12 LUTEGO 2023 r. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:
    we wtorek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy;
    – w piątek – z racji III-go piątku miesiąca odmówimy po Mszy św. o godz. 18.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną do naszej świetlicy.
  4. W każdą II niedzielę m-ca na zakończenie Mszy św. o godz. 10.00 udzielamy indywidualnego błogosławieństwa Bożego małżeństwom. Grafik błogosławieństw znajduje się na stronie parafii i na banerach.
  5. W następną niedzielę, 19 lutego, zapraszamy dzieci z klas 3-cich przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której odnowią one przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego prosimy, aby dzieci przyniosły świece ze chrztu świętego.
  6. W niedzielę po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej.
  7. Salezjanie zapraszają młodzież klas 8-ych szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych na organizowany u nas kurs ALPHA dla młodzieży. Jest to cykl spotkań na tematy dotyczące Boga i wiary, które porusza się przy stole w gronie znajomych. Szczegółowe informacje są na plakatach w gablotce i na stronie parafialnej.
  8. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę św. do parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu w najbliższą niedzielę, 19 lutego, na godzinę 14.30, w dolnym kościele.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  10. Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę po sanktuariach Czech i Słowacji oraz na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
  11. W zakrystii można już zapisywać się na prowadzenie rozważań stacji Drogi Krzyżowej w poszczególne piątki tegorocznego Wielkiego Postu.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy naszym wiernym wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
  13. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Antoni Waluś i Stefania Kasperczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…