18 sierpnia 2019r. - 20 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

18 sierpnia 2019 r. - 20 Niedziela zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

 

1.  W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość odpustową  ku czci św. Jacka Odrowąża.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Wilhelma Lapelisa  dominikanina, któremu jesteśmy wdzięczni za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej.

 

2. Dziś  nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

3. W sobotę 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja.

W tym dniu także zapraszamy na czuwanie modlitewne przed obrazem M.B. Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, parafian, ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium.

 

4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

 

 

 

4 sierpnia 2019r. - 18 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

4 sierpnia 2019 r. –  18 NIEDZIELA ZWYKŁA.

 

 

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. We wtorek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Msze św. w naszym sanktuarium i godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

3. Siostry karmelitanki w kolejną rocznica śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) zapraszają na mszę święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Clemensa Pickela z Rosji w piątek, 9 sierpnia br. o godz. 17:00.

 

4. Oratorium prowadzi zapis na rodzinną grę miejską pod nazwą „Skarby Starego Miasta”, która odbędzie się 15 sierpnia w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje znajdują śię na plakacie. Zapisy w biurze Oratorium.

(zapisywać można się osobiście, telefonicznie lub przez fb oratorium).

 

5. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” w biurze Oratorium w godz. od 8.00 -16.00.

 

5. W ostatnim czasie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Marian Kozak, + Emilia Kierońska, + Anna Guzińska, + Stefania Płonka i + Stanisława Kudzia.

 

 

28 lipca 2019r. - 17 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

28 lipca 2019 r. –  17 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. W najbliższy wtorek, 30 lipca, serdecznie zapraszamy na wieczór muzyki i modlitwy który odbędzie się na placu przy domu osiedlowym na Starych Stawach. Rozpoczęcie o 19.00, a zakończenie ok. 21.00. W programie muzyka chrześcijańska, świadectwa życia, modlitwa o uzdrowienie, możliwość porozmawiania z księdzem czy przygotowanymi świeckimi. Również członkowie diakonii wstawienniczej będą modlić się za osoby, które powierzą im swoje intencje. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i ewangelizacji.

 

3. W czwartek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” - do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

 

4. Od najbliższego poniedziałku Oratorium prowadzi zapis na rodzinną grę miejską, która odbędzie się 15 sierpnia w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium.

(zapisywać można się osobiście, telefonicznie lub przez fb oratorium).

 

5. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” będą prowadzone w biurze Oratorium od 1 sierpnia w godz. od 8.00 -16.00.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 2 sierpnia w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii. Od godz. 15.00  dyżur spowiedników i godz. 17.00 dodatkowa msza św.

 

 

 

 

 

21 lipca 2019r. - 16 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

21 lipca 2019 r. –  16 Niedziela Zwykła

 

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. W środę 24 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P.  o godz. 18.00. msza św. celebrowana przez ks. Tadeusza Mietłę sdb, a po mszy św. nabożeństwo maryjne.

 

3. W czwartek 25 lipca będziemy obchodzić święto św. Jakuba apostoła

i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i kierowców odbędzie się  w tym dniu bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 na placu św. Jacka.

 

4. Zapisy na 36 Oświęcimską  Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do salezjańskiej grupy żółtej  będą prowadzone od 1 sierpnia w biurze oratorium w godz. od 8.00 – 16.00.

 

5. 15 sierpnia b.r. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu odbędzie się bezpłatny Koncert Patriotyczny pt.: „Drogi do wolnej Polski” w wykonaniu Pana Jana Krzosa wraz z zespołem. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie.

 

6. Stowarzyszenie „Kolping” zaprasza osoby które ukończyły 50 rok życia na bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe i osoby w wieku od 15 do 29 lat na warsztaty dla przyszłych pracowników i liderów społecznych. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce.

( Kontakt : Oświęcim, 11-ego Listopada 3F/1 tel: 512-718-056 )

 

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W najbliższym czasie planowana jest kontynuacja renowacji frontonu świątyni, modernizacja drzwi i podjazdu do ul. Św. Jana Bosko. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

14 lipca 2019r. - 15 Niedziela zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek, 16 lipca, Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie nasz ordynariusz Ks. Bp Roman Pindel.

