17 czerwca 2018r. - 11 Niedziela Zwykła

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XI ZWYKŁA  NIEDZIELA - 17 czerwca 2018 r.

 

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godz. 18.00 a w dni zwykłe, po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

 

2. Dziś, na terenie przedszkola w Zaborzu, o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji patrona Zaborza, św. Antoniego. Po Mszy św. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na biesiadę zatytułowaną ŚWIĘTO STROJU NARODOWEGO I LUDOWEGO oraz na szereg różnych atrakcji.

 

3. W  czwartek, 21 czerwca, wspominamy św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

4. W piątek, 22 czerwca,  zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie Roku pracy i nauki w szkole, dla Szkoły Podst i Gimnazjum w Zaborzu o godz. 8.00 w budynku szkoły. Natomiast w naszym sanktuarium, dla Szkoły Podstawowej Nr. 1 o godz.9.15. Zapraszamy wszystkie  dzieci, młodzież oraz nauczycieli i rodziców do udziału w dziękczynnej Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. już w czwartek.  

 

5. Szkoła Ewangelizacji, Cyryl i Metody,  dniach, 22-24 czerwca, organizuje dla mężczyzn tzw. „kurs” pod hasłem „Cichy Bohater”, Informacje szczegółowe i zapisy na naszej stronie internetowej i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

 

6. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza do Kawiarenki Oratoryjnej ( wejście od ul. św. Jana Bosko)  na pyszną kawę, zimną lemoniadę i coś pysznego w każdą niedzielę po Mszach Świętych o godzinie 10:00 i 11:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe. 

 

 

 

 

10 czerwca 2018r. - 10 Niedziela Zwykła

 

 

 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   7 ZWYKŁA  NIEDZIELA - 10 czerwca 2018 r.

 

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś

o godz. 18.00 a w dni zwykłe, po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

2. Dziś, w Oświęcimiu, po raz siódmy odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. „Marsz” rozpocznie się Msza św. o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romana Pindla. Po niej uczestnicy przejdą w pochodzie ulicami Oświęcimia. Marsz zakończy się piknikiem na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9.

3. W liturgii wspominamy;

-         w poniedziałek, 11 czerwca,  św. Barnaby, apostoła

-         w środę,13 czerwca, św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00,  aby przez jego wstawiennictwo prosić Boga o potrzebne błogosławieństwo, a szczególnie o dobre zbiory.

-         w czwartek, 14 czerwca, bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

4. W piątek, 15 czerwca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Dlatego na nabożeństwie czerwcowym odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za udział, zaangażowanie się i organizację eucharystycznej procesji  na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić dyrekcji Przedszkola samorządowego w Zaborzu,za umożliwienie celebracji liturgicznej na terenie przedszkola i osobom przygotowującym ołtarz. Dziękujemy dzieciom wraz z rodzicami, siostrom Serafitkom, Liturgicznej Służbie, kapłanom, chórowi młodzieżowemu, osobom niosącym feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym, osobom które podjęły się przygotowania ołtarzy przy ul. Grobla Tatarska i Witaminka, mieszkańcom za udekorowanie domów, Policji i wszystkim uczestnikom. Wszystkim składamy staropolskie - Bóg zapłać!

6. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, na terenie przedszkola w Zaborzu, o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji patrona Zaborza, św. Antoniego. Po Mszy św. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na biesiadę zatytułowaną ŚWIĘTO STROJU NARODOWEGO I LUDOWEGO oraz na szereg różnych atrakcji.

7. W dniach, 22-24 czerwca, w naszej parafii odbędzie się tzw. „kurs” dla mężczyzn pod hasłem „Cichy Bohater”, który przeprowadzi Szkoła Ewangelizacji,  Cyryl i Metody. Informacje szczegółowe i zapisy na naszej stronie internetowej i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, w czwartek, 14 czerwca,
o godz. 18.00 celebrowana będzieMsza św. połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej wieloletniej katechetki Pani ANTONINY MAŁYSIAK, na którą serdecznie zapraszają organizatorzy. 

 

 

                                                                                   

 

 

 

 

3 czerwca 2018r. - 9 Niedziela Zwykła

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

3 czerwca 2018 r. – 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją po placu św. Jacka o godz. 18.00, a w tygodniu w po mszy św. o godz. 18.00.

 

2. Siostry Serafitki zapraszają  we wtorek 5 czerwca o godz. 11.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji 5 rocznicy beatyfikacji Siostry Małgorzaty Szewczyk. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył J.E. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

3. Serdecznie zapraszamy procesję eucharystyczną na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 7 czerwca. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu, następnie udamy się do ołtarzy obok kapliczki na Grobli Tatarskiej, i na ulicę Witaminka. Wspólną modlitwę zakończymy błogosławieństwem przy przedszkolu.

