10 KWIETNIA 2022 r. – NIEDZIELA PALMOWA

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. LSO i Schola organizuje kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie akcji naszych grup. W kancelarii po Mszy można nabyć paschaliki.
  2. Harmonogram sakramentu pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma dyżuru spowiedników.
  3. Ceremonie Triduum Paschalnego odbywać się będą według następującego porządku:

WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w tym dniu do godz. 23.00. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 – zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.  O godz. 17.15 w kościele – Droga Krzyżowa. O godz.18.00 rozpoczęcie liturgii wielkopiątkowej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najświętszego sakramentu w Grobie Pańskim. Poświecenie pokarmów wielkanocnych w godzinach od 9.00 do 12.30 co pół godziny. O godz. 18.00 na placu św. Jacka rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. Na liturgię prosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o godz. 6.00 Msza i procesja rezurekcyjna, która przejdzie ulicą Jagiełły i wokół Rynku Miasta. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.00. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

4. Na plakatach i na stronie internetowej można zapoznać się z akcjami organizowanymi przez naszą parafię: Kongres maryjny w Szczyrku, pielgrzymka na Jasną Górę i Lichenia oraz spływ kajakowy dla rodzin.

5. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli 24 kwietnia o godz. 10.00 w ramach jubileuszu naszej parafii, zapraszam wszystkich ochrzczonych w roku 1952 i 1997 w naszym Kościele na wspólną Mszę i błogosławieństwo.

6. W zakrystii grupy parafialne mogą się zapisać na grafik adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, do czego zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii.

7. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii: Edward Zając. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…