21 październik 2018r. - 29 Niedziela Zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 21 października 2018 r. –  29 Niedziela Zwykła

 

1. Serdecznie dziękujemy  wszystkim darczyńcom oraz młodzieży za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki na fundusz stypendialny - „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki waszej ofiarności została zebrana na ten cel kwota 4.951,- zł.

 

2. Jutro 22 października będziemy obchodzić wspomnienie Św. Jana Pawła II.

 

3. We wtorek 23 października po mszy w  o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Płomienie wiary” prowadzone przez SECIM.

 

4. W środę 24 października zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a następnie o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów.

 

5. W najbliższą sobotę 27 października zapraszamy do naszego Sanktuarium na kolejne „Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania”. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00. A następnie konferencja: „Małżeństwo, świadectwo, piosenka” którą poprowadzi P. Magda Anioł i P. Adam Szewczyk. Zakończenie spotkania Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

6. Już teraz zapraszamy  w środę 31 października dzieci z rodzicami na Korowód Świętych. Rozpoczęcie w Kościele Sióstr Serafitek o godz. 16.45 potem przejście ulicami miasta do naszego Sanktuarium.

 

7. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można  składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w ostatnią niedzielę miesiąca jest odmawiany różanieci sprawowana msza św. o godz. 18.30.

 

8. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie prowadzony jest kolejny etap renowacji frontonu naszej świątyni którego koszt jest szacowany na kwotę 130 tyś zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

14 październik 2018r. - 28 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

14 października 2018 r. –  28 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś w Polsce obchodzimy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przy wyjściu z kościoła młodzież przygotowująca się do bierzmowania prowadzi zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży.

 

2. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

3. We wtorek, 16 października po wieczornej mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie ewangelizacyjne pt. „Płomienie Wiary”.

 

4. W najbliższą środę 17 października odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

 

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do Izraela w terminie 8 -14 marca 2019. Trwają również zapisy na wyjazdy narciarskie w czasie ferii zimowych.

Szczegółowe informacje w Biurze Oratorium i pod numerem telefonu 607-099-753.

 

 

6. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki znajdują się na stojaku przy kracie, oraz można je także pobrać z naszej strony internetowej.

 

7. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na renowację frontonu naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

7 października 2018r. - 27 Niedziela Zwykła

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

7 października 2018 r. –  27 Niedziela Zwykła

 

 

1. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

2. We wtorek, 9 października w naszym Kościele, rozpoczniemy cykl 5 spotkań ewangelizacyjnych pt. „Płomienie Wiary”, prowadzone przez naszych duszpasterzy i Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. W programie poczęstunek, modlitwa, wykład o podstawach wiary i życia. Będzie też możliwość wysłuchania świadectw oraz rozmowy w grupach. Zapraszamy do licznego udziału. Rozpoczęcie po wieczornej mszy św. o godz. 18.45.

 

3. W następną niedzielę będziemy obchodzić 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. W tym dniu  młodzież przygotowująca się do bierzmowanie w naszej parafii będzie prowadziła zbiórkę pieniężną na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przeznaczony dla ubogiej  i uzdolnionej młodzieży.

 

4. Od 8 października br. w parafiach oświęcimskich nastąpi zmiana zasad zgłaszania pogrzebów. Od dnia jutrzejszego po otrzymaniu aktu zgony najpierw należy się zgłosić do kancelarii parafialnej

i tam uzgodnić termin pogrzebu w porozumieniu z administracją cmentarzy.

 

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do Izraela w terminie 8 -14 marca 2019. Trwają również zapisy na wyjazdy narciarskie w czasie ferii zimowych.

Szczegółowe informacje w Biurze Oratorium i pod numerem telefonu 607-099-753.

 

6. Siostry Serafitki zapraszają w niedzielę 14 października byłych wychowanków szkoły gospodarczej, przedszkola i ochronki na spotkanie z okazji Jubileuszu posługi Zgromadzenia w Oświęcimiu. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 16.30.

 

7. W dniach od 16 -18 listopada przy naszej parafii będzie prowadzony kurs „Nowe Życie”. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

8. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych  zmarłych. Czytelnie wypełnione  kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki znajdują się na stojaku przy kracie, oraz można je także pobrać z naszej strony internetowej.

 

 

 

 

 

 

 

30 września 2018r. - 26 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

30 września 2018 r. 26 Niedziela Zwykła

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, a o 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

3. W środę 3 października w Kościele św. Maksymiliana odbędzie się Dekanalne Czuwanie w intencji Synodu Biskupów poświęconemu młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 19.30 zakończenie jest planowane na godz. 21.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek  i pierwsza sobota miesiąca.