Prosimy mieszkańców o udekorowanie  okien i balkonów  emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicy pierwszej komunii świętej, dzieci do sypania kwiatów.

W czwartek 7 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna po południu do godz. 17.30.

 

4. Parafia N.S.P.J. w Krakowie – Pychowicach serdecznie dziękuje za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kościoła. Dzięki Waszej ofiarności została zebrana na ten cel kwota 3.797,- zł. Bóg zapłać.

 

5. W piątek 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Serca Pana Jezusa, a w sobotę 9 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tych dniach o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

6. W następną niedzielę 10 czerwca zapraszamy po raz siódmy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romana Pindla o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. Marsz zakończy się piknikiem na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9.

 

7. W dniach 22-24 czerwca w naszej parafii Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody  będzie prowadzić kurs dla mężczyzn „Cichy Bohater”. Informacje szczegółowe i zapisy  na naszej stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

8. W miesiącu maju swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Jerzy Wanat, + Tadeusz Czernik, + Władysław Borowski  i + Lucyna Pająk.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

 

 

27 maja 2018r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie

27 maja 2018 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odpust - Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dr Jacka Ryłko i dziękujemy za głoszone „Słowo”. O godz. 11.30 sumę odpustową poprowadzi ks. Marek Rusek obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na budowę świątyni w Krakowie – Pychowicach.

 

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach  przy kapliczkach na terenie parafii.

 

3. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu msze św. o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

Nie będzie mszy św. o godz. 10.00.

Procesję eucharystyczną rozpoczniemy mszą św. w naszym kościele o godz. 9.00, a następnie wyruszymy ulicami Jagiełły, Zaborską, przez Plac Kościuszki i ul. Dąbrowskiego do Parafii Wniebowzięcia N.M.P.

Prosimy mieszkańców o udekorowanie  okien i balkonów  emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicy I komunii świętej, dzieci do sypania kwiatów, grupy apostolskie. Prosimy o  przygotowanie feretronów i pocztów sztandarowych.

 

4. W czasie oktawy Bożego Ciała po wieczornej mszy św. procesja Eucharystyczna po placu św. Jacka.

 

5. 1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. W godzinach porannych odwiedzimy chorych. Od godz. 15.00 spowiedź a o 17.00 msza św. Po mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas 7 i starszych rozpoczynających przygotowanie się do sakramentu bierzmowania.

 

6. W sobotę 2 czerwca zapraszamy na ostatnie w tym roku Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania. Rozpoczęcie msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00 z modlitwą o „dobrego męża i dobrą żonę”. Po mszy konferencja Pana Jacka Pulikowskiego autora wielu książek o tematyce rodzinnej i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na doroczne Spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich. Rozpoczęcie o godz. 9.00. O godz. 10.00 w Sanktuarium Jubileuszowa msza św. z racji 60 lecia kapłaństwa ks. Aleksandra Karkoszki i ks. Stanisława Urbańczyka. Szczegółowy program spotkania dostępny jest na plakatach.

 

8. Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera, zaprasza na szkolenie dotyczące pozyskanie  dofinansowania na panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, oraz inne ekologiczne systemy grzewcze. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 maja, o godzinie 18.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

9. Zachęcamy do zainteresowania się dostępna w naszej parafii prasą katolicka. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i Magazyn Don Bosco.

 

 

 

20 maja 2018r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

20 maja 2018 r. –  Uroczystość Zasłania Ducha Świętego.

 

1. Jutro w poniedziałek 21 maja będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00. 7.30, 8.00 i 18.00.

 

2. We wtorek 22 maja  po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy  do naszego sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. W czwartek 24 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. O godz. 18.00 mszę św. jubileuszową z okazji 25-lecia kapłaństwa będzie celebrował ks. Grzegorz Klaja – pochodzący z naszej parafii.

 

4. W następną niedziele w naszej parafii będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 11.30 sumę odpustową poprowadzi ks. Marek Rusek – obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa, a homilię w tym dniu będzie głosił ks. Jacek Ryłko salezjanin. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie także możliwość wsparcia budowy świątyni w Krakowie - Pychowicach.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką. Na stojaku przy kracie jest dostępny także bezpłatny magazyn „Don Bosko” i „Boska troska” skierowany w sposób szczególny do rodziców, wychowawców i nauczycieli.

