11 października 2020 r. – 28 Niedziela Zwykła

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszym Proboszczu ks. Stanisławie Gołyźniaku, który już 4 tygodnie przebywa w szpitalu (obecnie Kraków-Prokocim). Wypraszajmy dla niego łaskę zdrowia i szybki powrót do naszej wspólnoty parafialnej. Jego stan zdrowia jest poważny.

1. Dziś przypada XX Dzień Papieski obchodzony w Polsce pod hasłem „Totus Tuus” – „Cały Twój”, które było zawołaniem św. Jana Pawła II i wyrażało Jego zawierzenie się Maryi. W naszej parafii po każdej Mszy św. wolontariusze kwestują na rzecz funduszu „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającego ubogą i uzdolnioną młodzież. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.

2. Nabożeństwa różańcowe dziś o godz. 18.00, a w dni powszednie o 17.00.

3. We wtorek zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie modlitewne.

4. W środę (14.10.) zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie na godz. 17.55, które rozpocznie się Mszą św..

5. Ponawiamy zaproszenie do udziału w eksternistycznym Seminarium Odnowy Wiary przygotowanym przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Odbywać się ono będzie w naszej parafii. Rozpoczęcie – 16 października. Ta forma ewangelizacji dostosowana została do obecnych wymogów epidemicznych. Więcej informacji w gablotkach i na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Z tyłu kościoła przy gazetach wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Za tydzień przypada 3-cia niedziela m-ca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

8. W związku z dużą ilością nowych zakażeń i objęciem całego kraju strefą żółtą przypominamy o obowiązujących zasadach dotyczących bezpieczeństwa epidemicznego. Mimo, że są one nam dość dobrze znane, to nie zawsze były wystarczająco przestrzegane. Dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich i porządku w czasie sprawowanej liturgii w naszym sanktuarium bardzo prosimy o odpowiednie stosowanie maseczek i dezynfekcję rąk. Ponawiamy prośbę o przyjmowanie Komunii św. na rękę w postawie stojącej i spożywanie jej przy kapłanie. W wyjątkowych przypadkach Komunia do ust będzie udzielana na samym końcu.

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.