 

3. 19 lipca przypada III piątek miesiąca – w naszym kościele po mszy św. wieczornej nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

4. We wszystkie wakacyjne piątki zapraszamy na koncerty na placu św. Jacka o godz. 19.00.

 

5. Zapraszamy na 36-tą Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 7 do 11 sierpnia br.

 

6. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

 

7. Wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym w wakacje na urlopy, kolonie, wczasy życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku oraz pamiętania o Panu Bogu i Jego świętych przykazaniach.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

 

7 lipca 2019r. - 14 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

7 lipca 2019 r. –  14 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-16 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel.

 

3. Serdecznie zapraszamy na dwudniową diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc na Słowacji, miejsca męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego w dniach 12-13 października b.r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, a zapisy są prowadzone do 15 lipca w godz. urzędowania kancelarii parafialnej.

 

4. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 24 lipca.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

 

 

 

30 czerwca 2019r. - 13 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

30 czerwca 2019r. –  13 Niedziela Zwykła

 

1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom procesji eucharystycznej w dniu 27 czerwca. Szczególną wdzięczność chciałem wyrazić mieszkańcom dzielnicy Stare Stawy za przygotowanie ołtarzy i trasy procesji - Bóg zapłać.

 

2. Dziś z nabożeństwo czerwcowe o godz.18.00, a o 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. W  związku  z  rozpoczętym czasem  wakacyjnym w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.  Rozkład Mszy świętych w niedziele i święta  pozostaje bez zmian.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 5 lipca w godzinach porannych odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 15.00

i o godz. 17.00 msza św.

 

5. Serdecznie zapraszamy na dwudniową diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc

(miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego) w dniach 12-13 października b.r.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, a zapisy są prowadzone do 15 lipca w godz. urzędowania kancelarii parafialnej.

 

6. Zapraszamy także  na pielgrzymkę rowerową  do Częstochowy w dn. 9-14 sierpnia. Zapisy są prowadzone w godz. urzędowania kancelarii do 24 lipca lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli dostępna  jest między innymi bezpłatna gazetka ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

 

8. W miesiącu czerwcu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Rozalia Kobielska, + Jolanta Lubiak, + Genowefa Nalepa, + Izabela Walus, + Mieczysław Byrski, + Adam Wieczorek, + Bogusława Kosek, + Marek Duda, i + Jan Niemiec.

23 czerwca 2019r. - 12 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie  

Niedziela  - 23 czerwca 2019 r.  

 

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją po placu św. Jacka o godz. 18.00, a w tygodniu nabożeństwo i procesja w po mszy św. o godz. 18.00.

 

2. Jutro w poniedziałek 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Jak w każdy 24 dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie przed obrazem Oświęcimskiej Wspomożycielki. O godz. 17.30 godzinki, o godz.18.00 msza w intencji Czcicieli Wspomożycielki, a po mszy św. procesja eucharystyczna na placu św. Jacka z nabożeństwem czerwcowym.

 

3. W najbliższy wtorek 25 czerwca zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

4. Serdecznie zapraszamy na procesję eucharystyczną na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 27 czerwca. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 przy Domu Rolnika na osiedlu Stare Stawy, następnie udamy się do ołtarzy przy ulicach: Ceglanej, Pod Olszyną i Nowe Stawy. Wspólną modlitwę zakończymy błogosławieństwem przy kapliczce na ul. Nowe Stawy.

Prosimy mieszkańców o udekorowanie  okien i balkonów  emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicy pierwszej komunii świętej, dzieci do sypania kwiatów.

W czwartek 27 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna po południu do godz. 17.30.

5. W piątek 28 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

6. W sobotę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem w naszym kościele będą sprawowane  w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

7. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

16 czerwca 2019r. - Uroczystość Trójcy Przenajświetszej.

Ogłoszenia duszpasterskie
16 czerwca 2019 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy
 
1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele dziś o godz. 18.00, zaś w dni powszednie - po wieczornej Mszy św..
 
2. Dziś o godz. 14.00 przy Przedszkolu w Zaborzu odprawiona zostanie Msza św. dziękczynno-błagalna ku czci św. Antoniego – patrona Zaborza, w intencji o Boże błogosławieństwo i dobre plony dla mieszkańców Zaborza i Grojca.
 
