13 MARCA 2022 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Droga krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.00 i 19.30.
  2. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie modlitewne, które zaanimuje Szkoła Ewangelizacji.
  3. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.
  4. W piątek spotkanie Apostolstwa Kobiet, które rozpocznie się Mszą o godz. 18.00. Z racji III piątku miesiąca odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
  5. W sobotę uroczystość św. Józefa. Msze Święte z kazaniem o godz. 7.00 i 8.00 i 18.00.
  6. W imieniu Salezjanów pracujących na Ukrainie przekazujemy podziękowania za składane dary materialne. W ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy 17262 zł. W dalszym ciągu można  składać ofiary do skarbony przy ołtarzu św. Józefa, a dary materialne w postaci długoterminowych artykułów spożywczych i leków na portierni naszego Dzieła Salezjańskiego. Zapraszamy też dzieci z Ukrainy na zajęcia rekreacyjne do naszego Oratorium od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-18.00. Zachęcamy do codziennej modlitwy i postu w piątki w intencji pokoju na Ukrainie. Szczegóły dotyczące pomocy Ukrainie można znaleźć na naszych stronach internetowych.
  7. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 do dolnego Kościoła parafii św. Maksymiliana.
  8. Rozpoczęły się zapisy na wakacje z oratorium. Zapraszamy dzieci na kolonię w Kołobrzegu na początku lipca oraz na 4 turnusy półkolonii. Szczegóły na plakatach oraz na facebooku. Zapraszamy również na kolejne spotkanie przygotowujące na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w Oratorium.
  9. W przyszła niedzielę Apostolstwo Kobiet w ramach akcji „Wielkopostne porządki” będzie zbierać środki czystości i higieny dla Domów Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek. Artykuły będzie można składać przy ołtarzy św. Józefa do 8 kwietnia. Szczegóły na plakatach.
  10. Można się zapisać na pielgrzymkę do Miejsc Świętych we Włoszech w Niedziele Palmową, którą organizuje Ks. Franciszek Janyga z Krakowa. Szczegóły na plakatach.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Wygłosi je ks. Bartłomiej Polański, salezjanin. Szczegółowy plan na stronie parafii i na plakatach.
  12. W miesiącu marcu błogosławimy osoby uzależnione na Mszach niedzielnych o godz. 10.00 i 11.30.
  13. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna będzie przeznaczona na ogrzewanie. Dziś można wesprzeć ofiarami do puszek MISJE przy wyjściu z Kościoła.
  14. Jeszcze do niedzieli można wrzucać do urny przy gazetach propozycje kandydatów do Rady Parafialnej.
  15. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Bronisława Owczarek i Maria Drabczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…