12 GRUDNIA 2021 r. – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na nieszpory adwentowe  o godz. 18.00.
  2. Od poniedziałku do piątku Roraty w naszym sanktuarium o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Od czwartku będą połączone z nowenną do Bożego Narodzenia.
  3. We wtorek spotkanie modlitewne o godz. 18.15 połączone z refleksją nad zagadnieniami synodalnymi. Zapraszamy serdecznie. Ponadto można ze stolika przy gazetach zabrać kartki z pytaniami synodalnymi, napisać swoje sugestie w domu i złożyć do urny do przyszłej niedzieli.
  4. W niedziele Adwentu po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne i świece „Caritas” oraz nasze jubileuszowe kalendarze, a w dni powszednie w zakrystii bądź w kancelarii.
  5. Przy ołtarzu św. Józefa pojawiła się choinka z papierowymi bombkami, zawierającymi na odwrocie informacje dotyczące akcji „Paczuszka dla maluszka”. Dary dla samotnych matek z dziećmi można składać pod choinką do następnej niedzieli. Dodatkowo w środę po roratach można zostawić długoterminowe artykuły spożywcze.
  6. Schola i służba liturgiczna organizują w przyszłą niedzielę kiermasz. Dochód będzie przeznaczony na udział dzieci w zimowisku. Zapraszamy również do przynoszenia na kiermasz swoich ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Z serca dziękujemy.
  7. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę Św. w niedzielę 19.12 do parafii św. Maksymiliana w dolnym Kościele o godz. 15.00.
  8. Tydzień temu uzbieraliśmy na pomoc Kościołowi na Wschodzie 2856 zł.
  9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna będzie przeznaczona na ogrzewanie.
  10. Za tydzień w niedziele o godz. 16.00 na rynku miasta jest organizowana Oświęcimska Wigilia oraz Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w Oświęcimskim Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy!
  11. Rekolekcje adwentowe w przyszłą niedzielę w naszej parafii wygłosi ks. Marcin Śnieżyński, salezjanin z Krakowa. Zachęcamy do wcześniejszych spowiedzi przed Bożym Narodzeniem, pamiętając iż spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą i są dyżury w Stałym Konfesjonale.
  12. Spotkanie Apostolstwa Kobiet odbędzie się w piątek 17.12 Mszą o godz. 17.00.
  13. W tym roku tradycyjnej wizyty kolędowej nie będzie. Kto sobie życzy, będzie mógł zaprosić księdza do domu. Ponadto zostanie zorganizowana Msza Święta i błogosławieństwo kolędowe dla poszczególnych mieszkańców ulic. Szczegóły za tydzień.
  14. Pamiętajmy o dezynfekcji i maseczkach. Obecnie w naszym Kościele może przebywać 260 osób, nie licząc osoby zaszczepione.
  15. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Maria Waluś, Kazimiera Palka i Zbigniew Mika i Janina Garbuz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…