15 kwietnia 2018r. - 3 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 kwietnia 2018r. –  3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś jest obchodzona w Kościele Niedziela biblijna. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Piotra Smolkę – założyciela koła misyjnego które świętuje w tym roku 35 rocznicę powstania. Dziękujemy za głoszone słowo i świadectwo pracy apostolskiej. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na wsparcie pracy duszpasterskiej na Ukrainie.

 

2. We wtorek 17 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

3. 20 kwietnia przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

4. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

5. Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie obchodzona w niedzielę 13 maja na mszy świętej o godz.11.30. Szczegółowe informacje, terminy spotkań i prób dla dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej parafii.

 

6.Franiszkanie z Harmęż w dniach 20-22 kwietnia zapraszają na XVII Dni Kolbiańskie. Szczegółowy program i informacje znajdują się na plakatach w gablotce przed kościołem.

 

7. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką.

 

 

8 kwietnia 2018r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie

8 kwietnia 2018r. –  Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 

1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory i koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Jurto w poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona w tym roku z dn. 25 marca. Na mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będzie  można złożyć dobrowolną deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje znajdują się na klęczniku k. kraty.

Jutro nie będzie mszy św. o godz. 7.30.

3. We wtorek 10 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne.

 

4. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy.  Koszt pielgrzymki to 160,- zł obejmuje: przejazd, 1 nocleg, ubezpieczenie i częściowe wyżywienie. Więcej informacji jest dostępne na plakatach w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

5. Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w godz. pracy kancelarii parafialnej prowadzi zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Wpisowe wynosi 50,- zł. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W następną niedzielę w naszej parafii  Koło Misyjne na mszy św. o godz. 10.00 będzie obchodzić 35 rocznicę powstania. W tym dniu w naszej parafii kazania będzie gościć ks. Piotra Smolka – założyciel koła obecnie pracujący na Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na wsparcie duszpasterstwa na Ukrainie.

 

7. Rocznicę I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 13 maja na mszy świętej o godz.11.30. Szczegółowe informacje i terminy prób dostępne są na stronie internetowej naszje parafii.

 

8. Od dzisiejszej niedzieli przed każdą Mszą Św. o 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą uczyć się pieśni na tą uroczystość . Próba rozpoczynać się będzie o godz. 11.10. Dzieci z pozostałych szkół proszone są o podejście do s. Felicyty po teksty pieśni po  zakończeniu Mszy Św.

Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o

godz. 10:45 -  tylko dziewczynki, a o godz.12:00 - tylko chłopcy.

 

9. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką.

 

 

1 kwietnia 2018r. - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

 1 kwietnia 2018r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

 

1. Wraz  z całym Kościołem w trwamy radosnej oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i przygotowaniu do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro nowenna Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, a w kolejne dni tygodnia na zakończenie wieczornej mszy św.

 

2. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoją pracą i poświeceniem przyczynili się do przeżycia Triduum Paschalnego i tegorocznych Świąt Wielkanocnych.  W sposób szczególny kapłanom na ręce przełożonego naszej Wspólnoty zakonnej za posługę w konfesjonale. Księżom, siostrom Serfitkom,  służbie liturgicznej, scholi Canticum, chórowi Auxilium za przygotowanie liturgii.

Składamy serdeczne podziękowanie siostrze zakrystiance i paniom za dekorację świątyni, prace porządkowe, przygotowanie Ciemnicy i wspólnocie Neokatechumenalnej za wykonanie „Grobu Pańskiego”. Grupom parafialnym za  prowadzenie wspólnych adoracji i drogi krzyżowej. Bóg zapłać.

 

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielę. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych naszej parafii. Od godz. 15.00 w naszym kościele możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i o godz. 17.00 msza św.

 

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza w najbliższy czwartek do Sali kameralnej godz. 19.00 na koncert niemieckich, wielodzietnych grup rodzinnych "Żyj nadzieją" („Hope Alive”).

Natomiast od wtorku 3 kwietnia biuro oratorium rozpoczyna zapisy dzieci na półkolonie letnie.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. W parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30.

