12 CZERWCA 2022 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.00, a w tygodniu po mszy wieczornej.
  2. W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana. W tym dniu nie będzie Mszy o godzinie 7.30.
  3. We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; spotkanie modlitewne po mszy wieczornej, które poprowadzi Szkoła Ewangelizacji.
  4. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Ze względu na procesję Eucharystyczną nie będzie u nas mszy o godz. 8.30 i 10.00. Intencje z tych Mszy będą odprawione o godz. 7.00. W tym roku procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 9.00 w naszym sanktuarium i wyruszymy ul. Jagiełły, Zaborską, Sienkiewicza na Plac Kościuszki, a następnie przejdziemy ul. Dąbrowskiego i zakończymy przy Kościele Wniebowzięcia NMP. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe sypiące kwiaty, grupy apostolskie i modlitewne, poczty sztandarowe i panów niosących baldachim.
  5. w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  6. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną po placu św. Jacka.
  7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę szlakiem sanktuariów maryjnych do Włoch w dniach 28.09-8.10. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii w zakładce wydarzenia, a zapisy w zakrystii. W przyszłym roku na przełomie czerwca i lipca planujemy też pielgrzymkę do Ziemi Świętej wraz z Jordanią. Szczegóły wkrótce.
  8. W poniedziałek uzbieraliśmy na dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej 770 zł.
  9. W miesiącu czerwcu błogosławimy grupy parafialne, które po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 zapraszają do kawiarenki w naszej salce parafialnej.
  10. Dziękujemy za składane ofiary duchowe i materialne. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. Z naszej wspólnoty odeszła: Barbara Łukasik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…