12 MAJA 2024 r. –  NIEDZIELA  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  3. we wtorek– święto Macieja, apostoła.

w środę – podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością NMP Wspomożycielki Wiernych.

w czwartek –  święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

w piątek – dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

w sobotę – o godz. 11.00 odbędzie się Msza, podczas której 49 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii świętej. Spowiedź dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 16.00.

4. W sobotę o godz. 19.30 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu rozpocznie się dekanalne czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły na plakatach.

5. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych i jubileusz 125 lat szkolnictwa salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Zjazd Byłych Wychowanków Salezjańskich. W programie: w sobotę w godzinach 17.00-20.00 Noc Muzeów, od 14.00 do 20.00 piknik rodzinny na boiskach naszej szkoły, w niedzielę od godz. 9.00 panel historyczno-muzyczno-teatralny na Sali teatralnej i o godz. 13.00 Msza Święta w sanktuarium i grill. Szczegóły na plakatach.

6. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę o godz. 14.30 w przyszłą niedzielę do kościoła św. Maksymiliana.

7. W zakrystii można się zapisać na pielgrzymki Żywego Różańca i Margaretek.

8. Program czuwań maryjnych i czuwania nocnego 24 maja dostępny jest na plakatach i na stronie parafii.

9. Słowo Episkopatu Polski na temat prawnej ochrony ludzkiego życia można przeczytać na stronie parafii.

10. W przyszłą niedzielę za racji uroczystości nie będzie kawiarenki.

11. W tym dniu tygodniu odeszli z naszej parafii: Andrzej Matlak, Robert Kuta, Jan Nydra i Jerzy Trocha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…