 

 

 

 

25 marca 2018r. - Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie

25 marca 2018r. – Niedziela Palmowa

 

1. Dziś dziewczęta z naszej scholii organizują kiermasz ozdób świątecznych z którego dochód będzie przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z naszej parafii .

 

2. Dziś zapraszamy na spektakl  Misterium Męki Pańskiej – „Krew przelana” Rozpoczęcie na scenie w „Nowym Kościele” o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a o godz. 18.30 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. Od jutra uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 będą przeżywać doroczne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku będzie ks. Zbigniew Wójcik sdb i klerycy z naszego salezjańskiego seminarium w Krakowie.

4.  W WIELKI CZWARTEK

O godz. 18.00   celebrowana będzie Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Adoracja w tym dniu do godz. 23.30.

5. W WIELKI PIĄTEK  obowiązuje post ścisły.

O godz. 15.00 - Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.          

O godz. 17.15 - Droga Krzyżowa

O godz. 18.00 rozpoczęcie liturgii wielkopiątkowej, i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.30.

                                           

6. WIELKA  SOBOTA jest dniem adoracji  Najświętszego sakramentu w Grobie Pańskim. Poświecenie pokarmów wielkanocnych w godzinach od 9.00 – 13.00.

W tym roku nie będzie prowadzonej zbiórki żywności w czasie święcenia pokarmów.

O godz. 18.00  na placu św. Jacka rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. Na liturgię prosimy przynieść świece.

 

7. Plan Adoracji przy Grobie Pańskimi dla poszczególnych ulic i grup naszej parafii  jest  dostępny w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

 

8. REZUREKCJA – W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

O godz. 6.00.  Procesja  Rezurekcyjna  przejdzie ulicami: Jagiełły, Rynek Miasta i Jagiełły.  Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów. Informujemy także że w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.00.

 

9. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy.  Koszt pielgrzymki to 160,- zł obejmuje: przejazd, 1 nocleg, ubezpieczenie i częściowe wyżywienie. Więcej informacji jest dostępne na plakatach w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

 

18 marca 2018r. - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

18 marca 2018r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30.

2. Jutro w poniedziałek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00. 8.00 i 18.00.

 

3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00. Zapraszamy także do wzięcia udziału w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej która rozpocznie się w naszym Sanktuarium w najbliższy piątek 23 marca mszą św. o godz. 20.00. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej.

 

4. Zapraszamy  dziś o godz. 16.00 do „Nowego kościoła” na Misterium Męki Pańskiej  pt. "Krew Przelana”. Kolejny spektakl będzie prezentowany w niedzielę 25 marca o godz. 16.00.

 

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświecenie palm o godz. 11.30 na placu św. Jacka. W przyszłą niedzielę zapraszamy także na kiermasz wielkanocny przygotowany przez dziewczęta z naszej scholi. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z naszej parafii.

 

6. Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w godz. pracy kancelarii parafialnej prowadzi zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja.

 

7. Dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu zapraszają na „Dzień Otwarty” we wtorek 20 marca o godz. 17.00.

 

8. Fundacja ”Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zaprasza  do OCK w przyszłą niedzielę  od godz. 9.30 na Charytatywny Kiermasz Rękodzieła z którego  środki zostaną przekazane na koszt leczenia dzieci. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablotce.

 

9. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 21-29 maja 2018. Informacje i zapisy w Biurze Oratorium.

 

10. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

11 marca 2018r. - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

11 marca 2018r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Jana Hańderka i przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa prowadzących tegoroczne rekolekcji wielkopostne w naszej Parafii i Szkole Podstawowej w Zaborzu.

Szczegółowy rozkład rekolekcji znajduje się w gablotkach, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej. W środę na zakończenie rekolekcji będzie zebrana taca na potrzeby Wolontariatu Misyjnego.

2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30.

 

3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00. a o godz. 19.00 rozpocznie się w naszym Sanktuarium młodzieżowa Droga Krzyżowa która wyruszy do kościoła św. Maksymiliana Męczennika.

16 marca przypada III piątek miesiąca, po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

4. W najbliższą sobotę 17 marca J.E. Bp. Ordynariusz diecezji Kijowsko - Żytomierski ks. Witalis Krzywicki udzieli na mszy św. o godz. 11.00 sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

5. W sobotę 17 marca zapraszamy o godz. 16.00 do „Nowego kościoła” na premierowy  spektakl Misterium Męki Pańskiej  pt. "Krew Przelana”. Kolejne spektakle będą prezentowane w niedzielę 18 i 25 marca o godz. 16.00.

