10 stycznia 2021 r. – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku (11.01.) rozpoczynamy okres zwykły, który w swej pierwszej części potrwa do wtorku przed Środą Popielcową. Jednak zgodnie z polską tradycją pozostają w naszym kościele dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiewanie kolęd do 2 lutego. Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o godz. 18.00.

2. We wtorek (12.01.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. 15 stycznia przypada III piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Od następnej niedzieli (17.01.) będziemy przeżywać w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Ponawiamy zaproszenie do naszego Sanktuarium na „Wieczór kolęd” 24 stycznia na godz. 17.00.

6. Składka z przyszłej III niedzieli miesiąca (17.01.) będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelką życzliwość i ofiary, które już wpłynęły na ten cel składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania.

7. Obecny rok przeżywamy pod patronatem św. Józefa. Zachęcamy wszystkich wiernych do zaznajomienia się z listem apostolskim „Patris corde” Ojca Świętego Franciszka wydanym z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. List dostępny jest na stojaku z gazetami lub pod linkiem umieszczonym w ogłoszeniach duszpasterskich na naszej stronie internetowej.

Link do Listu Apostolskiego: https://sanktuarium-oswiecim.pl/wp-content/uploads/2021/01/LIST-APOSTOLSKI.pdf

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.