10 MAJA 2026 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Kalendarz Liturgiczny:
  2. w czwartek – święto św. Macieja, apostoła – w tym dniu imieniny obchodzi kl. Maciej Ochryniuk – współbratu naszemu życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.
  3. W piątek z racji III piątku miesiąca na mszy o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Na mszy o godz. 8.00 odprawiamy nowennę przed tym świętem.
  5. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe – Kościół w tych dniach modli się o uświęcenie ludzkiej pracy, za głodujących i dobre zasiewy.
  6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Zapraszamy.
  7. Od piątku rozpoczniemy nowennę do uroczystości Zesłania Ducha Świętego na mszy o godz. 8.00 i do uroczystości odpustowej Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na mszy o godz. 18.00.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz.
  9. Zapraszamy do chóru koronacyjnego, który uświetni uroczystości koronacji we wrześniu. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.
  10. Próby do uroczystości I Komunii w naszej parafii we wtorek i w środę o godz. 18.30. W przyszłą sobotę 67 dzieci o godz. 11.00 przystąpi do I Komunii Św.
  11. Zapraszamy na Noc Muzeów w naszym Zakładzie Salezjańskim w sobotę w godzinach 16.00-20.00. Również w sobotę zapraszamy na Piknik Rodzinny organizowany przez Zespół Szkół Salezjańskich w godzinach 14.00-20.00 na boiska salezjańskie.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia  Pańskiego.
  13. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Bożego Błogosławieństwa małżeństwom. Dziś kawiarenka przygotował Neokatechumenat.
  14. Do wieczności z naszej parafii odeszła: Józefa Jarzyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…