 

6. W najbliższą sobotę zapraszamy młodzież do naszego Sanktuarium na kolejne Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00, a po mszy odbędzie się konferencja i spotkanie z Panią Joanną Batkiewicz- Brożek, autorką znanej książki „Jezu, Ty się tym zajmij!”

7. Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek 25 marca. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej.

 

8. Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w godz. pracy kancelarii parafialnej prowadzi zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Wpisowe wynosi 50,- zł. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W następną niedzielę przypada 3 niedziela miesiąca, taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

10. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicka dostępna w naszej parafii.

 

 

4 marca 2018r. - 3 Niedziela Wielkiego Postu

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4 marca 2018r. – 3 Niedziela Wielkiego Postu.

 

1. Dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

 

2. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i o godz. 17.00.

 

3. W następną niedzielę 11 marca rozpoczynają się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne które w tym roku poprowadzi ks. Jan Hańderek i przedstawiciele Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa.

 

4. Wzorem ubiegłych lat zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 23 marca. Od godz. 19.00 – rejestracja uczestników w biurze obok portierni szkoły, a o godz. 20.00 - Msza Święta w naszym Sanktuarium. Po Mszy można wyruszyć na trzy trasy w kierunku Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Hałcnowa.  Zapisy na EDK na stronie internetowej: www.edk.org.pl. Więcej informacji także https://www.facebook.com/OSWIECIM.EDK

 

5. W następną sobotę o godz. 15.00 w parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu w dolnym kościele odbędzie się wielkopostne spotkanie dla  niesakramentalnych które poprowadzi ks. Mikołaj Szczygieł – sędzia z Sądu Biskupiego w Bielsku-Białej.

 

6. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej w trakcie której zostały podsumowane ostatnie wydarzenia w naszej parafii.  Omówione zostały się także przygotowania do zbliżających się rekolekcji, świąt i innych uroczystości. Radcy poddali także kilka wniosków organizacyjnych i propozycji drobnych remontów i usprawnień porządkowo - technicznych.

 

7. Dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu zapraszają na Dzień Otwarty w najbliższą środę 7 marca w godz. od 16.00 - 18.00.

 

8. W ostatnim okresie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Helena Drabek, + Jan Romański, + Józef Mika, + Marian Jarzyna, + Stanisława Pędziwiatr, + Stanisława Borowczyk, + Ireneusz Wojtaś, + Emilia Gut, + Maria Sereś i + Wanda Sawkiewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 lutego 2018r. - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

25 lutego 2018r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

 

2. Wspólnota neokatchumenalna zaprasza do naszego kościoła na katechezy w najbliższy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

 

3. We wtorek 27 lutego zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. W najbliższą środę 28 lutego odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie mszą o godz.  18.00.

 

5. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 1 marca o godz. 19.00 w salce przy placu św. Jacka.

 

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek 2 marca w godzinach porannych odwiedzimy chorych. Rano droga  krzyżowa o godz. 8.30, od godz. 15.00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. O godz. 17.00 Msza św. i droga krzyżowa.

W piątek odbędzie się także spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie mszą św. o 17.00, potem droga krzyżowa i spotkanie formacyjne.

 

7. W najbliższą sobotę 3 marca spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia Czcicieli Wspomożycielki Wiernych po mszy św. o godz. 8.00.

 

8. W sobotę 3 marca nasza parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa, koszt 35 zł/os., zapisy szczegółowe informacje po mszy w zakrystii.

 

9. W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego zapraszamy do kościoła Św. Józefa w czwartek 1 marca o godz. 18.00 na uroczystą mszę w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

10. W sobotę 3 marca zapraszamy na drogę krzyżową w intencji trzeźwości Narodu Polskiego. Rozpoczęcie w Brzezince o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci. Zakończenie mszą św. o godz. 13.00 w kościele Św. Maksymiliana Kolbe.

