14 marca2021 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

2. We wtorek (16.03.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z medytacją Słowa Bożego, modlitwą i śpiewem.

3. W piątek (19.03.) obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Po wieczornej Mszy św. – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek, 26 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w naszym sanktuarium.

5. Zgodnie ze wskazaniami Ks. Biskupa Romana Pindla dot. tegorocznej Pierwszej Komunii Św. zaraz po Świętach Wielkanocnych przez kolejne 5 tygodni, w CZWARTKI będą prowadzone konferencje formacyjne dla dzieci klas III. Udział dziecka wraz z rodzicem w konferencjach jest obowiązkowy. Terminy spotkań zamieszczone będą na stronie internetowej parafii w zakładce SAKRAMENTY/I KOMUNIA oraz w gablotce. Bardzo prosimy i zalecamy rodzicom zapoznać się z nimi!

6. W minionych tygodniach zostały wykonane prace malarskie i tynkowe w przedsionku prezbiterium od strony zakrystii oraz w salce parafialnej przy Placu św. Jacka. Koszt prac wyniósł 7.750,- zł.

7. Zostały zakupione do naszego sanktuarium dwie bezdotykowe kropielnice na wodę święconą za kwotę 2160,- zł. Obie znajdują się wewnątrz kościoła: jedna przy głównym wejściu, druga przy kracie.

8. Dzięki zaangażowaniu młodzieżowego wolontariatu, Apostolstwa Kobiet i wszystkich darczyńców podczas ostatniej zbiórki na rzecz bezdomnych św. Brata Alberta udało się zebrać 24 kartony żywności, środków higienicznych oraz skarpet. Zebrane dary zostaną przekazane do ośrodka w najbliższym tygodniu. Za Waszą wielką ofiarność z serca dziękujemy!

9. W zakrystii są do nabycia świece „Paschaliki” i baranki Wielkanocnego Dzieła Pomocy CARITAS.

10. Składka w przyszłą niedzielę będzie na prace remontowe w kościele.