10 LIPCA 2022 r. – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00. Witamy w naszej wspólnocie 8 prenowicjuszy z całej Polski, którzy pod okiem ks. Tadeusza Mietły rozpoczęli w tym tygodniu czas rozeznania powołania w Zgromadzeniu Salezjańskim, polecamy ich naszej modlitwie.
  2. W poniedziałek – święto św. Benedykta, patrona Europy,
  3. We wtorek – wspomnienie św. Brunona, biskupa i męczennika,
  4. W środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  5. W piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu po wieczornej Mszy odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia,
  6. W sobotę – wspomnienie NMP z góry Karmel.
  7. Siostry Karmelitanki Bose w Oświęcimiu zapraszają na Triduum przed uroczystością NMP z góry Karmel w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00 na Mszę, a po niej możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. W sobotę o godz. 11.00 Msza Święta odpustowa, której będzie przewodniczył ks. bp. Piotr Greger.
  8. Siostry z zakonów kontemplacyjnych naszej diecezji włączyły się w inicjatywę Duchowej Adopcji Rodzin. Drogą mailową można prosić siostry o modlitwę za rodziny z trudnościami i kryzysami małżeńskimi. Szczegóły na plakatach.
  9. Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach Boskiego Grania, które odbywają się na placu św. Jacka w piątki o godz. 20.00. W najbliższy piątek wystąpi Studio Wokalne Voicesing. Więcej informacji można znaleźć na stronie salezjanieoswiecim.pl oraz na Facebooku Salezjanie Oświęcim.
  10. W ramach jubileuszu naszej parafii w tym miesiącu błogosławimy osoby powołane do służby Bożej na Mszach o godz. 10.00 i 11.30.
  11. Msze gregoriańskie za śp. Paweł Wanat, śp. Józef Górka, śp. Mieczysław Ćwiklicki, śp. Kamil Kubiczek i śp. Zbigniew Świerkot będą odprawiane w czasie wyjazdów z młodzieżą.
  12. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na renowację naszego sanktuarium.
  13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego wypoczynku, zachęcamy do prasy katolickiej i dziękujemy za składane ofiary.