1 listopada 2020 r. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W całym Kościele obchodzimy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadzimy się na sprawowanie liturgii, aby oddawać Bogu cześć za Kościół zbawionych. Są wśród nich znani z imienia i nazwiska błogosławieni i święci, ale także cała rzesza bezimiennych, których do tej chwały wyniósł Pan Bóg. Ta uroczystość wskazuje na prawdę o świętych obcowaniu, czyli ich szczególnym wstawiennictwie za nami przed Bogiem.
Jutro, w Dzień Zaduszny, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

2. Przypominamy, że Papież Franciszek ze względu na pandemię wydłużył na cały listopad okres zyskania odpustu za zmarłych. Odpust można uzyskać modląc się za zmarłych w kościołach, kaplicach i nawiedzając cmentarze. Zalecamy wszystkim wiernym, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc. Na cmentarzach zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i bliźnich.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiczną w pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych. Osoby koniecznie chcące skorzystać z posługi kapłana proszone są o kontakt telefoniczny. W tym dniu okazja do spowiedzi w naszym sanktuarium od godz. 15.00, a o godz. 17.00 Msza św.

4. Przez cały listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu o 17.30.

5. W tym trudnym czasie zachęcamy do zadbania o swoją wiarę. Wciąż aktualne jest zaproszenie do udziału w eksternistycznym Seminarium Odnowy Wiary. Więcej informacji w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

6. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej (nie do skarbonek).

7. W przyszłą niedzielę nie ma spotkania Róż Różańcowych.

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

9. W miesiącu październiku swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie:  + Marta Palka, Halina Czarnik, Zofia Biegun i nasz proboszcz ks. Stanisław Gołyźniak.