 

W piątek 5 października w godzinach porannych odwiedzimy chorych, od godz. 15.00 spowiedź, a o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe. Jednoczenie pragniemy przypomnieć że istotą odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca jest nie tylko dobrze przeżyta spowiedź, ale przyjęcie w tym dniu Komunii św.

 

5. W sobotę 6 października spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Czcicieli Wspomożycielki  po mszy św. o godz. 8.00.

 

6.W najbliższą sobotę 6 październik przygotowani i wiarygodni ewangelizatorzy będą na ulicach naszej parafii będą dawać świadectwo wiary oraz zapraszać na spotkania ewangelizacyjne i zaplanowany w listopadzie kurs Nowe Życie.

 

7. We wtorek, 9 października w naszym Kościele, rozpoczniemy cykl 5 spotkań ewangelizacyjnych pt. „Płomienie Wiary”, prowadzone przez naszych duszpasterzy i Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. W programie poczęstunek, modlitwa, wykład o podstawach wiary i życia. Będzie też możliwość wysłuchania świadectw oraz rozmowy w grupach. Zapraszamy do licznego udziału. Początek o godz. 18:45.

 

8. Ochotniczki Księdza Bosko zapraszają w dniach 6 i 7 października na dzień skupienia kobiety w wieku 20-40 lat który odbędzie się w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie.

 

9. Pan Starosta  zaprasza na spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Ziemi Oświęcimskiej które odbędzie się przed O.C.K . w czwartek 4 października o godz. 17.00.

 

10. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i magazynu „Don Bosko”.

 

11. W ostatnich miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

 + Lidia Łyczek, + Jerzy Lubiak, + Jacek Szewczuk, + Józefa Miłoń, + Jolanta Bogdanowska, + Krzysztof Kostuś.

 

Polecajmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu

 

 

 

23 września 2018r. - 25 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie.

23 września 2018 – 25 Niedziela Zwykła

 

1. Zapraszamy dziś  na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. W poniedziałek 24 września przypada Święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku Białej oraz 21 rocznica konsekracji  i ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium. W dniu jutrzejszym zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki o godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i wszystkich dobrodziejów którą poprowadzi ks. Jan Dubas – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu. Po mszy św. procesja różnicowa na placu św. Jacka.

 

3. We wtorek  25 września Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza po mszy św. o godz. 18.00 na otwarte spotkanie modlitewne.

 

4. W sobotę 29 września będziemy obchodzić święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

5. Przedszkole Samorządowe w Zaborzu zaprasza w sobotę 29 września w godz. o 13.00 - 18.00 na Piknik rodzinny w trakcie którego będzie między innymi prowadzona kwesta na leczenia chorego Frania.

 

6. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

7. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

16 września 2018r. - 24 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

16 września 2018 r. 24 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2.  W najbliższy wtorek 18 września będziemy obchodzić Święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 na spotkanie formacyjne które rozpoczniemy kościele mszą św. o godz. 18.00. (Obecność obowiązkowa).

Po mszy św. spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę

19 września. Rozpoczęcie w Kościele o godz. 17.50.

 

4. 21 września przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00  „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. W sobotę 22 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program dostępny jest na plakacie w gablotce przed kościołem.

 

6. W ubiegły czwartek 13 września odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której między innymi podsumowano wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Zostały przedyskutowane propozycje związane z treścią i formą naszej gazetki parafialnej, i organizacją rekolekcji wielkopostnych. Radcy poddali także kilka propozycji związanych z funkcjonowaniem naszego Sanktuarium. Został także przedstawiony harmonogram planowanych prac remontowych naszego Kościoła.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona  na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Obecnie trwają prace przygotowawcze do renowacji kolejnego fragmentu frontonu świątyni. Kosztorys kolejnego etapu to kwota ok. 130 tyś zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

9 września 2018r. - 23 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

9 września 2018 r. 23 Niedziela zwykła

 

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 11 września po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

4. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się  w czwartek 13 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

5. W piątek  14 września będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża, a w sobotę 15 września przypada Wspomnienie N.M.P Bolesnej.

 

6. Siostry Serafitki serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę 16 września o godz. 11.00 na Mszę św. jubileuszową z okazji 125-lecia posługi Zgromadzenia w Oświęcimiu.

 

 

7. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii.

 

9. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

2 wześnia 2018r. - 22 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

2 września 2018 r. 22 Niedziela zwykła

 

 

1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. Jutro 3 września w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. o godz. 8.00, a dla uczniów ZSZTS o godz. 9.15.

 

3. W następną niedzielę 9 września na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

 

4. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i miesiąca.

W piątek 7 września w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii.

