1 marca 2020r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

2. W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Józefa jest wystawiana skarbonka na parafialną jałmużnę wielkopostną która będzie przeznaczona na  wsparcie  misji salezjańskich w Gambii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 6 marca przed południem odwiedzimy chorych, od godz. 15.00 spowiedź, o 17.00 msza św. i droga krzyżowa. W piątek także droga krzyżowa będzie w naszym kościele o godz. 8.30 i 19.30.

4. W sobotę 7 marca po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia Czcicieli Wspomożycielki Wiernych.

5. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w trakcie której zostały podsumowane wydarzenia z ostatnich miesięcy. Został także przedyskutowany i ustalony nowy porządek odprawiania intencji pogrzebowych w naszej parafii, forma i cel przeznaczenia parafialnej jałmużny wielkopostnej i oraz organizacja zbliżających się wydarzeń parafialnych. Radcy między innymi przedstawili propozycję usprawnień przy wejściu do świątyni i wykonanie tablicy informacyjnej przy naszym Sanktuarium.

6. W następną niedzielę 8 marca w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne które w tym roku będzie prowadził ks. Jacek Pędziwiatr – redaktor Gościa Niedzielnego i Radia katolickiego „Anioł Beskidów”.

7. W ostatnim czasie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Maciej Grejciun, + Eugeniusz Grobeny, + Janina Gołyźniak, + Adam Bębenek, + Kazimierz Filipek, + Kazimierz Milowski, + Helena Narza, + Wanda Magiera, + Elżbieta Krzemień, + Władysław Szymeczko i + Antoni Balon.