Trwać przy Wspomożycielce.

24. dzień każdego miesiąca to znaczące wydarzenie w każdym domu salezjańskim. Co więcej to prawdziwe święto w każdej świątyni gdzie czci się Madonnę ks. Bosko. W ten sposób przeżywany jest ten dzień w domu i Sanktuarium MBWW w Oświęcimiu.

Głównym gościem, a zarazem celebransem i głoszącym Słowo Boże był ks. Adam Starzyk, salezjanin pracujący w Świętochłowicach. Poruszył serca zgromadzonych czcicieli Maryi dzięki wspomnieniom z Medjugorje.  Bez względu na szerokość geograficzną spotkanie z Matką Boga przynosi owoce bliskości z Bogiem, a także większej miłości i dobroci względem drugiego człowieka. To aspekt, który zawsze jest aktualny w czasie wyzwań naszego życia. W czasie trudnych doświadczeń codzienności, prosimy o wolę Boga dla każdego z nas, a także o siły by być wiernym na drodze swojego powołania.

Za krzepiące Słowo, zachętę do lepszego życia i Eucharystię dziękujemy ks. Adamowi, a u stóp Wspomożycielki obiecujemy wypraszać w oświęcimskim Sanktuarium potrzebne dary i siłę do dawania świadectwa wszędzie tam gdzie Bóg będzie go posyłał.

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB; Zdj: ks. Ryszard Szymeczko SDB