11 WRZEŚNIA 2022 r. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory dziś o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w tym dniu o godz. 18.45 spotkanie modlitewne w naszym sanktuarium, które poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Cyryla i Metodego,

w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej, w tym dniu uroczystość odpustowa u Sióstr Serafitek, która rozpocznie się nieszporami o 16.40, a zakończy się Mszą o godz. 17.30,

w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. W tym dniu po Mszy o godz. 18.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia

3. Informacje na temat przygotowania do I komunii świętej i sakramentu bierzmowania można znaleźć na naszej stronie parafialnej.

4. W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 17 września. Koszt to 30 zł.

5. Franciszkanie z Harmęż i wspólnota Obdarowani organizują rekolekcje dla małżeństw „Furtka pokory”. Zapisy do 18 września, a szczegóły na plakatach.

6. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę Świętą o godz. 14.30 w najbliższą niedzielę do dolnego kościoła parafii św. Maksymiliana.

7. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników pieszej i rowerowej salezjańskiej pielgrzymki do Częstochowy rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00 Mszą w sanktuarium.

8. W dniach 16-18 września w Oświęcimiu, Polance Wielkiej i Osieku odbędą się Spotkania Folklorystyczne organizowane przez zespół Pieśni i Tańca Hajduki.

9. W przyszłą niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 12.00 Mszą w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, a następnie przemarsz do kościoła św. Józefa na Zasolu, po dotarciu poczęstunek, a o godz. 15.00 koncert zespołu „Fausystem”. Serdecznie zapraszamy.

10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium.

11. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrej niedzieli.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: Irena Graca. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…