Od godz. 15.00  dyżur spowiedników  i godz. 17.00 msza św.

Po mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca w szczególny sposób zapraszamy dzieci klas IV na spowiedź i Msze Świętą, która rozpocznie ich pierwsze piątki miesiąca .

 

6. Spotkanie dla rodziców  kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 9 września po mszy o 10.00.

 

7.  Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer magazynu Don Bosko

 

8. W minionym miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Irena Płodowska + Leon Ślusarczyk, + Leon Miłoń, + Aleksander Liber, + Ryszard Burman, + Ryszard Czerwik.

 

26 sierpnia 2018r. - Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - 26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych

w wypominkach rocznych.

 

2. W dniach od 31 sierpnia do 2 września serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na kurs „Estera” prowadzony przy naszej parafii przez Szkołę Ewangelizacji Cyrl

i Metody. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

3. W trakcie wakacji nastąpiły zmiany personalne w naszej parafii wspólnocie salezjańskiej:

Ks. Leszek Leś został posłany do wspólnoty w Wiśle, ks. Zenon Latawiec – dyrektor szkoły do pracy przy Inspektoracie w Krakowie, Ks. Marek Rusek do zadań duszpasterskich w Przemyślu, ks. Andrzej Urbańczyk został mianowany Dyrektorem szkoły i wspólnoty w Świętochłowicach. Siostra zakrystianka Róża została mianowana przełożoną wspólnoty Sióstr Serafitek w Jaworznie.

Natomiast posługę na naszej wspólnocie salezjańskiej rozpoczęli:

Ks. Bogusław Zawada który podjął obowiązki Dyrektora administracyjnego,

Ks. Mirosław Gajda przejął obowiązki Dyrektora Szkoły i koadiutor Pan Sebastian Wiśniewski został przydzielony do funkcji ekonoma.

Praktykę pedagogiczną zakończyli klerycy: Łukasz, Michał i Krzysztof, a do pracy wychowawczej w internacie zostali przysłani klerycy Paweł i Dominik.

Kończącym pracę w Oświęcimiu wyrażamy swoją wdzięczność za wieloletnią  pracę i zaangażowanie, a rozpoczynającym posługę życzymy dużo sił i gorliwego wypełniania powierzonych im obowiązków.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca 7 września po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w naszej parafii.

Natomiast  spotkanie dla rodziców  kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 9 września po mszy o 10.00.

 

5. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

 

 

19 sierpnia 2018r. - Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

Ogłoszenia duszpasterskie

19 sierpnia 2018 r. 20 Niedziela zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

 

 

1.  W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość odpustową  ku czci św. Jacka Odrowąża, któremu w sposób szczególny zawierzamy Inspektorię Krakowską, dzieło Salezjańskie w Oświęcimiu i naszą parafię.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Pawła Laska dominikanina, któremu jesteśmy wdzięczni za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej.

 

2. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. będzie możliwość indywidualnego zwiedzania odnowionej kaplicy Św. Jacka i przygotowanej na tę okoliczność wystawy.

 

3. Dziś  nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

4. W piątek 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja. W tym dniu także zapraszamy na czuwanie modlitewne przed obrazem M.B. Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 „Godzinki”, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, parafian, ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium.  

Po mszy św. procesja różańcowa na placu św. Jacka.

 

5. W dniach od 31 sierpnia do 2 września serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na kurs „Estera” prowadzony przy naszej parafii przez Szkołę Ewangelizacji Cyrl i Metody. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.  Bóg zapłać.

 


ROZKŁAD MSZY ŚW. 

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA:  6.00, 7.00, 8.30, 10.00,

11.30, 13.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00

 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ NA:

 


 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA

 poniedziałek 9.00 - 10.30 i 16.00 - 18.00

czwartek 9.30 -10.30 i 16.00 - 18.00

 

  


STAŁY KONFESJONAŁ

Dyżur spowiedników

dekanatu oświęcimskiego i osieckiego

poniedziałek 9.00 - 10.30 i 15.30 - 17.00.

sobota: 9.00 - 10.30.

 


 PŁOMIENIE WIARY

SEMINARIUM OD NOWY WIARY

 wtorek: 9, 16, 23, 30 października

i 6 listopada 2018

o godz. 18.30

WIĘCEJ INFORMACJI


 WYPOMINKI

można składać w zakrystii

lub kancelarii parafialnej

w godz. urzędowania.

Tu można pobrać

kartki na wypominki : PDF i WORD


 

KURS

NOWE ŻYCIE

16-18 listopada 2018r.

INFORMACJE I ZAPISY

 


 

SANKTUARIUM W OBIEKTYWIE

fot. Sebastian Smelkowski

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz