13 września 2020 r. – 24 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Jutro, 14 września, obchodzimy w Kościele Święto Podwyższenia Krzyża.

3. Młodzież, która w tym roku w październiku przyjmie sakrament bierzmowania, zapraszamy w najbliższe dwa wtorki (15 i 22 września) na próby ceremonii o godz. 16.00 w kościele. Natomiast ich rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 20 września, zaraz po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek, 15 września, po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3-cich szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę 16 września. Rozpoczęcie w Kościele o godz. 17.50.

6. Młodzieży klas 8-ych i starszym z terenu naszej parafii przypominamy, że do dnia dzisiejszego przyjmujemy zgłoszenia do sakramentu bierzmowania. Karty zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii po każdej Mszy św.. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców odbędzie się w najbliższy piątek, 18 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

7. W piątek, 18 września, obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na progu nowego roku szkolnego wypraszajmy przez jego wstawiennictwo dla nich błogosławieństwo i potrzebne łaski. W tym dniu z racji III-go piątku m-ca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”.

8. W następną niedzielę, 20 września, odbędzie się ogólnopolska akcja pt.: „Kredkobranie”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych i artykułów plastycznych dla polskich dzieci z kresów wschodnich. W tym dniu po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii i wolontariusze ze szkoły podstawowej w Zaborzu będą je zbierali przy wyjściu z kościoła. Podczas zbiórki będzie można również złożyć do skarbonki ofiary na przybory szkolne.

9. Mężczyzn z naszej parafii zachęcamy do udziału w tegorocznym spotkaniu „Oblężenie Jasnej Góry”. Bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablotce.

10. Za tydzień przypada III-cia niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

11. Zachęcamy do skorzystania z prasy katolickiej. Polecamy nowy numer bezpłatnego magazynu „Don Bosco” przeznaczonego dla nauczycieli i rodziców wychowujących dzieci.