1 MAJA 2022 r. – III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela biblijna. Od dziś też rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii, które można znaleźć na naszej stronie internetowej.
  2. We wtorek 3 maja – przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. O godz. 9.30 w Sanktuarium odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru BWS Auxilium i o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się o  nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa na Mszach o godz. 8.00 i 18.00 oraz odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.
  4. W piątek swoje imieniny obchodzi kl. Jakub Piątkowski, a w niedzielę ks. Stanisław Urbańczyk. Solenizantów polecamy Bożej Opatrzności i opiece Maryi Wspomożycielce.
  5. W ubiegłą niedzielę ks. Andrzej Policht uzbierał 20.138 zł na pomoc Ukrainie. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii: w środę o godz. 16.30 – SP nr 1, w czwartek o godz. 16.30 – SP Zaborze. Krótkie spotkanie dla rodziców w czwartek o godz. 19.00 w Kościele. Z kolei w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom książeczki do I piątków miesiąca.
  7. Wyjazd na kongres maryjny do Szczyrku w sobotę o godz. 8.20 z placu św. Jacka.
  8. W miesiącu maju błogosławimy rodziny na Mszach niedzielnych o godz. 10.00 i 11.30.
  9. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii: Zuzanna Pocztowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…