 

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie została wyremontowana łazienka w korytarzu przy placu św. Jacka. Obecnie są kontynuowane prace związane z modernizacją instalacji elektrycznej i oczekujemy na decyzję zatwierdzającą dotację pozwalającą prowadzić dalsze etapy renowacji elewacji naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

 

13 maja 2018r. - Uroczystość Wniebostąpienia Pańskigo

Ogłoszenia duszpasterskie

13 maja 2017 r. –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 

1. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę  o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie także zapraszamy na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

 

2. We wtorek o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia”.

O godz. 18.00 Eucharystia celebrowana przez ks. Przemysława Sawę, a po mszy nabożeństwo z modlitwą i uzdrowienie.

 

3. Od wtorku 15 maja  podczas nabożeństwa majowego rozpoczynamy w naszej parafii. uroczystą nowennę przed Uroczystością M.B. Wspomożenia Wiernych.

 

4. 18 maja przypada III piątek miesiąca – po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

5. W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź dzieci przystępujących I komunii św., a w przyszłą niedzielę 20 maja w naszej parafii na mszy o godz. 10.00 i 11.30 będziemy przeżywać uroczystość pierwszej Komunii św.

 

6. Rodzice i uczniowie Szkoły Salezjańskiej zapraszają  w sobotę 19 maja na Salezjański Piknik Rodzinny pod hasłem: „Rodzina Największą Wartością”. Rozpoczęcie na boiskach szkolnych o godz. 14.00, a szczegółowy program znajduje się na plakatach.

 

7. Parafia Wniebowzięcia NMP w sobotę 19 maja o godz. 18.00 maja zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Wyrażając naszą  wdzięczności w modlitwie serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne czy grupowe i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

6 maja 2018r. - 6 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

6 maja 2018 r. – 6 Niedziela Wielkanocna.

 

1. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach  przy kapliczkach na terenie parafii.

 

2.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje w czasie których Kościół się modli o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy.

 

3. We wtorek 8 maja - Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. W piątek 11 maja w naszej parafii przypada dyżur w ramach „Wieczystej adoracji” Najświętszego Sakramentu naszej diecezji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00, zakończenie nabożeństwem majowym o godz. 17.30 – serdeczne zachęcamy wszystkich parafian i poszczególne grupy do adoracji.

 

5. W piątek na wieczornej mszy św. tak rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

 

6. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu uczniowie klas 4 na mszy św. o godz. 11.30 będą świętować rocznicę I komunii św. ( Stałych uczestników mszy św. o godz. 11.30 prosimy o wybranie innej godziny niedzielnej Eucharystii).

Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w sobotę 12 maja od godz. 16.30.

 

7. Zapraszamy młodzież klas 7, klas gimnazjalnych i starszych z naszej parafii do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy do końca maja. Wszelkie informacje oraz karty zgłoszeniowe są do odbioru dziś w zakrystii po każdej mszy św.

 

8. Parafia Wniebowzięcia NMP w sobotę 19 maja o godz. 18.00 maja zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

9. Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i LO im. Ks. Stanisława Konarskiego zaprasza 9 czerwca na „Bieg trzeźwości na stulecie wolności” – Szczegóły są dostępne na plakacie i stronie internetowej, a zapisy trwają do 1 czerwca br.

29 kwietnia 2018r. - 5 Niedziela Wielkanocna.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

29 kwietnia 2018 r. - 5 Niedziela Wielkanocna.

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec i o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Suma odpustowa w parafii św. Józefa na Zasolu o godz. 11.00.

3. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach przy kapliczkach na terenie parafii.

 

4. W czwartek 3 maja - Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane wg. porządku niedzielnego.

W tym dniu także przypada kolejna rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 maja .

O godz. 9.30 w Sanktuarium odbędzie się  koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru BWS Auxilium i o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta  Msza święta  w intencji  Ojczyzny.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 4 maja w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii. Po południu możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 15.00; o 17.00 Msza św.

 

6. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza dzieci na Kolonię na Śnieżnicę w dniach 19-25 sierpnia 2018r.  oraz na Półkolonie Salezjańskie w czasie wakacji. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium. 

 

7. W ubiegły czwartek odbyło się  spotkanie Rady Parafialnej na której  były poruszone tematy związane z przygotowaniem zbliżających się świąt i uroczystości. Radcy także przedstawili swoje propozycje odnoszące się między innymi do spraw porządkowych przy naszej świątyni. Rada została także zapoznana z prowadzonymi i planowanymi remontami w parafii.