3. W najbliższy  wtorek, 18 czerwca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.
 
4. W środę, 19 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zakończymy go Mszą św., która dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaborzu będzie sprawowana w szkole o godz. 8.00., a dla Szkoły Podstawowej Nr 1 – w naszym sanktuarium o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców do udziału w Eucharystii i wspólnym dziękczynieniu Bogu za miniony rok. Zachęcamy do skorzystania wcześniej ze spowiedzi św.
 
5. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Ze względu na procesję Eucharystyczną nie będzie u nas mszy o godz. 8.30 i 10.00. W tym roku procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą świętą w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 9.00 i stąd wyruszymy ul. Dąbrowskiego na Plac Kościuszki, a następnie przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Zaborską i Jagiełły i zakończymy przy naszym sanktuarium.
Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dzieci sypiące kwiaty, grupy apostolskie i modlitewne, poczty sztandarowe. Bardzo prosimy o wcześniejsze przygotowanie feretronów i sztandarów.
 
6. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną po placu św. Jacka. W piątek do naszej modlitwy dołączymy Koronkę do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku m-ca. Zapraszamy do udziału.
 
7. We wszystkie wakacyjne piątki zapraszamy na koncerty na placu św. Jacka o godz. 19.00. Stąd w ten dzień plac po godzinie 9.00 będzie niedostępny dla aut.
 
8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wszelkie ofiary. „Bóg zapłać”.
 
9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej sumę 2.260 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ten dar serca!
 
10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Najmłodszym czytelnikom polecamy nowy numer „Małego Gościa” z niespodzianką.

 

 

9 czerwca 2019r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę

na diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.

 

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele dziś o godz. 18.00.

W tygodniu nabożeństwa te odprawiamy po wieczornej Mszy św.. Zachęcamy wszystkich do wspólnego oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

3. Zapraszamy dziś wszystkich do udziału w radosnym „Marszu dla Życia i Rodziny”, by zamanifestować, że życie, rodzina i dzieci są dla nas bezcenną wartością. Rozpocznie się on Mszą św. w naszym kościele o godz. 13.00, a po niej uczestnicy marszu przejdą na plac przed Oświęcimskie Centrum Kultury, gdzie odbędzie się „Piknik rodzinny” i koncert zespołu „Małe TGD”.

 

4. Jutro, w drugi dzień „Zielonych Świątek”, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. I chociaż jest to dzień pracy to zachowajmy świąteczny charakter tego dnia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

 

5. We wtorek, 11 czerwca, w liturgiczne wspomnienia św. Barnaby, apostoła, zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia” prowadzony przez ks. Przemysława Sawę i SECIM. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

6. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu otoczmy serdeczną modlitwą wszystkich kapłanów, prosząc dla nich o świętość życia i wytrwałość w pracy kapłańskiej oraz prośmy Pana o nowe i święte powołania do służby Bogu i Kościołowi. W tym dniu szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, na której nasze intencje i prośby będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, prosząc o błogosławieństwo i dobre zbiory dla wiernych z różnych części naszej parafii.  

 

7. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętsze Trójcy. Jest to zarazem III niedziela miesiąca, stąd taca w tym dniu będzie zbierana na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

8. W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00 przy Przedszkolu w Zaborzu zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna ku czci św. Antoniego – patrona Zaborza. Modlić się będziemy szczególnie o Boże błogosławieństwo i dobre plony dla mieszkańców Zaborza i Grojca.

 

9. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy okres Wielkanocny. Przypominamy wszystkim tym, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem przez wielkanocną spowiedź i nie przyjęli Jezusa w Komunii św. w czasie wielkanocnym, że mogą to jeszcze uczynić i wypełnić ten chrześcijański obowiązek tylko do przyszłej niedzieli.

 

10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

 

 


ROZKŁAD MSZY ŚW. 

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA:

6.00, 7.00, 8.30, 10.00,11.30, 13.00, 18.30

W DNI POWSZEDNIE

w miesiącu lipcu i sierpniu

7.00, 8.00 i 18.00.


 

 KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA

 poniedziałek 9.00 - 10.30 i 16.00 - 18.00

czwartek 9.30 -10.30 i 16.00 - 18.00

 

 

 


Dyżur spowiedników

dekanatu oświęcimskiego i osieckiego

poniedziałek - piątek

godz. 9.00-10.30 i 15.30-17.00

i sobota godz. 9.00-10.30 

 


 

SANKTUARIUM W OBIEKTYWIE

fot. Sebastian Smelkowski

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz