11 GRUDNIA  2022 r. –III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory adwentowe o godz. 18.00. Roraty w naszej parafii o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00. W tym tygodniu módlmy się o chrześcijańskie życie naszych rodzin.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w tym dniu o godz. 19.00 spotkanie modlitewne w sanktuarium oraz spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w salce parafialnej o godz. 19.00.

w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

w piątek – Apostolstwo Kobiet zaprasza Panie na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie do salki parafialnej.

w sobotę – na Mszy o godz. 8.00 rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do Bożego Narodzenia, którą będziemy odmawiać na roratach.

3.Dziś w kancelarii  po Mszach można nabyć wigilijne świece „Caritas” i opłatki oraz nasze parafialne kalendarze, a w dni powszednie w zakrystii.

4. Na choince z papierowymi bombkami są zawarte informacje dotyczące akcji „Paczuszka dla maluszka”. Paczki można składać do przyszłej niedzieli.

5. W przyszłą niedzielę Liturgiczna Służba i Schola organizują kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie tych grup.

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc Kościołowi na Wschodzie 14132 zł. Za złożone ofiary jak również i te przy okazji kolportażu kalendarzy przez Strażaków składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary z tacy za tydzień będą przeznaczone na ogrzewanie.

7. Informacje na temat rekolekcji adwentowych można znaleźć na Facebooku parafialnym i na plakatach, a także zaproszenia: na dzisiejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w OCK i na Wieczerzę Wigilijną przygotowaną przez Oświęcimian, która odbędzie się za tydzień 18.12 o godz. 16.00 na rynku.

8. W II dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.30 zapraszamy na Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice, czyli 5, 10, 15, 20, 25 aż do 75 lat. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności na liście w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.

9. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy matki oczekujące potomstwa oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Wiesław Studnicki i Grzegorz Demczuk i Krzysztof Goryczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…