12 MARCA 2023 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.30. Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy na Mszy wieczornej.
  2. We wtorek zapraszamy rodziców dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I komunii świętej w naszej parafii na spotkanie o godzinie 19.00.
  3. Z racji trzeciego piątku miesiąca odmówimy po Mszy wieczornej Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Przy kracie do skarbony można wesprzeć ofiarami Ukrainę i Misje. Ostatnio na pomoc w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii uzbieraliśmy 6865 zł. Bóg zapłać.
  5. Informacje na temat wydarzeń wielkopostnych takich jak: Misterium Drogi Krzyżowej, Wieczór Uwielbienia u Sióstr Serafitek, Koncert pasyjny – Golgota Jasnogórska czy spotkanie z ks. Manfredem pt. Niemiecki ksiądz na progu Auschwitz – można znaleźć na plakatach.
  6. Portal www.opoka.org.pl. przeszedł ostatnio modernizację i stał się jeszcze bardziej przyjazny dla wiernych i zawiera min. nauczanie Kościoła ostatnich papieży. Ulotki informacyjne można znaleźć przy gazetach.
  7. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę świętą w najbliższą niedzielę o godzinie 14.30 do dolnego kościoła parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu.
  8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na spłatę ołtarza. Również za tydzień w kancelarii po Mszach będą rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i dziękujemy za składane ofiary oraz  życzymy wytrwałości w podjętych postanowieniach wielkopostnych.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Helena Kulka i Tadeusz Urbańczyk, ojciec ks. Andrzeja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VERTE – Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi Metropolity Krakowskiego Kard. Karola Wojtyły. (tekst można znaleźć również w gablocie i w mediach parafialnych)