 

8. Zapraszamy  do udziału w Domowej Szkole Wiary. Jest to przygotowana przez ks. Przemysława Sawę oraz Szkołę Ewangelizacji forma 8-tygodniowych ćwiczeń duchowych przeżywanych indywidualnie przez każdego w domu, z udziałem w 2 spotkaniach w grupie. Szczegóły na plakacie w gablotce, a zapisy na stronie www.secim.pl.

 

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii. Dziś jest także dostępna bezpłatna gazetka ewangelizacyjna „DOBRE NOWINY”.

 

10. W miesiącu kwietniu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Marian Krupa, + Stanisław Piętka, + Elżbieta Bagazińska, + Stanisława Radwan, + Emilia Gregorczyk i + Władysława Czyż.

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia 2018r. - 4 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

22 kwietnia 2018r. –  4 Niedziela Wielkanocna

 

1. Serdecznie dziękuję Paniom z Koła misyjnego i Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim darczyńcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wsparcie działalności duszpasterskiej na Ukrainie. Dzięki waszej hojności udało zebrać na ten cel kwotę 12.013,-  zł.

 

2. Dziś z racji „Niedzieli Dobrego Pasterza” witamy w naszej parafii ks. Adama Paszka i kleryków z WSDTS z Krakowa, dziękujemy za głoszona Słowo i podzielenie się świadectwem.

W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

3. We wtorek 24 kwietnia czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci M.N.P. O godz. 18.00 msza św., i Różaniec.

 

4. Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia zaprasza  w środę 25 kwietnia na uroczystość upamiętniającą 78 Rocznicę zbrodni na polskich jeńcach wojennych. Rozpoczęcie  o godz. 9.15 przy tablicy w przedsionku kościoła Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, następnie odsłonięcie wizerunku ks. Leona Musielaka i o godz. 10.00 msza św. w naszym Sanktuarium. Szczegóły program znajduje się na plakacie w gablotce.

 

5. W najbliższy poniedziałek 23 kwietnia przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i męczennika - głównego patrona Polski, a w środę 25 kwietnia Święto św. Marka Ewangelisty.

 

6. W najbliższy czwartek 26 kwietnia odbędzie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Rozpoczęcie w świetlicy parafialnej o godz. 19.00.

 

 

 

15 kwietnia 2018r. - 3 Niedziela Wielkanocna.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 kwietnia 2018r. –  3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś jest obchodzona w Kościele Niedziela biblijna. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Piotra Smolkę – założyciela koła misyjnego które świętuje w tym roku 35 rocznicę powstania. Dziękujemy za głoszone słowo i świadectwo pracy apostolskiej. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na wsparcie pracy duszpasterskiej na Ukrainie.

 

2. We wtorek 17 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

 

3. 20 kwietnia przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

4. Nasza parafia organizuje w dniach od 18 i 19 maja 2018r. wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Czcicieli Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry k. Wrocławia połączony z pielgrzymką na Górę Św. Anny i Trzebnicy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 30 kwietnia lub wyczerpania wolnych miejsc.

 

5. Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie obchodzona w niedzielę 13 maja na mszy świętej o godz.11.30. Szczegółowe informacje, terminy spotkań i prób dla dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej parafii.

 

6.Franiszkanie z Harmęż w dniach 20-22 kwietnia zapraszają na XVII Dni Kolbiańskie. Szczegółowy program i informacje znajdują się na plakatach w gablotce przed kościołem.

 

7. Zachęcamy także do zainteresowania się dostępną w naszej parafii prasą katolicką.

 

 


ROZKŁAD MSZY ŚW. 

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA:  6.00, 7.00, 8.30, 10.00,

11.30, 13.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

7.00, 7.30,  8.00 i 18.00

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w niedzielę  o godz. 18.00,

w tygodniu po mszy o godz. 18.00.


 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA

 poniedziałek 9.00 - 10.30 i 16.00 - 18.00

czwartek 9.30 -10.30 i 16.00 - 18.00

 

 


STAŁY KONFESJONAŁ

Dyżur spowiedników

dekanatu oświęcimskiego i osieckiego

poniedziałek 9.00 - 10.30 i 15.30 - 17.00.

sobota: 9.00 - 10.30.

 


PIELGRZYMKA ROWEROWA NA JASNĄ GÓRĘ

9 - 14 sierpnia 2018

zapisy w kancelarii parafialnej

w godzinach urzędowania.

PLAKAT 

INFORMACJE  


 

SPOTKANIA MODLITEWNE:

19 i 26 czerwca

po mszy św. o godz. 18.00

 

 


 

SANKTUARIUM W OBIEKTYWIE

fot. Sebastian Smelkowski

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz