę 19 października mszą św. o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się kolejne Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania którego go gościem będzie ks. Paweł Krężołek – salwatorianin.

 

6. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę świętą do kościoła świętego Maksymiliana w Oświęcimiu w niedzielę 20 października 2019 r. Rozpoczęcie  na o godz. 15:00 w dolnym kościele.

 

7. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza  wyjazd do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie w terminie 14-24 listopad br. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Oratorium i pod numerem telefonu 607-099-753.

 

8. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na renowację frontonu naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

6 października 2019r. - 27 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

6 października 2019 r. – 27 Niedziela zwykła.

 

1. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za otwartość, a grupom parafialnym za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę kwesty pod hasłem „CIASTKO DLA MISJI”. Dzięki waszej hojności zebrana kwota w wysokości 5.720,- zł  została przekazana na misje w Sudanie.

 

2. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

3. We wtorek 8 października wraz ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody zapraszamy na "Wieczory u św. Jacka". W programie modlitwa, konferencja, świadectwo, dzielenie się wiarą. Rozpoczęcie o godz. 18.45. Temat najbliższego wtorku brzmi : Jak udowodnić istnienie Boga? Zachęcamy do udziału.

 

4. W następną niedzielę 13 października będziemy obchodzić w Polsce 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. W tym dniu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu będą prowadzić zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży.

 

5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych  zmarłych. Czytelnie wypełnione  kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki znajdują się na stojaku przy kracie, oraz można je także pobrać z naszej strony internetowej.

 

6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosko” przeznaczony dla nauczycieli i rodziców wychowujących dzieci.

 

22 września 2019r. - 25 Niedziela zwykła.

1. W dziś o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

2. We wtorek 24 września przypada Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku Białej i 22 rocznica konsekracji  i ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów którą poprowadzi ks. Adam Parszywka. Po mszy św. spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

3. W sobotę 28 września zapraszamy na pielgrzymkę rodzin i Wspólnot Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program pielgrzymki jest dostępny na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

4. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Koło Misyjne, Stowarzyszenie Czcicieli Wspomożycielki i Róże Różańcowe z naszej parafii organizują akcję pod nazwą „Ciastko dla misji”. W przyszłą niedzielę 29 września b.r. przy wyjściu z kościoła będzie można poczęstować się ciastem i złożyć ofiarę na misje.

 

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

6. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

 

15 września 2019r. - 24 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 września 2019 r. 24 Niedziela Zwykła.

 

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 17 września po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy św. Jacka na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 szkoły podstawowej ,przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę

18 września w święto św. Stanisława Kostki. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.50.

 

4. W piątek 20 września przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00  „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

6. W ubiegły czwartek 12 września odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, na której między innymi przedstawiono nowych pracowników parafii, podsumowano wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Został także zaprezentowany harmonogram planowanych w najbliższym czasie działań duszpasterskich i prac remontowych przy naszym kościele.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. W trakcie wakacji została przeprowadzona modernizacja ogrzewania w kancelarii i salkach parafialnych. Obecnie przy wsparciu finansowym U.M. Oświęcim prowadzony jest ostatni etap renowacji frontonu świątyni. Kosztorys tego zadania to kwota 120 tyś zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

8 września 2019r. - 23 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

8 września 2019 r. 23 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2. W najbliższy wtorek 10 września zapraszamy o godz. 18.00 na „Wieczór Miłosierdzia”, prowadzony przez ks. Przemysława Sawę – Misjonarza Miłosierdzia i SECIM. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

3. Najbliższe spotkanie Duszpasterskiej  Rady Parafialnej odbędzie się  w czwartek 12 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

4. W sobotę  14 września będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża.

W ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” o godz. 11.00 odbędzie się w kaplicy św. Jacka na czuwanie modlitewne. Zapraszamy także do uczestnictwa w spotkaniach organizowanych na terenie naszej diecezji. Szczegółowe informacje są dostępne w gablotce i na naszej stronie internetowej.

 

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

6. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

7. Biuro oratorium w godz. urzędowania prowadzi zapisy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 20-29 września bieżącego roku.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii.

 

9. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.