14 SIERPNIA 2022 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚW. MAKSYMILIANA MARIA KOLBE

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00. Dziś też w obozie o godz. 10.30 odbędzie się Msza pod przewodnictwem JE ks bpa Romana Pindla z okazji uroczystości głównego patrona naszej diecezji Św. Maksymiliana.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tym dniu Msze według porządku niedzielnego, a po każdej Mszy poświęcimy kwiaty, zioła i zboże;

we wtorek – uczcimy patrona Miasta – św. Jana Bosko – uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 z odnowieniem ślubów zakonnych przez naszych współbraci i złożeniem przyrzeczeń przez 5 młodych Salezjanów Współpracowników;

w środę – wspomnienie św. Jacka, kapłana – uroczystość odpustową ku czci Św. Jacka będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę – sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie o. Paweł Koniarek, dominikanin;

w piątek – po Mszy o godz. 18.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia;

w sobotę  – wspomnienie św. Bernarda, doktora Kościoła,

3. Od dziś do środy trwa Małopolski Festiwal Jackowe Granie. Szczegółowy program znajduje się na plakatach i na stronie Salezjanie Oświęcim. Serdecznie zapraszamy!

4. Dziękuje pielgrzymom z naszej parafii, którzy pieszo czy na rowerze dotarli na Jasną Górę i polecali nasze intencje oraz parafię Matce Bożej.

5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na renowację naszego sanktuarium.

6. Informacje na temat Mszy Świętej Trzech Narodów na Trójstyku oraz dnia skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci i Różańcowego Ruchu Pompejańskiego znajdują się na plakatach.

7. Zostało kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych we Włoszech. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.

8. W czwartek o godz. 12.00 w naszym sanktuarium odbędzie się pogrzeb byłej więźniarki KL Auschwitz p. Zofii Posmysz-Piaseckiej.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrego wypoczynku.