 

 

 

25 lutego 2018r. - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

25 lutego 2018r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

 

2. Wspólnota neokatchumenalna zaprasza do naszego kościoła na katechezy w najbliższy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

 

3. We wtorek 27 lutego zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. W najbliższą środę 28 lutego odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie mszą o godz.  18.00.

 

5. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 1 marca o godz. 19.00 w salce przy placu św. Jacka.

 

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek 2 marca w godzinach porannych odwiedzimy chorych. Rano droga  krzyżowa o godz. 8.30, od godz. 15.00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. O godz. 17.00 Msza św. i droga krzyżowa.

W piątek odbędzie się także spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie mszą św. o 17.00, potem droga krzyżowa i spotkanie formacyjne.

 

7. W najbliższą sobotę 3 marca spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia Czcicieli Wspomożycielki Wiernych po mszy św. o godz. 8.00.

 

8. W sobotę 3 marca nasza parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa, koszt 35 zł/os., zapisy szczegółowe informacje po mszy w zakrystii.

 

9. W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego zapraszamy do kościoła Św. Józefa w czwartek 1 marca o godz. 18.00 na uroczystą mszę w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

10. W sobotę 3 marca zapraszamy na drogę krzyżową w intencji trzeźwości Narodu Polskiego. Rozpoczęcie w Brzezince o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci. Zakończenie mszą św. o godz. 13.00 w kościele Św. Maksymiliana Kolbe.

 

 

 

18 lutego 2018r. - 1 Niedziela Wielkiego Postu

 

Ogłoszenia duszpasterskie

18 lutego 2018r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą  przeznaczone na zakup kwiatów do ciemnicy

i Bożego grobu.

 

2. Wspólnota neokatchumenalna zaprasza do naszego kościoła na katechezy które są prowadzone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.

 

3. W najbliższy wtorek 20 lutego zapraszamy po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody

 

4. Droga krzyżowa w naszym Sanktuarium w piątek o godz. 8.30 i o godz. 17.00.

 

5. Przez okres Wielkiego Postu na ołtarzu św. Józefa jest udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” do której można wpisywać dobrowolne zobowiązania trzeźwości.

 

6. W najbliższą sobotę  przypada 24 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 – „Godzinki”,  o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo maryjne.

 

7. W piątek 16 lutego w wieku 87 lat zmarła Pani Kazimiera Zdolińska mama ks. Sławomira Zdolińskiego byłego proboszcza naszej parafii.  Pogrzeb Pani Zdolińskej odbędzie się w dniu jutrzejszym  o godz. 12.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Osoby chętne do wyjazd na pogrzeb prosimy o zgłoszenie się po mszy św. w zakrystii.

 

8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona  na prace remontowe przy naszym sanktuarium.  W ostatnim czasie  zostały wykonane prace z wiązane z wzmocnieniem podstawy prezbiterium i naprawą uszkodzonego dachu po styczniowych wichurach. Obecnie jest opracowywany projekt odnowienia ołtarza Bożego Miłosierdzia, a z wiosną planujemy kontynuowanie renowacji frontonu i ściany południowej Sanktuarium. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel w czasie kolędy, na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 


ROZKŁAD MSZY ŚW. 

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA:  6.00, 7.00, 8.30, 10.00,

11.30, 13.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

7.00, 7.30,  8.00 i 18.00

 


 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA

 poniedziałek 9.00 - 10.30 i 16.00 - 18.00

czwartek 9.30 -10.30 i 16.00 - 18.00

 

 


STAŁY KONFESJONAŁ

Dyżur spowiedników

dekanatu oświęcimskiego i osieckiego

poniedziałek 9.00 - 10.30 i 15.30 - 17.00.

sobota: 9.00 - 10.30.

 


 SPOTKANIA MODLITEWNE:

10 i 17 kwietnia

po mszy św. o godz. 18.00

WIECZÓR MIŁOSIERDZIA

WTOREK 8 maja 2018 godz. 18.00

 


    PIELGRZYMKA NA GÓRĘ ŚW. ANNY,

TRZEBNICY I TWARDOGÓRY

18-19 maja 2018r.

Informacja i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

ZOBACZ PLAKAT.


 

SANKTUARIUM W OBIEKTYWIE

fot. Sebastian Smelkowski

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz