1 grudnia 2019r. - 1 Niedziela Adwentu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1 grudnia 2019r. – I Niedziela Adwentu.

 

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego. Wzorem lat ubiegłych opłatki, kalendarze, świece wilijnego dzieła pomocy dzieciom ”Caritas” można nabyć od dzisiejszej niedzieli w przedsionku kancelarii parafialnej po każdej mszy św. oraz w dni powszednie po roratach w zakrystii.

Dziś o godz. 18.00 nieszpory i nowenna do przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

 

2. Roraty w naszym Sanktuarium będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz.17.00, a w soboty o godz. 8.00. Jednoczenie informujemy że w dni powszednie adwentu (także soboty!) nie będzie mszy św. o godz. 18.00.

 

3. W środę 4 grudnia będziemy obchodzić wspomnienie Św. Barbary. Msza święta w intencji górników i ich rodzin będzie celebrowana w tym dniu o godzinie 10.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych naszej parafii,

od godz. 15.00 w naszym kościele dyżur spowiedników, o godz. 17.00 roraty.

 

5. W następną niedzielę 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

W następną niedzielę  przy wyjściu z kościoła młodzież będzie prowadziła kwestę na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

 

6. Już teraz pragniemy zaprosić wszystkie małżeństwa z naszej parafii przeżywające w tym roku kalendarzowym jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa na „Parafialny jubileusz małżeństw” połączony z odnowieniem przyrzeczeń, który odbędzie się w niedzielę  Świętej Rodziny - 29 grudnia na mszy św. o godz. 10.00.

 

7. W listopadzie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:

+ Joanna Sordyl zd. Kucharska, + Marcin Nowak, + Kazimierz Janik i + Jan Okalski.

 

 

 

 

24 listopada 2019r. - Niedziela Chrystusa Króla..

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziś w Niedzielę Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

2. Różaniec za zmarłych dziś w naszym kościele o godz. 17.30, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

3. We wtorek 26 listopada zapraszamy o godz. 18.45 do kaplicy św. Jacka na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

4. Od piątku 29 listopada rozpoczynamy nowennę do Niepokalanej która będzie prowadzona do soboty 7 grudnia w czasie wieczornych mszy św.

 

5. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

6. W ubiegły czwartek odbyło się  spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w trakcie którego zostały omówione przygotowania do zbliżających się świąt oraz kwestie związaną z organizacją innych wydarzeń parafialnych. Radcy przedstawili kilka sugestii duszpastersko-organizacyjnych i zostali zapoznani ze stanem prowadzonych prac remontowych. Został także przedstawiony plan inwestycji i remontów planowanych w 2020 roku.

 

7. Za tydzień w niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Roraty w naszym sanktuarium będą odprawiane o godz. 17.00. a w soboty o godz. 8.00. Wzorem lat ubiegłych opłatki, świece „Caritas” i kalendarze będzie się można nabyć po niedzielnych mszach św. w przedsionku kancelarii parafialnej.

 

8. W środę 4-go grudnia o godz. 10.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium górników z rodzinami na uroczystą Mszę świętą ku czci świętej Barbary.

Po Mszy świętej górnicy zapraszają na wspólną biesiadę, szczegóły są dostępne na plakatach.

 

Ks. Marek Głuch sdb - proboszcz

 

 

 

10 listopada 2019r. - 32 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

10 listopada 2019 r. 32 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś w naszym kościele różaniec za zmarłych o godz. 18.00.

W tygodniu wypominki są odmawiane o godz. 17.30.

 

2. Jutro w poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Ze względu na święto w dniu jutrzejszym nie będzie dyżuru w ramach „stałego konfesjonału” i zamknięta będzie kancelaria parafialna.

Serdecznie zapraszamy jutro do naszego kościoła o godz. 9.30 na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, i o godz. 10.00  na Uroczystą Mszę Świętą  dziękczynno – błagalną w intencji naszej Ojczyzny.

 

3. W kolejne poniedziałki i czwartki zapraszamy do naszego sanktuarium o godz. 18.45 na katechezy prowadzone przez wspólnotę neokatechumenalną.

 

4. We wtorek 12 listopada zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia” prowadzony przez ks. Przemysława Sawę i SECIM. Rozpoczęcie mszą św. w sanktuarium o godz. 18.00.

Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

5. W środę 13 listopada zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do

I komunii św. w naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.55.

 

6. W dniach od 15-17 listopada br. w kościele Św. Józefa w Oświęcim będziemy przeżywać dekanalną peregrynację relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego. Szczegółowy program spotkań

i mszy św. dla poszczególnych grup i stanów jest dostępny na plakatach w gablotkach.

 

7. W dniach od 22-24 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić

i umocnić swoją wiarę.

Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

8. Oratorium zaprasza dzieci na półkolonię w czasie ferii zimowych. Szczegółowe informacje

i zapisy w biurze Oratorium w godzinach urzędowania.

 

9. Za tydzień 17 listopada przypada III niedziela miesiąca.

Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

17 listopada 2019r. - 33 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziś w kościele Św. Józefa w Oświęcimiu odbędzie o godz. 17.00 msza św. na  zakończenie  dekanalnej peregrynacji relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego. Serdecznie zapraszamy. 

 

2. W naszym kościele różaniec za zmarłych dziś o godz. 18.00.

W tygodniu wypominki są odmawiane o godz. 17.30.

 

3. We wtorek 19 listopada zapraszamy do kaplicy Św. Jacka o godz. 18.45  na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

 

4. W dniach od 22-24 listopada zapraszamy na prowadzony przy naszej parafii kurs „Nowe Życie” przeznaczony dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek 21 listopada o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

6. W piątek 22 listopada  obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki wszystkich ubogacających liturgię muzyką i śpiewem. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Panu organiście za towarzyszenie grą w czasie nabożeństw. Życzymy także Chórowi „Auxilium”, scholi młodzieżowej „Canticum” i scholi dziecięcej wszelkich łask, potrzebnych darów i Bożego błogosławieństwa.

 

5. W sobotę 30 listopada przy naszej parafii będą prowadzone warsztaty podczas których każdy z uczestników będzie przygotowywał swój własny lampion na tegoroczne roraty. Zapisy są prowadzone w zakrystii po mszach św.

 

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym sanktuarium. Obecnie prowadzony jest remont schodów przy wejściu głównym. Z wszelkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 

 

3 listopada 2019r. - 31 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

3 listopada 2019 - 31 Niedziela Zwykła.

 

1. Dziś w Brzezince droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy „Bramie Śmierci”.

 

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

3. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

 

4. Serdecznie zapraszamy w najbliższe poniedziałki i czwartki na katechezy Nowej Ewangelizacji prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Rozpoczęcie w Sanktuarium o godz. 18.45.

 

5. W najbliższy wtorek 5 listopada zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM. Rozpoczęcie w kaplicy św. Jacka o godz. 18.45.

 

6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dziś dostępny jest kolejny numer bezpłatnego magazynu „Don Bosko” przeznaczonego dla rodziców i wychowawców.

 

7. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w Jasełkach Salezjańskich.

W środę, 6 listopada o godzinie 17.00 w sali teatralnej przy kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym zostaną przydzielone role, oraz wybrane osoby do śpiewów i tańców.

 

8. W ostatnimi miesiącu swoją ziemska pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Władysław Zając, + Helena Heród, + Barbara Katańska, + Genowefa Paszek, + Małgorzata Marchewka, + Wanda Kozina, + Janina Sulik i + Jan Bartula

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.