1 STYCZNIA 2023 r. – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

  1. Dziś nieszpory kolędowe o godz. 18.00. Witamy w naszej parafii pana Piotra Górowicza, który zastąpi p. Krystiana i będzie jako organista ubogacał muzycznie nasze liturgie.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

– w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień modlitw i pomocy misjom. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 6 stycznia w Święto Trzech Króli nasza młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie będzie z nami obecna na Mszach Świętych oraz przeprowadzi kiermasz, na którym dostępne będą m.in. kadzidło z kredą i węgielkiem oraz ciasta. Zebrane z tej okazji ofiary będą przeznaczone na wyjazd młodzieży do Lizbony. W tym dniu odbędzie się Orszak Trzech Króli ulicami naszego miasta. Z naszego Kościoła ruszymy po Mszy o godz. 11.30 i połączymy się z parafią Wniebowzięcia NMP, aby dotrzeć do parafii św. Maksymiliana. Nasz orszak będzie koloru niebieskiego, stąd proszę o wystrój w tej barwie.

3. W uroczystość Trzech Króli jest planowana premiera Salezjańskich Jasełek o godz. 16.00. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronie parafii i na plakatach.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej. Z racji uroczystości Trzech Króli, Orszaku i Jasełek w pierwszy piątek NIE będzie Mszy o godz. 17.00, adoracji i nieszporów. Chorych w styczniu odwiedzimy przy okazji kolędy. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.00. Szczegóły kolędy i aktualny jej grafik można znaleźć na stronie parafii, w gazetce i w gablotach.

6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu. Szczegóły zapisów na stronie internetowej parafii i w gablotach.

7. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę świętą w najbliższą niedzielę 8.01.2023 o godzinie 15:30 do kościoła św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jadwiga Krawczyk i Adam Szymeczko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…